Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 07:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Sony HXR MC 2000E 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Sony HXR MC 2000E
Będę bardzo wdzięczny osobą, które posiadają ta kamerę o napisanie jak ona się sprawuje, jeżeli chodzi o filmowanie wesel. Proszę wymienić plusy i minusy.

Bardzo mało na temat tej kamery gdziekolwiek. Zazwyczaj same parametry i opinie ludzi, którzy wiedza o niej więcej niż osoby które faktycznie ją posiadają.

Z góry dziękuję za pisanie na temat.

poniedziałek, 16 stycznia 2012, 00:04
Nowy
Nowy

Post Re: Sony HXR MC 2000E
Ta kamera jest traktowana przez operatorów nieco po macoszemu i rzeczywiście - w sieci nie znajdziesz wystarczająco dużo wyczerpujących informacji na jej temat. Był wątek na fotonie, ale nie mogę go zlokalizować. Ja mam tą kamerę od kilku miesięcy, najpierw długą ją testowałem, zanim zdecydowałem się jej użyć w tym miesiącu jako kamery głównej na ślubie. Chciałeś plusy i minusy, oto one (wg mojej subiektywnej oceny oczywiście):
MINUSY:
1. Jeden wielki minus za ukrycie najważniejszych funkcji w menu dostępnym poprzez panel dotykowy.
2. Przyporządkowanie kilku ważnych funkcji do jednego pierścienia jest wielką pomyłką. W danym momencie można sterować manualnie wyłącznie jedną wybraną funkcją (np. ostrością lub ekspozycją) - musisz zdać się np. na automatykę ostrości, aby regulować sobie ekspozycję. Wszelkie bajki o możliwości przeskakiwania pomiędzy funkcjami - w trakcie reporterki stają się wyłącznie... bajkami. Ale.... (patrz plusy)
3. Dostęp do balansu bieli poprzez menu dotykowe - tragedia. W reporterce po prostu męczarnia.
4. Brak wskaźników poziomu wysterowania dźwięku - wszystko musisz sobie monitorować w słuchawkach.
5. Fatalnej jakości (niska rozdzielczość, niewielkie rozmiary) wyświetlaczy - zarówno dotykowego, jak i wewnątrz wizjera. Praktycznie nie można na nich ustawić poprawnej ostrości, ani traktować jako miarodajnego podglądu. Podczas odtwarzania plików miałem wrażenie, że mam nieostry obraz, dopiero po podłączeniu monitora zewnętrznego mogłem się przekonać o jakości nagrania.
6. Zbyt mały zakres wysunięcia wizjera. Jeśli wolisz patrzeć w wizjer lewym okiem lub używać podczas nagrania słuchawek - to będziesz miał spore problemy. Po prostu wizjer wysuwa się tylko nieznacznie.
Jest jeszcze więcej minusów, ale to może wyjdzie w dalszej części dyskusji.
PLUSY:
1. Mimo, iż dostęp do ważnych funkcji sterowania kamerą odbywa się poprzez pierścień i w zasadzie trzeba zdać się na automatykę kamery, to trzeba przyznać, że automatyka ta działa naprawdę dobrze. Autofokus jest szybki, ale stabilny, ostrość nie rozjeżdża się, spokojnie daje sobie radę przy filmowaniu osób w ruchu. Ja np. zdecydowałem się podczas reportażu powierzyć ostrość automatyce, a manualnie sterowałem tylko wartością ekspozycji. I muszę przyznać, że ani razu obraz nie utracił ostrości. Zresztą automatyka ekspozycji też wywarła na mnie pozytywne wrażenie.
2. Dobry dźwięk. Dołączony do kamery mikrofon, mimo, iż często oceniany jest negatywnie, okazuje się w miarę przyzwoity - a przynajmniej tak pokazują różne wskaźniki w moim programie edycyjnym i mój subiektywny słuch. Automatyka poziomu dźwięku też nie jest najgorsza - na sali wszystko ok, poza jednym przypadkiem, gdy zbliżyłem się naprawdę blisko kolumn - wtedy przester był już nieunikniony.
3. Pomijając budowę wizjera, trzeba też przyznać, że na plus wychodzi budowa kamery - a zwłaszcza jej przedniej części, umożliwiająca wygodny, stabilny chwyt. Jest to jakoś tak zaprojektowane, że dłonie rozstawione są szeroko. Można w ten sposób naprawdę stabilnie prowadzić obraz. Polecam przy tym zakup większej baterii lub dociążenie tyłu kamery, bo trochę leci do przodu.
4. No i wreszcie obraz - nie spodziewałem się rewelacji, ale kamera pozytywnie mnie zaskoczyła. Jest OK.
5. Do plusów zaliczę jeszcze pamięć wewnętrzną 64 GB i slot na kartę SD, a także optymalne zużycie energii.
Generalnie jest to kamera, która posiada dobrze dopracowaną automatykę - jest tam funkcja iAuto, która działa naprawdę dobrze. Wydaje mi się, że została tak zaprojektowana, aby nie zawracać sobie głowy ustawieniami manualnymi, a skupić się wyłącznie na akcji. W reporterce - wiadomo akcja i plan szybko się zmieniają. Podczas nagrania kilka razy nie miałem po prostu czasu na wchodzenie w menu i klikałem ten magiczny zielony klawisz. Muszę przyznać, że efekty mile mnie zaskoczyły. To tyle na początek, zaznaczam, że były to moje subiektywne spostrzeżenia i kamerę mam dopiero od kilku miesięcy.

poniedziałek, 16 stycznia 2012, 10:11
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Oyster bardzo ci dziękuję za informację na temat tej kamery jest to pierwsza odpowiedź osoby filmującej wesela tą kamerą jaką znalazłem w sieci. Jeżeli jeszcze ktoś chce coś dodać będę bardzo wdzięczny.

poniedziałek, 16 stycznia 2012, 10:20
Nowy
Nowy

Witam,
Posiadam tą kamerę od więcej niż pół roku. W zasadzie kolega w poście powyżej już napisał wszystko na plus i minus. Ja dodam jeszcze, że dodatkowym plusem są akumulatory z serii L infolitium . Np. NP-F970 bo na takich pracuję (zamiennik za 215 zł) Bez przesady da się pracować kilka godzin bez wyłączania kamery. Praktycznie zrobisz całe wesele na jednym akku. Na plus zaliczam naprawdę dobrą stabilizację obrazu i automatykę. Pomimo jednego przetwornika obrazek jest OK. i wcale nie jest taka "ciemna". Mam porównanie do Canona HF s200 bo używam jako zapasową małą kamerkę. MC2000e robię różne imprezy i naprawdę da się te wszystkie niedogodności pogodzić. Nie sugeruj się za bardzo co piszą w internecie niektórzy "fachowcy" W tej cenie nie ma konkurenta na naramienną kamerę. Dodam jeszcze, że materiał w SD (16:9) robi sprzętowo w locie więc jeśli wynikowym produktem ma być zwykłe DVD to odpada montaż na dość trudnych plikach HD m2ts i konwersja programowa z którą różnie bywa w różnych edytorach np Sony Vegas w którym pracuję z powrotem do SD mpg jeśli mówimy o zwykłym DVD.
To tyle. Jak nie napisałem czegoś to pytaj. Chętnie odpowiem.
Mirek

piątek, 20 stycznia 2012, 13:54
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Już kupiłem tą kamerę i powiem sczerze, że za te pieniądze a udało mi się kupić roczną za 4900zł nic bardziej wyglądającego profesionalnie się nie dostanie. Wystarczy automatyczny balans bieli wyregulować na -4 aby kolory nie były za ciepłe i przełączyć na ręczną expozycję lub podbić automatyczna expozycje o +2 i jest naprawdę dobrze.

piątek, 20 stycznia 2012, 14:01
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

http://www.youtube.com/watch?v=j14BRcwZ ... e=youtu.be dodałem krótki filmik może komuś sie to przyda.

poniedziałek, 30 stycznia 2012, 16:17
Nowy
Nowy

ODŚWIEŻĘ TEMAT

Jestem zainteresowany tą kamerką bo obecnie mam sony HDR XR550VE która parametry techniczne ma bardzo podobne do MC2000.Nagrałem tą kamerką parę wesel i powiem szczerze że ta mała kamerka wiele potrafi.Jedyne co mi w niej nie pasuje to mało ''profesjonalny'' wygląd dlatego myślę zakupic' kamerkę nagrywającą materiał w takim samym formacie jak moja czyli w AVCHD.Moja 550-tka by była wtedy numerem 2 a MC by była nr. 1.
Może spytacie dlaczego MC2000?
-po pierwsze cena..
-po drugie taki sam format co moja obecna
-bardziej profesjonalny wygląd (z tego przedziału cenowego)

Jak bym obecnie posiadał więcej gotówy kupiłbym sobie Sony HDR-AX2000E
ale narazie nie stac' :(

P.S
carloscenzurro
Nie wiem czy dobrze się domyślam ale chyba wystawiałeś swoją HXR MC 2000E na sprzedaż? Czy się mylę....? Jeśli się nie mylę to czemu ją sprzedałeś?Nie sprawdziła się czy jak?

Może ktoś ma jeszcze jakies doświadczenia z tą kamerką? Proszę o jakiekolwiek info..
POZDRAWIAM

środa, 8 lutego 2012, 17:15
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

viewtopic.php?f=3&t=33497 to jest mój problem dlatego wystawiłem na allegro.

środa, 8 lutego 2012, 18:41
Nowy
Nowy

studioLECHUfilm napisał(a):
ODŚWIEŻĘ TEMAT

Może ktoś ma jeszcze jakies doświadczenia z tą kamerką? Proszę o jakiekolwiek info..
POZDRAWIAM

-----------------------------------------
Witam. Obiektywne opinie masz parę postów wyżej. Między innymi moja. Ja na tym pracuję i nie mam problemów. Na polskich forach nie znajdziesz obiektywnych opinii, tak jakoś specjaliści się uwzięli a 1 na 100 trzymał to w ręku. W tej cenie raczej nic na ramię nie kupisz nowego. I nie słuchaj, że to mala kamerka wsadzona w dużą obudowę.
Na tym forum trochę dosadnie odpisałem któremuś z userów co myślę o tych opiniach.
Cytuję:
"Nie ma się co oszukiwać. MC 2000 to puste pudełko, które jedynie w miejscu, które ma udawać obiektyw wstawioną ma kamerkę klasy MediaMarktowej."
------------------------------------------------------------------------
Ciekaw jestem ile i jakich elementów ( czym jest wypełniona )Twoja naramienna kamera. Sądzę, że rosyjskimi tranzystorami na wielkich aluminiowych radiatorach,transformatorem i wielkim żyroskopem, a niewidoczna część wielkiego obiektywu sięga co najmniej do połowy wielkiej obudowy no i matryca 5".Rozbierz sobie ją a się przekonasz. Panowie... Bez przesady. To by tłumaczyło kamer zapisujących na taśmach VHS, że są wielkie i trzeba upchać nie mały mechanizm magnetowidu do środka. A co z kamerami zapisującymi w pamięci flasch wbudowanej (wielkości karty micro SD przyp. 64 GB i kartach pamięci? Co w nich jest w środku? A są jeszcze większe niż mc2000e i kosztujące 75000 zł i zapisujące na kartach pamięci albo nic nic zapisujące (transmisyjne) np. kamery telewizyjne ważące z 10 kg.?... Cały czas pytam o wielkie pudła. Cała technologia w dzisiejszych czasach oparta jest o SMD a nie tranzystory typu 2N3045 i scalaki podobne im rozmiarom! :lol: :roll:
Oczywiście chodzi o to, że ma to być ciężkie , wielkie i STABILNE ze sztabką ołowiu w środku. Inny komfort pracy i już. Przecież te same w/w parametry można by było upchać np. w kamerkę Canon HF S200 albo jeszcze mniejszej lub kamerki którymi posługuje się "detektyw" Malanowski w programie Detektywi w Polsacie, nieprawdaż? A jakże inna od naramiennej. Pisałem już o tym. I tylko tyle. Wkurzają mnie te Wasze nieuzasadnione wywody donośnie małych pudełek wsadzonych w wielkie pudła. Ludzie litości...
---------------------------------------------------------------------
Pozdrawiam

środa, 8 lutego 2012, 20:15
Nowy
Nowy

Witam ponownie. Mój wcześniejszy komentarz do tej kamery mogę wzbogacić o wyniki kolejnych doświadczeń już z nagrań weselno-studniówkowych z ostatnich tygodni. Podtrzymuję moją pozytywną ocenę mikrofonu dodawanego do wyposażenia kamery i w ogóle jakości i automatyki poziomu dźwięku (oczywiście mając na uwadze półkę, na jakiej lokowany jest ten sprzęt). Podtrzymuję też moją negatywną ocenę sposobu dostępu do funkcji manualnych. Konstrukcja tej kamery niejako zmusza nas do korzystania z jej automatyki, a tutaj już nie jest tak różowo. O ile w standardowych warunkach oświetlenia automatyka spisuje się nieźle, o tyle w innych warunkach po prostu trzeba przejść na manual, bo zepsujemy nagranie (zarówno WB jak i ekspozycja nie spisują się rewelacyjnie w automatyce tej kamery). I tutaj zaczyna się przedzieranie przez to nieszczęsne menu w panelu dotykowym. Przy czym, jeśli już wszystko sobie ustawimy, to każde naciśnięcie przycisku iAuto kasuje nam dokładnie wszelkie ustawienia manualne. Tej kamery trzeba się nauczyć, ale wyniki mogą być bardzo ładne. Wiem, że kolega carloscenzurro nagrał tą kamerą bardzo ładną wizytówkę salonu kosmetycznego - oglądałem ją na privie i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony miłą głębią i pięknym balansem bieli.

czwartek, 9 lutego 2012, 10:19
Nowy
Nowy

Witam,
Rzeczywiście naciśnięcie iAuto i ponowne wyłączenie tej funkcji przywraca kamerę do ustawień domyślnych. Ale...jeżeli ustawisz w trybie manualnym wartości AE (przesunięcie ekspozycji), WB (przesunięcie balansu bieli) na własne parametry to po naciśnięciu przycisku manual kamera powraca do ustawień domyślnych a po ponownym naciśnięciu manual powraca do poprzednich ustawień (pamięta je) jakie wybrałeś w tych dwóch parametrach, nawet po wyłączeniu i załączeniu zasilania. Nie dotyczy to ustawień ostrości, migawki i ekspozycji. Zawsze wychodzi z punktu wyjściowego. Moim zdaniem samo wyłączenie przyciskiem manual ustawień własnych (brak ikonek na wyświetlaczu) to tak jak praca w trybie automatycznym. Takie dziwne trochę ale da się żyć. Co do brnięcia przez menu w panelu dotykowym. Przecież można ustawić sobie na wierzchu własne najbardziej potrzebne przyciski szybkiego dostępu - sześć elementów jakie tylko chcesz. Jeszcze jedna rzecz. Jeżeli w iAuto kamera przy słabym oświetleniu przełączy się na low lux (ikonka świeczki) to kamera nagrywa z migawką nie 50i a 25i , co może być nie ciekawe później. Ja korzystając z low lux w trybie manualnym wymuszam ręcznie migawkę na 50i bo samo uaktywnienie low lux przestawia na 25i. Mimo tego, że się da 50i obraz w ciemnych miejscach jest dużo jaśniejszy niż bez tej funkcji. Ale jak kto woli.

Pozdrawiam

czwartek, 9 lutego 2012, 13:07
Nowy
Nowy

Dziękuje Panowie za odpowiedzi.
Gdy przeczytałem Wasze odpowiedzi to przypomina mi się obsługa mojej ''małej'' HDRXR550ve czyli praktycznie cały czas trzeba bawic' się w menu żeby coś ''fajnie'' nagrac'. Lecz w mojej kamerce jest jeszcze możliwośc' szybkiej zmiany funkcji takich jak przesłona ,ekspozycja itd. poprzez naciśnięcie przycisku który znajduje się w środku ''mini pierścienia''.W niektórych sytuacjach ta opcja jest bardzo pomocna.
Mam pytanie; czy w MC jest też jakiś pomocniczy przycisk który pomoże nam szybko zmienic' opcje na pierścieniu czy trzeba za każdym razem wchodzic' w menu na wyświetlaczu i zmieniac' opcje?

czwartek, 9 lutego 2012, 20:49
Nowy
Nowy

studioLECHUfilm napisał(a):
Dziękuje Panowie za odpowiedzi.

Mam pytanie; czy w MC jest też jakiś pomocniczy przycisk który pomoże nam szybko zmienic' opcje na pierścieniu czy trzeba za każdym razem wchodzic' w menu na wyświetlaczu i zmieniac' opcje?

----------------
Jest. Przytrzymujesz dłużnej przycisk manual i pojawia się lista widoczna w monitorze LCD i w celowniku ocznym. Przekręcasz pierścień na odpowiednią funkcję i ponownie zatwierdzasz przyciskiem manual.Wtedy masz na pierścieniu regulację tej funkcji. Można odpowiednio łączyć parę ustawień. Aktywne widzisz w postaci ikonek w wyświetlaczach. W podobny sposób resetujesz własna do ustawień wyjściowych. Wszystko pisz w instrukcji w j. polskim. Jeżeli nie masz mogę udostępnić.

Pozdrawiam

czwartek, 9 lutego 2012, 22:00
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Gdyby ktoś byl zainteresowany to mam na sprzedaż http://allegro.pl/show_item.php?item=2153521799

wtorek, 21 lutego 2012, 14:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona