Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 15:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Pytanie o Canon HV30 – proszę o pomoc 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pytanie o Canon HV30 – proszę o pomoc
Witam.
Na wstępie zaznaczę, że jestem początkujący jeśli chodzi o pracę z kamerami. Od ponad 2 lat zajmuję się fotografią, teraz chciałbym moje umiejętności fotograficzne przenieść na ruchomy obraz. Parę dni temu stałem się posiadaczem kamery Canon HV30 VIXIA, czy szczęśliwym to się okaże. W związku z tym mam kilka pytań do osób, które mogą udzielić mi odpowiedzi.
Czy jest jakaś instrukcja obsługi w języku polskim do mojego modelu, bądź też poprzednika lub następcy ?
Wyjaśnię może w jakim celu mam zamiar wykorzystywać kamerę. Zajmuję się również realizacją dźwięku i przy pomocy kamery chcę kręcić klipy, nie będzie to moja jedyna kamera, a pomocnicza. Jako główną kamerę będę wykorzystywał lustro Canon 5D Mark II, ponieważ szkła, które mam do dadzą mi większą swobodę pracy i chyba jednak lepszą jakość niż to co oferuje HV30. O co mi chodzi ? Chciałbym aby obraz zarejestrowany z HV30 nie odstawał za bardzo od C5DmkII i tu chciałbym się poradzić Was bo na tą chwilę jeszcze bardzo mało wiem na temat mojego nowego nabytku.
Nie wiem czy mi się to uda, finalnie chciałbym osiągnąć jakość obrazu, może choć w jakimś stopniu jak na klipie Lady Gaga – Telephone. Zaznaczę, że o oświetlenie nie ma co się martwić bo dysponuję sporym zapleczem oświetlenia stałego o temperaturze 5500K.
Powracając do HV30.
Czy kasety na które jest rejestrowany materiał mają jakieś swoje parametry, że np firma xxx produkuje dobre ale firma yyy robi najlepsze i warto tylko w takie inwestować ? Jeśli tak to proszę o podanie w jakie kasety najlepiej się zaopatrzyć.
Jaką żywotność mają te kasety ? ile razy można nagrać na jedną kasetę godzin materiału aby nie było strat na jakości ?
Jak dbać o głowicę i jak często trzeba ją czyścić ? Mam kasetę czyszczącą SONY – czy ona też ma swoją żywotność, której wypadałoby się trzymać ?
Bardzo zależy mi na jakości obrazu i na tym aby zarejestrowany materiał był elastyczny. Nie wiem jeszcze jak to się nazywa w pracy z kamerą ale porównam to do formatu RAW w fotografii.
Nie mam instrukcji po polsku i mam problem z tym, inaczej sam bym to rozwiązał.
Jakie polecacie ustawienia w kamerze aby rejestrowany obraz był w jak najwyższej jakości ? przede wszystkim chodziłoby mi o rozwinięcie punktu w MENU -> ZAPIS/WE WIDEO -> STANDARD HD i tu mam problem bo nie wiem za bardzo, która z tych opcji byłaby dla mnie najkorzystniejsza : HDV, HDV (PF30), HDV (PF24), DV SZEROKIE czy DV NORMALNE ?
Kolejną kwestią, która mnie interesuje to jaki program do zgrywania materiałów z kasety jest najlepszy ? szukam czegoś co nie będzie mi narzucało kompresji, bądź będzie powodowało straty. I tu pytanie odnośnie łącz ? czy ma znaczenie przez które łącze zgrywam materiał na dysk ? mam tu na myśli różnicę między FireWire a HDMI.
Nie wiem czy dobrze kombinuję ale zapytam dla pewności, czy aby osiągnąć obraz podobny do tego z teledysku Telephone to muszę użyć dużej ilości klatek na sekundę ? np. 60 ? Czy HV30 nagrywa z taką prędkością ?
Z tego co się zdążyłem zorientować to moja kamera jest NTSC. Czy ma to jakiś negatywny wpływ na późniejszą pracę i obróbkę materiału ? czy obraz będzie się gryzł z obrazem z europejskiego C5DmkII ?
Czy warto inwestować w konwerter DOF do HV30 jeśli i tak będę miał C5DmkII z bardzo dobrymi szkłami ? Jeśli warto to czy nie będzie problemów z pracą na szkłach Canona ? Czy obiektywy zmienno ogniskowe też można podpinać pod DOF ?
Nawiązując do dźwięku. I tu mam pytanie dotyczące zarówno Canona 5DmkII jak i HV30. Jaki mikrofon możecie mi polecić aby współpracował dobrze zarówno z lustrem jak i kamerą ? jeśli chodzi o kwotę to chciałbym coś do 500-600zł nie chcę zbyt inwestować w ten temat bo mam sporo studyjnych mikrofonów na których będę większości pracował w produkcjach z użyciem kamer. Potrzebuję coś takiego niedrogiego i dobrego w plener.
Jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze jeśli chodzi o problem z bateriami ? czy są jakieś gotowe duże akumulatory do HV30 ? Zastanawiam się nad zrobieniem samemu akumulatora o dużej pojemności przez połączenie kilku ogniw, co o tym myślicie ? czy polecacie jakiś ogniwa, które są najlepsze do kamer ?
Nie wiem czy o czymś istotnym nie zapomniałem, ale jak tak to będę jeszcze pisał. Na tą chwilę to chyba wszystko. Dziękuję za poświęconą chwilę uwagi i ewentualną pomoc.
Pozdrawiam,
reni

wtorek, 17 stycznia 2012, 14:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]