Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 09:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Jak rozciągnąć amorficzny obraz z Panasonic AG DVX 100 B 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Jak rozciągnąć amorficzny obraz z Panasonic AG DVX 100 B
Filmuję Kamerą Sony DSR 450 w 16 X 9.
Okoliczności dały , że muszę połączyć swoje nagranie z otrzymanym z Panasonica DVX 100B - miał założoną nasadkę PANASONIC AG LA7200 ANAMORPHIC .
I tu zaczynają się schody,o ile nie ma problemu z materiałem SD /DVD/
,montuje w Casablance Kron - jest tam funkcja nagrania i montażu projektu
ANAMORPHIC 16 x 9, nagrana w casablance płyta DVD z materiałem mieszanym
tj. Anamorficznym elektronicznym z DSR 450 i anamorficznym optycznym z DVX 100 daje doskonały wynik ,piękny 16 x 9 obraz anamorficzny-taki sam jak w cyfrowej telewizji DVB-T(oczywiście z ograniczeniami AG LA7200-ostry obraz od przysłony 5,6 - co daje katastrofalną niską czułość, w porównaniu z DSR 450-filmowałem raz nią wesele dosłownie przy samych świeczkach/.
Problem się zaczął ,gdy klienci chcieli otrzymać nagrania SD na płytach Blu-Ray/Żeby mieć na jednej płycie 180 lub 240 min nagrania i przy okazji pełną jakość DV/.
W związku z ograniczeniami sprzętowymi,nie mam nagrywarki Blu-ray w PC, zmontowany materiał DV z Casablanki przez FireWire nagrywam na zewnętrzny Magnetowid Sony DSR-11 DVCAM, a póżniej przez FireWire na zewnętrzną nagrywarkę stacjonarną Biu-ray.
Tu są właśnie te schody,Nagrywarka stacjonarna Blu-ray nie odróżnia Sygnału Optycznego Anamorficznego z Panasonica -wypala go na płycie jako 4 x 3 sciśnięty, a z nagraniem z Sony DSR 450 nie ma problemu,obraz na płycie Blu-ray ma 16 x 9.
Szlag mię trafia,jak najprościej /jaki program /rozciągnąć lub zmienić ten obraz-lub dodać do niego sygnał !? anamorficzny 16 x 9 ,by z Panasonic/ Anamorficzny Optyczny/ mieć na nagraniu DV (zewnętrzny Magnetowid DVCAM )obraz Anamorficzny elektroniczny 16 x 9.
Próbowałem też na Laptopie Sony Vaio z Blu-ray.Też nic,z DSR 450 obraz jest panorama ,a z Panasonica sciśnięty 4 x 3.
Opisałem to chyba zawile ,ale chciałem opisać dokładnie problem
Czy ktoś potrafi to rozwiązać .pozdrawiam

poniedziałek, 23 stycznia 2012, 11:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Jak rozciągnąć amorficzny obraz z Panasonic AG DVX 100 B
natywnie pliki wideo z DVX100 są obarczone flagą 4:3 - znacznik jest dodawany praktycznie do każdej klatki... jeśli możesz to "przepuść" plik wynikowy avi/dv przez MPEG streamclip zaznaczając przy eksporcie do dv format 16:9... program nie zmienia strumienia danych wideo dodaje tylko flagę 16:9

poniedziałek, 23 stycznia 2012, 13:39
Moderator
Moderator

Tak prosty problem zaplątałeś w pytaniu, a odpowiedź poniżej podobnie temat komplikuje.
Co nas obchodzi czy materiał jest anamorficzny, czy też pełno panoramiczny, czy nawet 4:3?
Jeśli wynikowym ma być 16:9 to takiego formatu uruchamiamy projekt w programie edycyjnym i do takiego wstawiamy w/w pliki nadając im specyfikę wyglądu "nakazując" aby się rozciągnął, "poszerzając" dodanymi po bokach graficznymi marginesami itp.
Nie zmam "Twojego" Casablanca Kron, ale każdy poczciwy program do edycji video pozwala na dowolną interpolację plików wsadowych choćby pochodziły z najróżniejszych źródeł i miały najbardziej nietypowe proporcje.
Jesem pewien, że to śmiesznie proste zadanie, tylko trzeba wiedzieć gdzie ustawia się właściwości poszczególnym klipom o różnych proporcjach.

poniedziałek, 23 stycznia 2012, 17:36
Bywalec
Bywalec

Montażysta Darek A. napisał(a):
...ale każdy poczciwy program do edycji video pozwala na dowolną interpolację plików wsadowych choćby pochodziły z najróżniejszych źródeł i miały najbardziej nietypowe proporcje.
Jesem pewien, że to śmiesznie proste zadanie, tylko trzeba wiedzieć gdzie ustawia się właściwości poszczególnym klipom o różnych proporcjach.

Dzięki
No właśnie :jaki najprostszy program i gdzie ustawia się te proporcje-rozciąganie,by po ponownym zapisie na DVCAM mieć jednolity materiał.
Potrzebne jest mi to jednorazowo ,bo jakość obrazu tych dwóch kamer
za bardzo się różni.
pozdrawiam

poniedziałek, 23 stycznia 2012, 19:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
stella208 napisał(a):
No właśnie :jaki najprostszy program i gdzie ustawia się te proporcje-rozciąganie,by po ponownym zapisie na DVCAM mieć jednolity materiał.
pozdrawiam

już pisałem wcześniej: MPEG stream clip... prostrzego nie znam... open files, export to dv, wybierasz z zakładki aspect ratio 16:9 i make dv i to wszystko... jak soft do exportu na VCR nie widzi plików dv to open files (wybierasz plik dv) i save as (wybierasz AVI na PC lub mov na MAC a na casablance to chyba natywnie DV)...

poniedziałek, 23 stycznia 2012, 20:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]