Teraz jest piątek, 19 października 2018, 07:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 NEX-VG10 vs. HXR-MC2000e 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post NEX-VG10 vs. HXR-MC2000e
Witam

Mam dylemat która kamera jest lepsza...?
Oczywiście nie do filmowania przyrody ale takich imprez jak wesela, studniówki itp.

Oczywiście bierzemy pod uwagę współpracy kamery z lampami LED jeśli to ma być ciemne pomieszczenie.
Cenowo wygląda bardzo podobnie to i to 6 tys.

Rywalizacja dla kamerzysty - amatora, nie profesjonalisty.

poniedziałek, 23 stycznia 2012, 14:16
Nowy
Nowy

Post Re: NEX-VG10 vs. HXR-MC2000e
To są dwie zupełnie inne kamery. Poczytaj trochę.

wtorek, 24 stycznia 2012, 11:01
Stały bywalec
Stały bywalec

"Zupełnie inne kamery"
Zupełnie różnią się tym, że jedna jest naramienna druga nie. MC jest większa a VG mniejsza...
Nie wiem czy zrozumiałeś temat ale i ta i ta kamera nadaje się do nagrywania takich uroczystości jak wesela i inne imprezy. Kwestia jest tutaj: która LEPSZA?

A to, że się różnią to wiem i chętnie poczytam czym jeszcze się różnią.

Jedni piszą, że MC jest ciemna a użytkownicy tej kamery są innego zdania...

Chodzi o to która bardziej nadaje się na tego typu imprezy.

"Poczytaj trochę" - kieruję do kolegi.

środa, 25 stycznia 2012, 14:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie ma się co oszukiwać. MC 2000 to puste pudełko, które jedynie w miejscu, które ma udawać obiektyw wstawioną ma kamerkę klasy MediaMarktowej.

Jeśli nastawiasz się na najczystszą komercję (w tym złym znaczeniu, ale to Twoje prawo) i chcesz mieć kamerkę, która bezproblemowo nagra w pełnym automacie to, co chcesz, a jej wygląd wśród amatorów (zleceniodawców) da Ci jakiś "respect", to MC2000 jest dla Ciebie. Dokładnie po to ją stworzono. To ma być atrapa profesjonalnej kamery i nią jest.

VG10 nie próbuje udawać profesjonalnej kamery, ale daje za to jakieś możliwości kreacji obrazu. Większy przetwornik (APS-C) pozwala pracować z krótką głębią ostrości, która - jak wiemy - z jednej strony jest atrakcyjna dla oka, ale z drugiej jest mocno kłopotliwa i ryzykowna dla operatora. Jeśli lubisz, i chce Ci się, VG10 jest dla Ciebie.

To taki telegraficzny skrót. Reszta, to już Twoja decyzja.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

środa, 25 stycznia 2012, 19:15
Nowy
Nowy

Jeśli jesteś początkującą osobą to MC2000. VG10 jest kamerą opartą na zasadzie DSLR'ów, nawet początkowo ją nazywano DSLR killer, gdyż była odpowiedzią na coraz to większą popularność filmowaniem lustrzankami. No i w zasadzie to taka lustrzanka tylko że z wyglądu przypominająca kamerę. Jeśli chcesz kupić VG10 to weź pod uwagę to że ma ona ciemny obiektyw! No i oczywiście obliguje cię to do zakupu czegoś jaśniejszego, a wiadome jest że jeden obiektyw wszystkiego nie załatwi (nie licz na to że lampa ledowa na kamerę wszystko załatwi). Dodatkowo przestrzegam Cię żebyś się nie zdziwił, mikrofon w NEX VG10 zbiera każdy dźwięk, każde dotknięcie jakiegoś przycisku bądź poruszenie pierścieniem ostrości/transfokacji jest zarejestrowane, przekreśla to od razu tą kamerę na działalność tego typu, dodatkowo nie ma możliwości zmiany natężenia dźwięku w kamerze, wszystko leci na auto. Podsumowując, VG10 to "lustrzanka" a jak wszyscy dobrze wiemy żeby zacząć coś robić takim sprzętem to trzeba kupić trochę obiektywów i coś co by rejestrowało dźwięk dodatkowo.

Sam posiadam VG10 i wiem z czym to się je.

Mam nadzieję że nakreśliłem Ci tę kamerkę, teraz pozostaje Ci wybór. Myślę że jeśli nie masz większego budżetu to lepszym rozwiązaniem będzie MC2000.

czwartek, 26 stycznia 2012, 02:46
Stały bywalec
Stały bywalec

Co do kupowania sprzętu do kamery to każdego kamerzystę to czeka...

Jeżeli chodzi o dźwięk to słyszałem o tym, że jest bardzo czuły i rejestruje nawet manewry jakie robimy ręką po kamerze ale są na to sposoby.

Wiadomo w kościele jest tak zwana kościelna cisza, przemawia jedynie ksiądz, gra organista i słychać dzwonki. Wystarczy zamontować mikrofon pod głośnik kościelny, na sali weselnej jest za duży "hałas" aby ktoś usłyszał nasze dźwięki.
Ten problem idzie rozwiązać :)

Co do światła to jakie proponujesz rozwiązanie?

Magic, dziękuję co opinie :) mc2000 to atrapa profesjonalnej kamery, masz rację.

czwartek, 26 stycznia 2012, 10:12
Nowy
Nowy

Nie zagłuszysz dźwięku mikrofonu, po za tym jak już pisałem mikrofon w NEX'ie jest automatyczny. Jedynym rozwiązaniem jest zakup rejestratora.
Światło? Jeśli będziesz filmować NEX'em z kitowym obiektywem to radzę kupić jakiś zestaw chimer albo kinoflo.

Co do kamer, to uwierz mi że zwykłe kamery reporterskie potrafią już jako tako poradzić sobie z tego typu realizacjami. Oczywiście bez dodatkowego sprzętu.

czwartek, 26 stycznia 2012, 14:12
Nowy
Nowy

Nie jest tak źle jak piszą inni. Ja na mc2000e pracuję z wielkim powodzeniem i mam gdzieś co ma a czego nie ma i czy jest pusta w środku czy pełna. Tak nawiasem z czystej ciekawości zapytam jak pełna jest w środku na przykład Sony PMW-320K ? Wszystkie duże naramienne kamery jak to mówią to puste pudła.Przecież nie ma tam silnika od TIRa . Chodzi bowiem o to aby były stabilne i ciężkie. Praca z nimi jest zupełnie inna niż z kamerą trzymaną w jednej ręce. Po to te wasze "pudełka" jak to nazywacie. Jestem praktykiem a nie trolem.
Popatrz tu viewtopic.php?f=4&t=35147&p=172826#p172826 i sam zdecyduj

Pozdrawiam

wtorek, 7 lutego 2012, 20:45
Nowy
Nowy

MKmagic napisał:
[quote="MKmagic"]Nie ma się co oszukiwać. MC 2000 to puste pudełko, które jedynie w miejscu, które ma udawać obiektyw wstawioną ma kamerkę klasy MediaMarktowej.
------------------------------------------------------------------------
Ciekaw jestem ile i jakich elementów ( czym jest wypełniona )Twoja naramienna kamera. Sądzę, że rosyjskimi tranzystorami na wielkich aluminiowych radiatorach,transformatorem i wielkim żyroskopem, a niewidoczna część wielkiego obiektywu sięga co najmniej do połowy wielkiej obudowy no i matryca 5".Rozbierz sobie ją a się przekonasz. Panowie... Bez przesady. To by tłumaczyło kamer zapisujących na taśmach VHS, że są wielkie i trzeba upchać nie mały mechanizm magnetowidu do środka. A co z kamerami zapisującymi w pamięci flasch wbudowanej (wielkości karty micro SD przyp. 64 GB i kartach pamięci? Co w nich jest w środku? A są jeszcze większe niż mc2000e i kosztujące 75000 zł i zapisujące na kartach pamięci albo nic nic zapisujące (transmisyjne) np. kamery telewizyjne ważące z 10 kg.?... Cały czas pytam o wielkie pudła. Cała technologia w dzisiejszych czasach oparta jest o SMD a nie tranzystory typu 2N3045 i scalaki podobne im rozmiarom! :lol: :roll:
Oczywiście chodzi o to, że ma to być ciężkie , wielkie i STABILNE ze sztabką ołowiu w środku. Inny komfort pracy i już. Przecież te same w/w parametry można by było upchać np. w kamerkę Canon HF S200 albo jeszcze mniejszej lub kamerki którymi posługuje się "detektyw" Malanowski w programie Detektywi w Polsacie, nieprawdaż? A jakże inna od naramiennej. Pisałem już o tym. I tylko tyle. Wkurzają mnie te Wasze nieuzasadnione wywody donośnie małych pudełek wsadzonych w wielkie pudła. Ludzie litości...
Pozdrawiam,
Cześć pracy!

wtorek, 7 lutego 2012, 21:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolego mirek1962 bzdury piszecie.
Kamery naramienne klasy PWM są rzeczywiście wypełnione gratami i ich waga jest skutkiem, a nie przyczyną. Dla czego? Bo te kamery inaczej reagują na wilgoć, pył itp. Różnica między MC a PWM jest taka, jak między samochodem a czołgiem.

A Twoje komentarze odnośnie różnić MC - PWM przypominają mi ujadanie właściciela Daewoo Tico pod adresem Range Rovera, że niby ten ostatni niczym się nie różni i jest dokładnie tak samo zrobiony.

Otóż nie jest. Tylko trzeba się zapoznać z bliska, spróbować.
A potem zabierać głos.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

czwartek, 9 lutego 2012, 08:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]