Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 18:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 którą: Panasonic HMC40, HMC-151E, Sony HVR Z1 czy XHA1??? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post którą: Panasonic HMC40, HMC-151E, Sony HVR Z1 czy XHA1???
Witam Was,

Bardzo prosze o porade.. Od pewnego czasu nosze sie z zamiarem zakupu kamery, nie wiem tylko na ktora sie zdecydowac
Kamera bedzie mi potrzebna do krecenia imprez okolicznosciowych, sportowych, spotow reklamowych, dokumentow - generalnie wszystkiego. Pracuje na Sony Vegasie, AE - zwykle na wielu warstwach wiec potrzebuje dobrego materiału do obrobki.
Jako ze moim hobby jest rowniez fotografia, zastanawialem sie czy nie zainwestowac w pelnoklatkowego Canona 5D MKII i cieszyc sie wymienna optyka - mam jednak obawy co do krecenia z reki , szczegolnie ze ww nie ma funkcji dynamicznego autofocusa.. Przyznam sie, ze wciaz sie waham.

no ale
od zawsze slyszalem, czytalem pochlebne opinie na temat Canona XHA1 - nagrywanie fullHD na miniDV, mnogosc funkcji, duzy przetwornik i 20x zoom z OIS. Uzbieralem, znalazlem wydaje sie dobry okaz..
W miedzyczasie wpadł mi w oko artykul na temat Sony HVR Z1 i zaczalem sie zastnawiac, czy moze nie kupic 'Soniacza'
Bol glowy zaczal sie jednak w chwili, gdy znajomy pokazal mi Panasonika.
HMC40 3CMOS i nagrywanie na karty SD ujal mnie swoim rozmiarem i rejestrowanym obrazem - przyznam, ze zawsze bylem zwolennikiem MiniDV, ale AVCHD wydaje sie juz tak dopracowany ze zaczalem sie zastanawiac czy nie postawic na bardziej zaawansowana technologie..
Problem z tym Panasonikiem jest taki,ze to wersja na US i po renderowaniu do PALu szczegolnie dynamicznych nagran moze sie to odbic na jakosci materialu..
Zaczalem przegladac oferty Panasonikow i takim sposobem rafilem na HMC-151E
Roznica w cenie nie duza, ale wyglada na to, ze sprzet sporo lepszy

lepszy, lepszy - tylko ktory???
zadaje sobie to pytanie od jakiegos czasu przegladajac watki, fora, portale w poszukiwaniu opini i ocen ww kamer
im dluzej szukam, tym mniej wiem..

Pomyslałem, ze napisze posta i prosze o porade i Wasze opinie

z góry dziekuje
pozdrawiam, M.

http://vimeo.com/mariuszpe
http://www.youtube.com/user/maryetto

wtorek, 24 stycznia 2012, 20:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: którą: Panasonic HMC40, HMC-151E, Sony HVR Z1 czy XHA1???
polecam Canona XH-A1 nie będziesz zawiedziony, b.d balas bieli AF idealny i szybki, bardzo dużo ustawień wszystko można przestawić i zepsuć oczywiście przy okazji (dotyczy nagrywanego obrazka).

Ale jest to miniDV a dziś wszystko idzie w kierunku kart SD itp.

środa, 25 stycznia 2012, 23:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: którą: Panasonic HMC40, HMC-151E, Sony HVR Z1 czy XHA1???
Od kilku lat używam Z1 i jestem zadowolony. Faktem jest, że opracowałem sobie parę presetów i dzięki temu obraz mam według mnie bardzo dobry. Miałem okazję pracować razem z kamerami A1 Canona i Z5 Sony i obraz z tych kamer dość znacznie odbiegał od mojej zetki. Może to jednak wynikać z tego, że kamery mogły pracowac w trybie ustawień fabrycznych lub operatorzy nie umieli wykorzystac ich możliwości. Porównywałem też z kamerą Canona A1s i ta z koleji miała piekny obrazek. Bez porównań na tzw. "oko" nie przekonasz się napewno. Najlepiej iść do sklepu, wziąć do ręki każdą i wybrać tą, która wedłud ciebie najlepiej nagra ten sam obraz i najbardziej ci będzie "pasowała" do ręki.

czwartek, 26 stycznia 2012, 09:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]