Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 19:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Aparat do kręcenia filmów 1080 Full HD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Aparat do kręcenia filmów 1080 Full HD
Witam

Jestem laikiem jeżeli chodzi o wiedzę na temat sprzętu, moja stara kamera Sony DCR 33SX jest już nie wystarczająca. Chciałem zakupić jakąś kamerę wideo i najbardziej spodobała mi się Panasonic HDC - HS900. Mimo wysokiej ceny chiałem ją mieć, jednak ogladając porównania na youtube natknołem się na aparat Sony Cyber-shot DSC-HX100V który kręcie tak samo albo i lepiej a kosztuje znacznie mniej. Kolejnym ciekawym aparatem jest Nikon P-500.

Dlatego też prosił bym o porade co lepiej zakupić. Nadrzędną funkcją będzie kręcenie filmów, obiekty kręcone będą w ruchu. Ciekawi mnie jeszcze ponieważ nie mogę tego znaleść, czy te aparaty mają jakieś czasowe ograniczniki jak to miały starsze model że na przykład kręcą 5 minut a później trzeba od nowa uruchamiać kręcenie.

Ewentualnie może ktoś poleci coś lepszego albo może ma informację o pojawieniu się jakiejś nowości na rynku na którą warto poczekać.

Pozdrawiam

piątek, 27 stycznia 2012, 22:49
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Aparat do kręcenia filmów 1080 Full HD
Panasonic HDC - HS900.
Jakbyś chciał to mogę ci odsprzedać model Panasonic hdc-sd 700 .
Matryca w tym modelu jest ta sama a to najważniejsze .Modele te różnią się miedzy sobą tylko kilkoma małymi szczegółami (kosmetyczne) .Obrazek zarówno z jednej jak i drugiej ten sam. Do kamery dorzucę druga oryginalna baterie panasonica
http://www.ceneo.pl/662063
Kamera ma 1 rok i jest jeszcze na gwarancji .Kupilem ja w angielskim sklepie ,wiec nie ma polskiego menu . Za całość chce 2100zl bez możliwości negocjacji ceny .Oczywiście wszystko sprawne w 100%

sobota, 28 stycznia 2012, 00:00
Nowy
Nowy

No właśnie a za nowy aparat z gwarancją i super jakości dam 1699 zł z gwarancja i PL menu. Dlatego też czekam aby ktoś wyjaśnił mi różnice między jednym a drugim sprzętem ??

sobota, 28 stycznia 2012, 00:15
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

No decyzje to ty musisz podjąć w co chcesz wejść .Za mało konkretów piszesz ,co chcesz filmować i w jaki sposób .Co do twoich modelów które przedstawiłeś to ci nie doradzę bo kompletnie nic o nich nie wiem .Podejrzewam ze jakby obrazek urzekał to bym coś więcej wiedział . Pamiętaj ze kręcenie filmów aparatami może być frustrujące . Zazwyczaj kręcenie filmów lustrzankami (aparatami) sięgają ludzie świadomi , wiedzący z ograniczeń tego sprzętu .ale również możliwości jaki te sprzęt daje . Do lustrzanki poza tym trzeba dokupić sporo rożnego dodatkowego sprzętu żeby on był w pełni użyteczny . Np : żeby bawić się głębia ostrości na dworze wypada kupić filtr ND jak kupisz tani to jakość nagranego filmu będzie gorsza .Taki filtr tani nie jest np
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from= ... Categories
Oczywiście wybierając kamerę nie musisz kupować takiego dodatkowego filtra bo masz już go wbudowanego w kamerze . Jeśli czujesz ze DSLR(aparaty) są dla ciebie to wybierz coś innego ,ale nie to co ty proponujesz (choc na 100% nie jestem pewien bo tak jak ci już napisałem nic o tych aparatach nie wiem )
Ja proponuje ;
1. panasonic gh2
2. canon 550d
3. canon 7d
Albo po prostu sony nex5n ,który wydaje się być dobrym stosunkiem cena-jakość.

sobota, 28 stycznia 2012, 01:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

w tej cenie to jak już kolega wyżej wspomniał: canon 550D lub 600D- ewentualnie 60D<- ten akurat kupiłem :D

sobota, 28 stycznia 2012, 02:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z zestawienia mytomek tylko i wyłącznie brał bym pod uwagę GH2 jeżeli priorytetem ma być video. Canony od dłuższego czasu stoją w miejscu. GH2 ma obecnie najlepszy stosunek jakości do ceny :)

sobota, 28 stycznia 2012, 13:11
Nowy
Nowy

Tylko że większość GH2 posiada defekt. Przy nagrywaniu w niskim oświetleniu przy ISO 3200 występuje kreska na matrycy :)

sobota, 28 stycznia 2012, 15:30
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Sony Cyber-shot DSC-HX100V
Nikon P-500.
Troszkę się przypatrzyłem tym wynalazkom .Nie posiadają wymiennej optyki i co najgorsze obiektywy są bardzo ciemne .Wiec zapomnij o filmowaniu popołudniu .W dzień będzie dobrze, biadolić będziesz jak światła zacznie brakować. No tak już właśnie to jest w takim przedziale cenowym ,cudów nikt nam nie da . Ktoś napisze ze kupując GH2 albo 550d z kitowym obiektywem tez ciemno będzie .Zgadza się ,one tez są z ciemnymi obiektywami ,ale zawsze jak cie będzie stać to dokupisz jakiś jasny obiektyw np olimpus 12mm f2 albo cos jasnego do canona .

Cytuj:
Tylko że większość GH2 posiada defekt. Przy nagrywaniu w niskim oświetleniu przy ISO 3200 występuje kreska na matrycy

:roll: :roll:
no niestety jak komuś ta kreska przeszkadza .
Ja natomiast nie zdzierżyłbym przegrzewającej się matrycy w canonach i jakiś ograniczeń czasowych w filmowaniu .

Hypnonaish jak sam widzisz nie ma sprzętu doskonałego :)

sobota, 28 stycznia 2012, 15:51
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Hypnonaish być może jesteś prosty chłopem, który najzwyczajniej w świecie chce zarejestrować ważne chwile w rodzinie ,urodziny ,imieniny ,wakacje ,zabawy z dzieciakiem .Wtedy dobra kamerka będzie najlepszym pomysłem .Jasna optyka ,pewny autofocus ,prostota obsługi .Bez niepotrzebnego zagłębiania się w obiektywy,filtry,ringi ,follow focus itd .Nie ma co ukrywać lustrzanka z ciemnym obiektywem to ciemnica i dobre rezultaty dopiero przychodzą jak się sypnie sporo więcej grosza .Zakup lustrzanki z kitowym obiektywem to dopiero początek wydatków i najlepiej o tym wie moja kieszeń .

sobota, 28 stycznia 2012, 16:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

fancy napisał(a):
Tylko że większość GH2 posiada defekt. Przy nagrywaniu w niskim oświetleniu przy ISO 3200 występuje kreska na matrycy :)

Tylko w 24/25p i w dość specyficznych warunkach. W większości nagrań nie wychodzi się pow. 1600. W 50i tego nie ma. Sprawdzałem do ISO 12800 :wink: Osobiście ja bym wybrał jednak aparat i nie ważne czy jest się prostym czy krzywym chłopem. Aparat daje większe możliwości rozbudowy systemu i wymusza bardziej kreatywne podejście przy nagrywaniu.

sobota, 28 stycznia 2012, 17:26
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Cytuj:
Osobiście ja bym wybrał jednak aparat i nie ważne czy jest się prostym czy krzywym chłopem. Aparat daje większe możliwości rozbudowy systemu i wymusza bardziej kreatywne podejście przy nagrywaniu.

No niby się zgadza ale:
Np dla mojego ojca aparat to czarna magia on nie rozumie co to ISO itd .........
On jest zadowolony jak wlancza sobie kamerę ,ustawienia ograniczają się do 5 pstykow ,zero problemów z autofocus .Ba to nie wszystko- jak ja coś kręcę z mala głębia ostrości to on mówi ze coś z moim aparatem nie tak :)

sobota, 28 stycznia 2012, 18:56
Nowy
Nowy

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, ten sprzet o jakim piszecie to lustrzanki a na tak mnie nie stać. Jak miałbym wybierać taki sprzę to kręcenia filmów to kupił bym Cannon eod d5 Mark II, ale puki co potrzebuję tańszą wersje i coś mniejszego. Z uwagi że większość podróż wakacyjnych odbywam samolotem mas i wielkość ma zanczenie.Z tematem nocnego kręcenia się już zapoznałęm że to nie ma co zaczynać bez bdb sprzętu i na to się nie nastawiam. Przejrzałęm na youtubie proponowane sprzety ale nie widze różnicy midzy tymi co wcześniej ja wspominałem a tymi droższymi, chyba że nie zwaracam uwagi na to co powinienem.
Reasumując potrzebuję aparat lub kamerę do kręcenia filmów w słoneczne dni nad wodą, które dadzą efekt rozmytego tła lub pierwszego planu, nakręcą w 1080i lub 1080p rejestrują 50 /60 klatek na sekunde.

poniedziałek, 30 stycznia 2012, 20:52
Bywalec
Bywalec

Jeśli pozwolicie podczepię się pod temat.
Od dawna zastanawiam się nad zakupem canona 7d. Obecnie mam 50d + 70-200 f/2.8 + tamron 17-50 VC f/2.8.
Zamierzam 50d sprzedać i dopłacić do 7d. Powiedzcie mi, czy jest duża różnica między 7d a 60d? Wiem, że 7d ma tylko 25i natomiast 60d dochodzi do 50i. Ta różnica jest widoczna?
Z góry dziękuję za odp.

piątek, 3 lutego 2012, 22:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tym 25i i 50i coś ci się pokręciło. 7D i 60D ma następujące tryby w 1920x1080:
24p
25p
30p
W sumie są to identyczne puszki. 7D ma solidniejszą konstrukcję a 60-ka ma za to odchylany monitor. Jakość w video w obu puchach jest identyczna.

piątek, 3 lutego 2012, 23:59
Nowy
Nowy

Hypnonaish w moim odczuciu jeśli priorytetem ma być kręcenie filmów to postawiłbym na kamerę. Owszem współczesne aparaty maja wbudowane wspaniałej jakości kamery, ale kamera jest wygodniejsza w obsłudze, dlatego do filmowania poleciłbym Ci właśnie taką opcję. Mnie osobiście jakiś czas temu zachwyciły kamery z projektorem. Z jedną z nich nie rozstaję się od 3 miesięcy.

post zawierał wpisy z linkami do sklepu. zgodnie z ostrzeżeniem usuwam użytkownika.
Moderator

poniedziałek, 11 czerwca 2012, 13:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]