Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 07:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 JVC GY-HMQ10 HD4k 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post JVC GY-HMQ10 HD4k
Obrazek
1/2.3" CMOS BSI. Pierwsza kamera doręczna, która w czasie rzeczywistym nagrywa film w kinowej rozdzielczości 4K - 3840 x 2160 24p i 50p, oferując przy tym prostą obsługę i małe gabaryty.
Wyposażona została w specjalny obiektyw F2.8 10x, który daje obraz ostry jak brzytwa przy maksymalnej rozdzielczości 4K.
W kamerze zastosowano bardzo szybki przetwornik CMOS 1/2" z 8,3 millionami aktywnych pikseli (3840 x 2160), który potrafi w czasie rzeczywisym przechwytywać i zapisywać obraz do 50 klatek na sekundę. Żeby wykonywać takie obliczenia potrzeba bardzo dużej mocy obliczeniowej. W JVC GY-HMQ10 zastosowano procesor JVC Falconbrid LSI, opracowany specjalnie do kamer 4K. Dzięki niemu można równocześnie zapisywać i wyświetlać bez opóźnień obraz 4K na ekranie.
Maksymalna długość filmu przy takiej rozdzielczości i zastosowaniu czterech kart o pojemności 32GB to dwie godziny.
Kamera jest prosta w obsłudze, podobnie jak w modelu GY-HM150 możemy wybierać w ustawieniach ręcznych i automatycznych ostrości, przysłony, podbicia gain, gamma, color matrix i balansu bieli.
JVC GY-HMQ10 oprócz zapisu 4K może pracować w trybie full HD 1920 x 1080 50p/50i.

Najważniejsze cechy:

przetwornik 1/2.3" CMOS BSI (8,3 mln aktywnych pikseli)
specjalny obiektyw f2.8 10x
(F2.8 to 4,5 — f=6.7-67 mm) (35 mm conversion: 42.5 to 425 mm)
wbudowany optyczny stabilizator obrazu
nagrywanie 4K 3,840 x 2,160
MPEG-4 AVC/H.264(.MP4) 4 Stream Separate Recording 50fps/24fps Progressive at 144Mbps
zapis do dwóch godzin filmu 4K (4x 32GB SDHC)
specjalny program do łączenia czterech strumieni wideo w jeden edytowalny plik
nagywanie Full HD AVCHD progressive (.mts) 50p/50i
tryb nagrywania inteval (time lapse) przy rozdzielczościach 4K i HD
opatentowana przez JVC funkcja Focus Assist
funkcja dzielenia plików przy nagrywaniu Full HD (1920x1080)
3 przyciski, którym można przypisać wybrane funkcje
2 kanały audio
tryb 4K: AAC, 2ch, 48kHz,16bit
tryb HD: AC3, 2ch, 48kHz, 16bit
ręczne ustawianie poziomu dźwięku oraz wskaźnik audio na ekranie
wejścia XLR z zasilaniem Phantom 48V
dotykowy wyświelacz 3,5"
wizjer 0.24" LCOS
zapis na tanich kartach SDHC/SDXC
4 karty do nagrywania 4K
1 karta o nagrywania w trybie HD
złącze manetki zoom

Źródło :http://www.professionalmarket.com.pl/?f=sprzet_nowy/kamery_profesjonalne/jvc/jvc_gyhmq10%2cp542482776

poniedziałek, 13 lutego 2012, 11:54
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: JVC GY-HMQ10 HD4k
ogólnie I'm impressed tylko.... co to za ch.... obiektyw !? 2.8-4.5 !? Jak już jedno jest fajne - matryca to inne spieprzą.

poniedziałek, 13 lutego 2012, 16:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oni jak coś wymyślą to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.
Procesor dzieli obraz z matrycy 4k na 4 prostokąty i każdy z nich zapisuje na osobnej karcie. W celu obejrzenia materiału procesor łączy cztery zapisane wcześniej części w całość.
Gratuluję poczucia humoru :mrgreen:

poniedziałek, 13 lutego 2012, 21:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
panjacek napisał(a):
Procesor dzieli obraz z matrycy 4k na 4 prostokąty i każdy z nich zapisuje na osobnej karcie. W celu obejrzenia materiału procesor łączy cztery zapisane wcześniej części w całość.

no te 144 Mbps trzeba jakoś upchnąć - takich SD to chyba jeszcze nie ma... można użyć kart P2 ale to nie ta liga... ja bym się z tego rozwiązania nie śmiał... rozwiązanie jak najbardziej na miejscu... reszta jakoś mnie nie przekonuje taka zabaweczka...

poniedziałek, 13 lutego 2012, 21:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ntpeeter napisał(a):
panjacek napisał(a):

no te 144 Mbps trzeba jakoś upchnąć - takich SD to chyba jeszcze nie ma... można użyć kart P2 ale to nie ta liga... ja bym się z tego rozwiązania nie śmiał... rozwiązanie jak najbardziej na miejscu... reszta jakoś mnie nie przekonuje taka zabaweczka...

zgadam sie z ntpeeterem, producent chcial obnizyc koszty produkcji i eksploatacji kamery, lecz zastosowanie takiego obiektywu jest totalnym brakiem wyobrazni. Robia kamerke dla ludzi ktorzy oczekujacych filmowego obrazka i daja takie "cos" nazywane obiektywem. Duzo lepszym rozwiazaniem bylo by zastosowanie wymiennej optyki. Uzytkownik mial by wieksze polo do popisu, a tak kamerka trafi na polke pomiedzy nie trafione modele...

poniedziałek, 13 lutego 2012, 23:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie, oni to zrobili po to, aby obejrzeć 4K na 4 monitorach Full HD ustawionych 2x2.
Qrde, co to za rozwiązanie. Jannard zapisuje 4K na jednym twardym dysku z podobnym strumieniem, lecz łatwiejszą kompresją J2000 (chyba?).
Mają też zaawansowany laserowy projektor 4K. Ponoć cudo :D

poniedziałek, 13 lutego 2012, 23:32
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

144Mbps to według moich obliczeń jedynie 18MBps więc w czym problem? W kartach SD nie siedzę ale ostatnio jak się orientowałem kilka lat temu to już były Sandiski 30 MBps. JVC ogólnie chciało błysnąć logo 4k tylko niewiele poza tym oferując. Takie moje zdanie.

wtorek, 14 lutego 2012, 08:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
bartek_zoom napisał(a):
144Mbps to według moich obliczeń jedynie 18MBps więc w czym problem? W kartach SD nie siedzę ale ostatnio jak się orientowałem kilka lat temu to już były Sandiski 30 MBps. JVC ogólnie chciało błysnąć logo 4k tylko niewiele poza tym oferując. Takie moje zdanie.

DVCProHD100 ma tylko 100Mbps a stosują karty P2 gdzie o dziwo w środku jest kontroler odpowiedzialny za równoległy zapis bodajże na 4 kartach SD (...gdzieś widziałem bebechy karty P2) a co do tych 18MBps to jest na granicy stabilności zapisu ( i to dobrej karty SD) dlatego lepiej równolegle 4x 4,5MB a wydłużyć czas zapisu i stabilność(pewność)zapisu na jednym komplecie kart... co nie :) a to może być taka mała jaskółka co i w tym przypadku wiosnę poczyni :)

wtorek, 14 lutego 2012, 17:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tutaj fajny klip.
http://www.youtube.com/watch?v=ajzEbTiR4aM
Okazuje się, że monitory 4K posiadają 4 złącza HDMI, każde na 1/4 część powierzchni. Kamera musi więc mieć 4 wyjścia HDMI. Niestety, nie miałem racji.
Zwracam firmie honor.

poniedziałek, 26 marca 2012, 13:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]