Teraz jest wtorek, 23 października 2018, 16:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Kamera miniDV a warunki zimowe. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kamera miniDV a warunki zimowe.
Witam.
Zamierzam kupić kamerkę miniDV. Mam kilka typów, ale może nie będę ich teraz wymieniał. Jedym z kryteriów wyboru jest używanie tej kamery w warunkach zimowych, na mrozie , w wilgoci. Wszystkie jednak teoretycznie są przeznaczone do pracy w temperaturze powyżej ZERA :(
Filmowałem już "troszeczkę" kamerą VHSC na mrozie (nawet do -15C) i spisywała się całkiem nieźle. Lecz nie wiem jak to jest z miniDV ...
Chcę zaptem zapytac jakie macie doświadczenia w używaniu waszych kamer (w szczególności miniDV) w warunkach zimowych. Jak długo filmowalisći na mrozie z jedym np.oryginalnym akumulatoerm. Czy może były jakies kłopoty , awarie ...
Poroszę o wasze opinie , na ten tamat.

[/code]

poniedziałek, 8 września 2003, 14:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
...nikt nie filmował w zimę ? Czy nie chcecie sie podzilić wrażeniami ...

środa, 10 września 2003, 22:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post zima
jak kazda kamera ma swoje ograniczenia temperaturowe, ja pracuje na kamerach DV i DVCAM jak również na BETCach trzeba poprostu uwazac na kazda kamere, jezleli tak bardzo sie pan obawia filmowac radzilbym kupic ochronke na kamere a wtedy warunki atmosferyczne np tj. snieg, deszcz nie beda osiadaly na kamerze i nir beda jej oziebialy
radze zaznajomic sie ze specyfikacja techniczna kazdej kamery i poszperac na stronach inter (obcych) tam sa dobre testy w warunkach atmosferycznych
pozdrawiam

czwartek, 11 września 2003, 09:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kręciłem kamęrą DV przy -15 i było ok, jedyny problem to drastycznie spadająca pojemność baterii jak się wychłodzi. Dobrze jest więc zakładać ją do kamerki na miejscu a transporotować w wewnętrznej kieszeni kurtki. Przy większym mrozie problemem może być gęstnięcie smarów itede, więc trzeba uważać.
W dokumentacji do każdego sprzętu są podane warunki eksploatacyjne, czyli minimalne i maksymalne temperatury i wilgotność - sprawdź to. Oczywiście w rzeczywistości kamera będzie też działać w trochę niższej i trochę wyższej od podanej.
I jeszcze jedno po powrocie do pomieszczenia gdzie jest ciepło trzeba odczekać, bo inaczej może nam się pojawić znaczek DEW na wyświetlaczu (a ten sprzęt nie lubi wilgoci ;-) )

pozdrowienia
Ulv

poniedziałek, 15 września 2003, 13:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post A co z wyświetlaczem LCD ?
Dzięki z wszystkie opinie, ale ...

Co do akumulatorów to juz się przyzwyczaiłem,że trzeba je "gdzieś" przechowywać w ciepłym miejscu a na nagywanie montować do kamery.

Ale jest jeszcze inny temat/problem z wyświtlaczami LCD. Słyszałem taką opinie, że komuś na mrozie "spłynął" ekran LCD ... Co to znaczy ? Czy ktoś miał juz kiedyś taką awarię związaną z używaniem kamery na mrozie ?

wtorek, 16 września 2003, 14:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
może chodzi o to że na mrozie ekran LCD zaczyna wolniej wyświetlać braz zwieksza się czas odświerzania że tak to nazwe. Często to widac w telefonach komórkowych...

wtorek, 16 września 2003, 14:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Słyszałem tylko o "spłynięciu" :), ale w sposób nieodwracalny ... Czyli po prostu zniszczenie wyświetlacza. Czy ktoś miał takie problemy ?

wtorek, 16 września 2003, 15:00
Nowy
Nowy

Podczas deszczowego letniego dnia w Karpaczu (Świątynia Wang) moja kamera Panasonic miniDV nagrywała tylko chwilę po czym zaparowała!!! Duża wilgoć. Po wyłączeniu (samoczynnie) jej i ogrzaniu w domu (zniknęło zaparowanie z wizjera i LCD). Kamera była ok. Więcej takich "testów" nie przeprowadzałam. Ale faktycznie w parametrach technicznych będzie podany zakres temp. w jakich Twoja kamera może działać. Beti

wtorek, 16 września 2003, 15:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ponadto lepiej ograniczać czas filmowania na mrozie. Ja używam "ubranka" na kamerę i staram się jak najdłużej trzymać ją w np. w torbie i w miarę ciepłym samochodzie. Przy dłuższych przerwach chowam ją np. pod płaszcz. Żeby wychłodzić kamerę to trzeba ją naprawdę dość długo trzymać na otwartm mrozie. A jeśli chodzi o ekran LCD to lepiej używaj wizjera ( zimą jest zregóły jasno, śnieg itp). Najważniejsze z tego wszystkiego jest to żeby kamera nie pracowała na zmianę w skrajnych warunkach zimno-gorąco-zimno

środa, 17 września 2003, 14:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]