Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 00:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Przeprosiny za nieumyślne umieszczenie pliku 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Przeprosiny za nieumyślne umieszczenie pliku
Przepraszam Firmę Euro Cori Serwis za nieświadome i nie mające żadnego celu zarobkowego umieszczenie pliku z instrukcją w sieci internet. Plik został umieszczony wyłącznie do celów osobistych.

Rozumiem też, że dobre imię firmy zostało naruszone i chcę wyrazić głębokie ubolewanie. Zarazem chcę przestrzec wszystkich użytkowników którzy posiadają nielegalnie pobrany plik z w/w instrukcją o usunięcie go gdyż podlega on prawie autorskim. Proszę też administratorów o usuwanie wpisów związanych z pobraniem instrukcji do kamery Panasonic AG-AC130.

Z przestrogą dla innych i zarazem z przeprosinami Mateusz Papuga

http://www.provideo-foto.pl

czwartek, 8 marca 2012, 16:50
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Przeprosiny za nieumyślne umieszczenie pliku
pewnie Cię zmuszono do napisania tego posta.
Zastanawia mnie jednak fakt czy jeśli firma euro cori przetłumaczyła instrukcję to też nie popełniła przestępstwa. Bo przecież instrukcja do panasa jest własnością panasa, więcej instrukcja jest dostępna w necie w formacie zabezpieczonego pdfa, a więc ktoś musiał złamać zbezpieczenie a skoro to zrobił złamał prawo. :oops:
Nie widziałem instrukcji euro cori ale jeśli ona jest napisana na bazie instrukcji angielskiej, hiszpańskiej czy greckiej pochodzącej z panasonica to własność jest panasonia. Dziś rozmawiałem z prawnikiem od prawa własności intelektualnej i jego odpowiedź byla jednoznaczna euro cori za złamanie zabezpieczeń pdfa popełniła przestępstwo (chyba że ma zgodę panasonica na ingerowanie w zapis i tłumaczenia a tak na marginesie nie wierzę że ma bo ja nie pozwoliłbym na miejscu takiego giganta jakim jest Panasonic by byle jaki sklep,przedstawiciel, tłumacz ect przetłumaczyłby poprawnie instrukcję ) przestępstwem jest również umieszczenie przez Ciebie w necie instrukcji ale nie w stosunku do euro cori tylko Panasonica.
Tak więc należy uważać.
Mam świadomość że sklep dba o swoje interesy, i dobrze, ale nie dajmy się zwariować :D
I jeszcze jedno swego czasu zaiks nachodził sklepikarzy że mają płacić za muzyczkę w sklepie i że ona wpływa pozytywnie na robiącego zakupy, i co i sklepikarz wywiesił tabliczkę do klientów "PROSZĘ NIE SŁUCHAĆ MUZYKI" :lol: lub "MUZYKĘ MOŻE SŁUCHAĆ TYLKO WŁAŚCICIEL" :lol: i co i wszystko pod kontrolą.
Myślę że Twój wpis to trochę taka tabliczka a prawo chroniące wartość intelektualną w Polsce jest mało precyzyjne i dobry prawnik ZAWSZE znajdzie furtkę. TO POLSKA WŁAŚNIE

czwartek, 22 marca 2012, 18:48
Bywalec
Bywalec

Post Re: Przeprosiny za nieumyślne umieszczenie pliku
camrad1 napisał(a):
I jeszcze jedno swego czasu zaiks nachodził sklepikarzy że mają płacić za muzyczkę w sklepie i że ona wpływa pozytywnie na robiącego zakupy, i co i sklepikarz wywiesił tabliczkę do klientów "PROSZĘ NIE SŁUCHAĆ MUZYKI" :lol: lub "MUZYKĘ MOŻE SŁUCHAĆ TYLKO WŁAŚCICIEL" :lol: i co i wszystko pod kontrolą.

Może trochę robi się off-topic, ale pomysł z "proszę nie słuchać muzyki" itp. jednak się nie sprawdził - znam kilka przypadków. Na początku tak próbowali się ratować np. fryzjerzy i dość często się widywało takie kartki - teraz już nie ;)

piątek, 23 marca 2012, 07:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]