Teraz jest wtorek, 20 listopada 2018, 21:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Kamera sterowana przez PC 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera sterowana przez PC
Witam

Mam pytanie na temat kamery muszę kupić jedną do firmy.
Zajmuję się pomiarem czasu na zawodach chodzi o kamerę którą ustawie na mecie i żebym mógł nią sterować za pomocą komputera czyli nagrywanie przewijanie i klatkowe przewijanie, a w ramach zabezpieczenia mieć to nagrane na kamerze

Jaki rodzaj kamery nada się do tego ?? Wystarczy kamera na SD ??
np:

benq-s21

Czy musi być coś innego

Używałem kamery Mini Dv ale tam jest minus że głowica szybko siada przy tak częstym przewijaniu na podglądzie i chwile trwa niczym przełączy się z przodu na tył itd. No i kolejnym mankamentem jest to że nie mam już wejścia Firewire w laptopie(co prawda nie jest to wielki problem kupno przejściówki USB>Firewire tylko czy to się będzie spisywać jak należy)

Posiadam tylko porty USB i HDMI

Domyślam się też ze będzie do tego potrzebne odpowiednie oprogramowanie ale myślę ze to jest mniejszy problem.

Za wszystkie sugestie będę bardzo wdzięczny
Pozdrawiam

wtorek, 27 marca 2012, 23:21
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Kamera sterowana przez PC
IMHO lepiej jednocześnie nagrywać na komputer i nośnik kamery. Dla bezpieczeństwa masz dwie kopie, pracujesz natomiast na materiale z dysku i nie dobijasz głowicy.

środa, 28 marca 2012, 11:52
Nowy
Nowy

No pewnie że było by lepiej ale przy okazji będę miał jeszcze parę innych zajęć na tym kompie.

No i teraz czy jest jakaś kamerka na SD która pozwoli mi na nagranie na Kamerce i w kompie ??albo jaki program ?? i jakie połączenie HDMI czy USB ?? czy musi być to jednak Firewire??

Kamera będzie używana w 2 przypadkach
1. Potrzebne to jest żeby nagrać parę sekund i w ciągu minuty cofnąć puścić poklatkowo spisać co widziałem i znów włączyć nagrywanie powiedzmy po 5-10 min

A w 2 przypadku będę potrzebował nagrany film ponad 2 H całe żeby wyciąć sobie klatki no i jako potwierdzenie wyników

środa, 28 marca 2012, 15:11
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja robiłem przez Fire, ale nie próbowałem czy oprogramowanie mogło działać w tle. Usb do 2.0 raczej zbyt wolne. Możesz jeszcze podać sygnał z kamery przez AV na zew konwerter z oprogramowaniem, które może działać w tle.

piątek, 30 marca 2012, 16:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]