Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 04:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 JVC - GY HM750 a ostrość.. 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post JVC - GY HM750 a ostrość..
Witam

Mam pytanie, jak koledzy sobie radzą z manualnym ustawianiem ostrości na dynamicznych ujęciach.. gdzie praktycznie nie ma czasu na ustawienie ostrości na dany obiekt będący w ruchu?

Kamera JVC - GY hm750 ma małą głębię ostrości.. i dość ciężko zrobić obrazek ostry jak brzytwa jakiegoś ogólnego planu..

Żeby ustawić ostrość.. stosuję tak.. robię max najazd ustawiam ostrość.. i wracam do kadru jaki chciałem zastosować.. czasami ma się to nijak do uzyskanej ostrości.. obrazek z najazdem jest ostry.. natomiast np. kadr osoby do połowy już po całości nie jest taki ostry.. :/

Faktem jest to, że się uczę ustawiania ostrości w sytuacjach krytycznych.. gdzie nie masz czasu na ustawianie ostrości.. Kilka materiałów które ostatnio przyszło mi nagrywać, nagrałem poprawnie :)

Używałem kamery Panasonica AG-dvc60.. a to jest dość duży skok jakościowy na JVC.. 8)

wtorek, 10 kwietnia 2012, 19:45
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: JVC - GY HM750 a ostrość..
Przystawka czy zmiana obiektywu, aby uzyskać większą głębię ostrości?
Obiektyw HD Canon'a 14x

wtorek, 10 kwietnia 2012, 19:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pracuje od czasu do czasu na starszym modelu HD110, co prawda raczej tylko statyczne ujecia ze statywu (studio, koncerty). Co do ostrosci to wlaczam sobie asystenta (czy jak to tam sie zwie) akurat w JVC jest to dosc fajnie rozwiazane (jak dla mnie) taka kolorowa(mam ustawiona niebieska) otoczka na tym co ostre, mi to pomaga, choc nie wiem jak to sie w ruchu sprawdzi, pewnie w twojej tez cos takiego jest. Generalnie 110 bdobrze trzyma ostrosc, do tego, do czego ja ja wykorzystuje, duzo sie nakrecic nie trzeba.
A tak z ciekawosci, co cie sklonilo do zakupu tej kamerki? Mamy 110 (TV kablowa) pare lat, generalnie poza bdobrym obiektywem, ten model ma nie wiele zalet, obraz wyprany z koloru, strasznie ciemna itd. Kamera totalnie nie chodliwa, ponad rok ja sprzedawalismy przez rozne firmy i nie udalo sie, choc przebieg miala smieszny. Z ww powodow na nastepna JVC juz sie nie zdecydowalismy, choc wiem, ze 750 jest znacznie lepsza. Znalazlem porownanie 110 i 750 na YT http://www.youtube.com/watch?v=0ljn-5ckdXU

środa, 11 kwietnia 2012, 00:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jacekxyz napisał(a):
Mamy 110 (TV kablowa) pare lat

A co Was skłoniło do zakupu tej kamery? ;)

środa, 11 kwietnia 2012, 00:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hehe, juz nawet nie pamietam jak to bylo (ja zawsze bylem za S lub P), kolega jest wlascicielem i ona kupowal, generalnie byl to nie do konca racjonalny i przemyslany zakup (za gruba kase)

środa, 11 kwietnia 2012, 00:52
Stały bywalec
Stały bywalec

Od 1,5 roku pracuję na HM700 z obiektywem Canon x14. Używam wyłącznie manula, bo w tym sprzęcie w zasadzie tryb auto nie nadaje się do użytku. Trzeba sobie wyrobić nawyk trzymania cały czas lewej ręki na pierścieniach i to na wszystkich na raz (ostrość i przesłona). Do ustawiania ostrości bardzo pomaga facus assist, czyli podkreślenie ostrości kolorem (do wyboru RGB). Niestety nie sprawdza się to przy poruszających się obiektach oraz przy ruchu kamery. FA po prostu nie reaguje. W tym przypadku dobrze jest skalibrowac sobie ostrość wizjera i peeking. To się sprawdza. Poza tym przy płytkiej głębi ciężko w ogóle o ostrość, więc w reporterce nie stosuje się tego. Chyba, że mamy czas na przebitki a obiekty nie "uciekają" sprzed obiektywu. Ewentualnie bokeh przy setkach, co nawet jest wskazane. W innym przypadku lepiej jest pracować na większej wartości przesłony a co za tym idzie większej głębi ostrości.
Używam tej kamery również do reporterki w TV i spisuje się nieźle. Szkoda tylko, że te kamery sa tak awaryjne.

Piotr

poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 21:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]