Teraz jest poniedziałek, 14 czerwca 2021, 08:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 aparaty mogące służyć za dobrą KAMERĘ 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post aparaty mogące służyć za dobrą KAMERĘ
Czy mógłby ktoś coś polecić?
Zastanawiam się czy jest sens kupować kolejną kamerkę (która z powodu ograniczeń finansowych nie będzie miała tego czego od niej oczekuję), skoro można kupić aparat z wymienną optyką, który będzie spełniał nie tylko swoją podstawową funkcję ale też filmował.
Jeśli ktoś już stanął przed tego typu dylematem/ wpadł na ten sam pomysł i wyszedł na tym dobrze, niech pisze.
Z góry dzięki za pomoc.

poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 11:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: aparaty mogące służyć za dobrą KAMERĘ
Zalezy wszystko od tego czy znasz ograniczenia sprzetowe aparatu oraz koszty jakim nalezy sie poddac. Chodzi tu o zestaw jasnych stalek oraz szum na poszczegolnych strefach iso... Jakie lustro Cie interesuje ?

poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 11:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Bez wdawania się w szczegóły: zależy mi na ręcznym pierścieniu ostrości (przede wszystkim; w celu ćwiczeniowym i do detali) i tak nagrywam na największej głębi ostrości w szerokich kadrach, więc szumy wychodzące przy użyciu transfokatora mnie nie dotyczą.
Miałem do czynienia z Canonem G10, czy też G8 nie pamiętam. W każdym razie całkiem nieźle się spisywał.
Wiem, że prośba o dobry sprzęt w niskiej cenie to pobożne życzenie, ale może coś się komu obiło o uszy..

poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 13:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

MatiMalin napisał(a):
Bez wdawania się w szczegóły: zależy mi na ręcznym pierścieniu ostrości (przede wszystkim; w celu ćwiczeniowym i do detali) i tak nagrywam na największej głębi ostrości w szerokich kadrach, więc szumy wychodzące przy użyciu transfokatora mnie nie dotyczą.
Miałem do czynienia z Canonem G10, czy też G8 nie pamiętam. W każdym razie całkiem nieźle się spisywał.
Wiem, że prośba o dobry sprzęt w niskiej cenie to pobożne życzenie, ale może coś się komu obiło o uszy..

ale spokojnie powoli, napisz do czego miala by Ci sluzyc ? i o jakiej kwocie na lustrzanke jest mowa?

poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 13:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Do filmowania; konkretniej chodzi o wyrobienie ręki w manipulacji ostrością i większą rozdzielczość (4:3 doprowadza do szału).
Jeśli chodzi kwotę to myślę, że max 3000.

poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 15:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W tej kwocie co podałeś to masz 3 aparaty do wyboru:
- Canon 550D
- Canon 600D
- Panasonic GH2
Canon-y od 550D do 7D w dziedzinie wideo nic nowego nie wniosły i reprezentują równy poziom. Występują różnice w funkcjach i obudowie. Jeżeli chodzi o Panasonic GH2 jest to pierwszy aparat (w sumie drugi po GH1) gdzie funkcje nagrywania video potraktowano poważnie a nie jako dodatkową funkcję. Rasowa hybryda :) Już w podstawowych ustawieniach jakościowo obraz wideo wyprzedza wymienione aparaty Canon-a. W zanadrzu GH2 posiada jeszcze możliwość podkręcania parametrów zapisu wideo co czyni go mocnym konkurentem dla innych systemów mimo dość niepozornego wyglądu. Co wybierzesz to już twoja decyzja :D

poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 18:26
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

W fotojoker i mediamarkt jest Sony SLT-a57 w cenie 3100 zł. Ja jeszcze tysiączka dozbieram i kupuję to urządzenie - właśnie do filmowania jako podstawowej funkcji. W stosunku do gh2 - większa matryca, większy wybór obiektywów, zajefajny AF. Jeszcze jak się wstrzymasz to w połowie maja ma wyjść a37 - 100$ tańsza puszka z podobnymi możliwościami.

wtorek, 1 maja 2012, 08:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

bartek_zoom napisał(a):
W stosunku do gh2 - większa matryca, większy wybór obiektywów, zajefajny AF.

Faktycznie zapomniałem o sony. Bardzo ciekawy aparat choć by ze względu na 50p w FHD. Co do wielkości matrycy to nie do końca jest to prawda, że jest większa. W fotografii tak ale w video krop miewa się już całkiem inaczej:
Sony 1,86
Panasonic 1,83
Widać, że jest praktycznie identyczny crop :D Generalnie bardzo ciekawa alternatywa dla Panasonica

wtorek, 1 maja 2012, 10:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]