Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 17:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Uszkodzone piksele w zarejestrowanym obrazie JVC GY-hm750 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Uszkodzone piksele w zarejestrowanym obrazie JVC GY-hm750
Witam

Oto link do zrzutu obrazu wideo..

http://s1.pokazywarka.pl/i/1069574/773052/zrzut-bad.jpg

Na czerwono zaznaczone są uszkodzone obszary zbitek pikseli w zarejestrowanym materiale..

Kamera jest nowa - JVC GY - HM750..

Zapis jest na kartach Sandisk Extreme klasa 10 - 16 GB

Uszkodzone fragmenty obrazu pojawiają się losowo, w różnych miejscach i znikają.. raz jest to np u góry albo losowo rozsiane.. czasem na kilku klipach nic nie ma.. obraz jest ok...

Co się dzieje..? czy to wina pamięci.. czy to wina kamery?

Problem pojawił się tak mniej więcej od 1,5 tygodnia.. i co jakiś czas się pojawia, dzwoniłem do serwisu JVC.. ale nikt nie miał jeszcze takich problemów z tą kamerą.. nie wiem co robić.. Przyjdzie się oddać ją na gwarancję..

wtorek, 8 maja 2012, 19:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Uszkodzone piksele w zarejestrowanym obrazie JVC GY-hm750
Na innych kartach testowales? sprawdz najpierw karty, jesli problem nie zniknie to serwis, mi karta Sanadiska swirowala, co prawda tylko w rejestratorze(w tle bylo slychac, stare, skasowane nagrania)ale to juz dalo mi do myslenia, wiec...

środa, 9 maja 2012, 00:58
Stały bywalec
Stały bywalec

Sprawa wyglada tak..

Material zarejestrowany, ktory tez na kompie zrzucony byl jeszcze fizycznie byl na karcie pamieci..

Zrobilem tak.. odtworzylem sobie ten material z kamery podlaczajac ja pod tv, i sprawdzilem że nie ma tam tego uszkodzenia.. a na tym samym materiale na kompie uszkodzenie jest..

Sprawdzilem jeszcze raz na kompie odtwarzajac z karty w czytniku ten material i w tym samym miejscu gdzie jest syf na obrazie na karcie odtwarzanie jest ok..

Wniosek cos dzieje sie podczas kopiowania materialu na dysk twardy.. albo wina systemu.. albo dysk pada.. bo kamera to winna nie jest.. adobe tez nie..

Odtwarzanie z karty bez kopiowania jest ok.. gdy material odtwarzam juz zrzucony na dysk to w jednym miejscu kostki jak wyzej sie pojawiaja .. dziwne dla mnie jest to ze jakby cos bylo nie tak z dyskiem to predzej plik bylby uszkodzony ze nie do odczytania.. a tutaj wsio ok.. tylko czarne punkty sie pojawiaja losowo albo i nie.. ale w tym samym miejscu jak juz sa.. w uszkodzonym materiale to juz sa.. jak wroce pare klatek do tylu i po jednej odtwarzam to jest na takiej a takiej klatce.. a nie ze jakis blad sie pojawia jako odtwarzanie.. klatka dana fizycznie jest walnieta..

Z jednej strony ciesze sie ze nie kamera.. z drugiej zagadka nie rozwiazana

środa, 9 maja 2012, 22:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No to wyglada, ze kamera i karty raczej ok, pozostaje dysk(miales jakies problemy z dyskami z tego co czytalem) i czytnik. Kopiowanie na inny dysk, przez inny czytnik, ewentualnie bezposrednio z kamery, ewentualnie inny komp(laptop) - kombinuj. Na poczatek zrzuc bezposrednio z kamery (wyelminujesz czytnik)

czwartek, 10 maja 2012, 00:01
Bywalec
Bywalec

Podczas zrzucania materiału na kompa raczej nie wykonuj na nim żadnych innych czynności, przyczyną może być również nagłe zaabsorbowanie procesora innym wątkiem o wyższym priorytecie.

czwartek, 10 maja 2012, 07:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Właśnie miałem podobny efekt. Na karcie ok na kompie kaszana. Test kompa i co? Niestety jedna kość pamięci uszkodzona, błędy następowały przy kopiowaniu na dysk. Stare pamięci do serwisu kupiłem nowe i jak ręką odjął. Na 99% uszkodzoną masz pamięć.

czwartek, 10 maja 2012, 10:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dodam tylko, ze do sprawdzania pamieci chyba najlepszy program to memtest.

czwartek, 10 maja 2012, 14:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]