Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 16:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Sony TRV 12 .Kupiłem i co widzę złego w tej kamerze. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Sony TRV 12 .Kupiłem i co widzę złego w tej kamerze.
Przy zgrywaniu obrazu na twardy dysk lub po zwykłym podpięciu kamery do komputera i wyświetleniu aktualnego podglądu na dole ekranu pojawia się dziwna zniekształcona linia. Po wyłączeniu w kamerze funkcji steadyshot obraz bezpośredni lub nagrany materiał jest już bez zniekształceń. Na telewizorze jest wszystko OK ale to chyba zasługa faktu,że obraz na kineskopie nie obejmuje w 100% obrazu pierwotnego.
Panel dotykowy to nieporozumienie.Radzę każdemu potencjalnemu nabywcy,mającemu ambicje samemu wpływać na parametry nagrywanego obrazu aby przemyślał ewentualny zakup. Regulacja ostrości na panelu LCD w czasie filmowania z ręki i przy jednoczesnym operowaniu zoomem jeśli komuś się powiedzie to zasługuje na Oscara dla najlepszego kamerzysty. Pamiętam pierwsze egzemplarze sony video8 i była w nich regulacja ostrości na pierścieniu obiektywu. To rozwiązanie wogóle nie powinno ewoluować. A tak mamy tylko kłopotliwy bajer.
Kolejna sprawa to już chyba bolączka wszystkich "cyfrówek". Ziarno przy słabym oświetleniu.Co prawda jest ono może trochę mniejsze niż u konkurencji ale jest i basta. Moja poprzednia Hi8 bije na głowę TRV 12 pod tym względem.Dzieli je przepaść w tej materii.
Kamerze tej zdarza się też nie wiedzieć czemu zmieniać temperaturę barw w czasie filmowania scen i to o dziwo statycznych.
Na razie tyle.Jak coś jeszcze zauważę to napiszę.

sobota, 6 września 2003, 03:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zgadzam się z tobą całkowicie co do umieszczenia menu na ekranie, to całkowita pomyłka. Mam nadzieje że Sony szybko się z tego wycofa.

wtorek, 9 września 2003, 21:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Linia spowodowana jest stabilizatorem elektronicznym który zmniejsza /w uproszczeniu/ wielkość CCD, w różnych kamerach objawia się to takimi paskami na dole,górze lub z boku.

wtorek, 9 września 2003, 21:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mam trv19 i po powrocie z wakacji gdy oglądalem nakręcony material (dodam ze mialem właczony steady shot) zauwazyłem ze podczas panoramy (i tylko wtedy) przesuwający sie obraz jest zniekształcony jakos tak jak w tzw. efekcie rybiego oka, tyle ze jest to niewidoczna pionowa linia zniekształceń i przeiega przez mniej wiecej srodek ekranu.
Czy to efekt powodowany przez właczony stabilizator?

piątek, 12 września 2003, 12:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mogę to sprawdzić u siebie.Jednakże filmowanie w "panoramie" było tu na Forum wielokrotnie krytykowane .Chodzi oczywiście o tanie kamery. Czytałem nawet,że generalnie tryb 16:9 jest totalnym nieporozumieniem. Dlatego nie przyszło mi nawet do głowy aby go testować u siebie.

poniedziałek, 15 września 2003, 03:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Hej, pisalem panoramowaniu - czyli o ruchu kamery wokół osi pionowej, a nie o trybie "panorama" czyli 16:9 :lol:

poniedziałek, 15 września 2003, 12:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]