Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 19:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 ani Sony trv14-22, ani Panasonic 10-40. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ani Sony trv14-22, ani Panasonic 10-40.
Zastanawiałem sie porównywałem i jeszcze raz się zastanawiałem i stweirdziłem że obie kamery tej klasy sony/panasonic mają jeszcze za duzo wad. Tzn. dla mnie w Sonym dyskwalifikuje go wielkość i ergonomia w porównaniu z panas. a przede wszystkim menu w panelu dotykowym na ekranie. Widziałem taki ekran w sklepie wymazany palcami koszmar. A niech to sie zepsuje to koszta mogą być okrutne. Natomiast Panasonic który bardzo odpowiada mi wielkością i ergonomią ma niestety bezsprzecznie gorszy obraz niż Sony (trochę mniejszy przetwornik i obiektyw) Cóż poczekam do przyszłego roku az ktoś wpadnie na pomysł połączenia ergonomii Panasonica z obrazem Sony.
Pozdrawiam. Jesli ktos ma podobne opinie prosze o odpowiedz.

niedziela, 17 sierpnia 2003, 16:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: ani Sony trv14-22, ani Panasonic 10-40.
A moze lepiej poczekac dwa lata? Wtedy kamery beda jeszcze lepsze, a moze trzy, cztery, piec....
Wg mnie do amatorskich zdjec obie kamery maja wystaczajaco dobry obraz a nawet bardzo dobry.Nie szkoda ci tych chwil ktore moglbys zachowac na tasmie (no bo po to kupujemy kamere) a nie zachowasz bo czekasz na lepszy model? Ja tam nawet przebolalbym nawet ten panel skoro Sony ma az tak dobry obraz.

środa, 20 sierpnia 2003, 14:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Dylematy
Miałem identyczne dylematy. Nachodziłem się, napytałem, gadałem na forum... 1,5 miesiąca kombinacji i w końcu kupiłem TRV14E i jestem jest szczęśliwym posiadaczem.
Oczywiście zawsze jest jakiś kompromis. Ale producenci doskonale o tym wiedzą i za rok wcale Cię nie uszczęśliwią nowym modelem który spełni Twoje wymagania...
Dojdzie jedna rzecz - zniknie inna. Tak jak w Digital8. Co z tego że staniały jeśli usunięto z nich stopki na akcesoria a seria 2xx ma tylko Steady Shot? o braku MegaPIxela (i w ogóle sałej serii 7xx) nie wspominam.
Teraz też niby miniDV Sony są tańsze... ale zoom już tylko 10x...
Za rok zniknie coś innego... Za to kusić będą droższymi modelami - takie jak TRV60 która nagrywa progresywnie (ale tylko w formacie 4/3 co jest absurdem)... W 16/9 masz juz przeplot...
I tak to bywa.

Już sam nie wiem czy czekanie ma jakiś sens, bo producenci są coraz cwańsi i tak wyjdą na swoje.

emes

środa, 20 sierpnia 2003, 15:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
dzieki bardzo za podpowiedzi.Pewnie obaj macie racje. no cóż pewnie mam za duze wymagania w stosunku do ceny. Spróbuje przewartościować swoje wymagania (albo dołozyc kasy) i zdecydować się na coś w końcu.

wtorek, 26 sierpnia 2003, 19:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Też miałem takie dylematy.Kupiłem (bo musiałem coś kupić) Sony TRV 12. Obraz super. Ale obsługa na panelu wymaga treningu a nawet twierdzę,że pewnych rzeczy nie da się sprawnie podczas filmowania zrobić wogóle!
Za rok będziesz miał inne dylematy.Już Sony i Panasonic się o to postarają.Bądź tego pewien. To tak jak z komputerami.Zawsze warto poczekać,aż jakieś nowum stanieje a jak stanieje to się okazuje,że warto poczekać na nowsze rozwiązanie bo dużo lepsze tylko jeszcze trochę za drogie.

poniedziałek, 15 września 2003, 03:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zgadza się z przedmówcami. Od 1,5 roku mam D8 Sony TRV 740. (3200 zł sprowadzony z Niemiec taniej 800-900zł, euro=3,65) Wtedy też miałem dylematy. W tamtych realiach wybrałem wspomniany model. Zdążyłem nagrać kilka wycieczek, występy córki, wakcje w Chorwacji itp. Przy pomocy komputera można materiał zmontować. I to właśnie jest najważniejsze zatrzymać wspomnienia, po raz kolejny pośmiać się z sytuacji, poplanować następne wyjazdy. Ja ociągałem się z zakupem kamery ok. 1,5 roku, ponieważ chciałem mieć cyfrową i czekałem na spadek cen. Teraz modele miniDV, DV i D8 są już w zasięgu przeciętnej kieszeni. Pozdrawiam, życzę udanych ujęć. Heniek.

poniedziałek, 15 września 2003, 11:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]