Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 16:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Kamera cyfrowa na dobry początek działalności 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Kamera cyfrowa na dobry początek działalności
Witam

Mam zamiar za rok lub dwa otworzyć działalność jako filmowanie wesel,studniówek i innych imprez.
Na dzień dzisiejszy szkolę się w kwestii kamerowania i chciałbym przejść do praktyk.
Montowanie filmów mam opanowane dlatego myślałem o tym aby zanim coś otworzę to zrobić wizytówkę i małe portfolio aby powoli zaczynać biznes.
Dlatego szukam dobrej kamery cyfrowej za pomocą której będę w stanie coś takiego stworzyć.
Aby nagrać jakieś wesele lub inną imprezę na początek zaproponowałbym film za symboliczną złotówkę z pozwoleniem na wykorzystywanie tego co zrobię na portfolio.

Bardzo proszę nie podawać mi kamer za kwotę koło 9tys. lub wyżej bo chciałbym się nauczyć, kwestia profesjonalnego nagrywania oczywiście za rok - wtedy sprzęt za ponad 13tys.
Zastanawiałem się nad Sony HDR-CX550VE z dodatkowym mikrofonem

Bardzo proszę o propozycje do 6 tys. zł

Dziękuję bardzo i za każdą poradę i pomoc dziękuję serdecznie.

poniedziałek, 9 stycznia 2012, 15:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamera cyfrowa na dobry początek działalności
sony vx2100e

poniedziałek, 9 stycznia 2012, 17:17
Stały bywalec
Stały bywalec

2100e? kamera która nadaje się do filmowania w "kwadracie"? sory ale nie zgodze się. Nawet nie wykorzystasz jej w przyszłości jako zapasowej. Do 6tyszł kupisz używanego Canona xha1 a może nawet xha1s czyli z poprawionym mikrofonem. Śmiem twierdzić że gdybyś ją kupił to zakup nowej odłożyłbyś nie na rok a kilka lat.. I jeszcze jedno: Poświęć te 100zł i przed zakupem używanej oddaj do serwisu żeby sprawdzili czy jest w pełni sprawna. Fakt jest taki, że kamera jest ciężka w obsłudze ale w pierwszym roku będziesz miał zapewne dużo czasu na jej rozpracowanie.

poniedziałek, 9 stycznia 2012, 20:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

k_s napisał(a):
2100e? kamera która nadaje się do filmowania w "kwadracie"? sory ale nie zgodze się. Nawet nie wykorzystasz jej w przyszłości jako zapasowej. Do 6tyszł kupisz używanego Canona xha1 a może nawet xha1s czyli z poprawionym mikrofonem. Śmiem twierdzić że gdybyś ją kupił to zakup nowej odłożyłbyś nie na rok a kilka lat.. I jeszcze jedno: Poświęć te 100zł i przed zakupem używanej oddaj do serwisu żeby sprawdzili czy jest w pełni sprawna. Fakt jest taki, że kamera jest ciężka w obsłudze ale w pierwszym roku będziesz miał zapewne dużo czasu na jej rozpracowanie.

http://www.ceneo.pl/4578221
http://allegro.pl/canon-xha1s-i2029591584.html
jak kupisz xha1 czy xha1s do 6tys uzywke to jestes gigant albo ... ;) mozna wymienic wiele kamer, lecz soniak do nauki jest moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem. Kamera prosta w obsludze, za pomoca automatu na poczatku mozesz skupic sie na tresci swojej pracy i technice, a gdy jak juz opanujesz mozesz zaczac przygote z manualnymi ustawieniami. Jedyna rzecza do ktorej mozna sie do czepic to 4:3 ale za pomoca cropa i 16:9 tez uzyskasz. Co do ceny to mozna ja kupic za naprawde smieszne pieniadze a otrzymac cos fajnego...

poniedziałek, 9 stycznia 2012, 21:12
Stały bywalec
Stały bywalec

napisałem o używce a dajesz link do ceneo. Prosze Cię.
http://allegro.pl/canon-xh-a1-i2030169865.html
http://allegro.pl/c-a-a-n-o-n-xh-a1-i2025523998.html

Do tego na forum którego nazwy podać nie mogę w dziale ogłoszenia są dwa xha1s. Wiem, bo sam poszukuję teraz drugiej sztuki. Myśląc o filmowaniu 16x9 zapomnij o kamerze 2100e. To najlepsza z najlepszych ale jej czasy minęły. Przewijarka miniDV to max co można z niej wycisnąć.

poniedziałek, 9 stycznia 2012, 21:31
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

proponuję jeszcze podać adresy i telefony par,które macie w kajetach-napewno im się przydadzą.Może jeszcze jakieś pomysły im wyślijcie,animacje,projekty lub sugestie,może hajci i i jeszcze pokołysać,może piwko za dobre słowo?!!kretynizm i tyle!!!Rozgrzeszenie macie pewne,jak ksiądz po kolędzie przyjdzie-żałosne!

http://foton.kalisz.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=8500
a tu masz fajny pomysł na portfolio http://futomaki.pl/2012/01/06/fotografi ... na-slubie/

poniedziałek, 9 stycznia 2012, 21:56
Moderator
Moderator

Osobiście tęsknię za czasami, gdzie każdy rzemieślnik aby wykonywać swoją profesję posiadać musiał uprawnienia, weryfikacje, certyfikaty itp.
Ludzie sami sobie są winni, montując za śmieszne pieniądze amatorskie zdjęcia z uroczystości, konsultując z klientem etapy wykonywanego zlecenia pokazują monitor komputera obnażają, oprogramowanie, sposoby działania itp.
Brak jest wśród filmowców solidarności, dbania o profesję i szacunku dla zdobytej mozolnie wiedzy i kunsztu działania.
Dziwna jest magia Internetu w którym pomocną dłonią darzy się kogoś, kogo fizycznie utopiło by się w łyżce wody.
Niestety świadomość utraty zleceń i powodów ich braków dociera do życzliwych wtedy, gdy jest już za późno.

wtorek, 10 stycznia 2012, 00:55
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

bardzo podzielam twoje myślenie!Naprawdę musieliśmy przejść wiele kursów,szkoleń i na własnych błędach dochodziliśmy do celu(nie raz kosztownych,bo eksperymenty to studnia bez dna)!!W tej chwili internet to składnica wiedzy na którą pracowaliśmy wiele,wiele lat.Cy tak naprawdę sprawia wam to przyjemność (takie kawa na ławę)wylanie wszystkich tajników na ławę?!!Jeżeli tak ,to nadajecie się do poradni psychiatrycznej!pozdrawiam zdrowych.

wtorek, 10 stycznia 2012, 01:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

i wykastrować podstępnych producentów taniego sprzętu, softu, dostawców neta i frajerów, którzy nie dość, że z tej całej popeliny korzystają, to jeszcze kalają własne gniazdo ucząc się i pomagając sobie wzajemnie na różnych podejrzanych stronach

wtorek, 10 stycznia 2012, 02:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

jestem za-a nawet przeciw
!

wtorek, 10 stycznia 2012, 02:20
Stały bywalec
Stały bywalec

Dzięki za porady.

rec nie bardzo rozumiesz co chcesz przez to wszystko powiedzieć? Skoro taki jesteś za tym, że stare czasy były bardziej sprawiedliwe bo trzeba było się wysilić a dzisiaj mamy wszystko nie ruszając tyłka z miejsca to w takim razie polecam Tobie wrócić do telewizorów które można było tylko przełączać za pomocą przycisków na "pudle" a nie pilotem (internet), lataj co chwile z wygodnego fotela wysilając swoje siły aby szukać czego chcesz.

Ludzie szukają wygodnego wyjścia - oznacza w tym coś złego?
Internet to jedna wielka wiedza i nie tylko, są tego plusy i minusy. Jeśli ktoś potrafi wykorzystać to na własny koszt = jest wielki.
To prawda, kiedyś bardziej ludzie dbali o jakość i klienta - to że dzisiaj jest 50% takich osób co nie mają pojęcia co robią a uważają się za wielkich to nie oznacza, że świat zszedł na psy. Po waszych wpisach stwierdzam, że wy jako "profesjonaliści" jesteście w tej 100% grupie wybici w górę i z tego powinniście się cieszyć, że nie ma wszystkich takich samych a są lepsi.

Jeżeli jesteś po 10 kursach, masz 500 certyfikatów to znaczy, że masz wiedzę, doświadczenie i czym się pochwalić - jesteś ten lepszy. Jeśli uważasz, że ludzie którzy chcą się uczyć zaczynając od internetu "nadają się do poradni psychiatrycznej" to lepiej kup sobie lustro. Człowiek zaczynając od internetu nie jest kimś chorym ale osobą która jak kiedyś szła do szkoły popytać i zdobyć opinię lub małą wiedzę aby rozmyślać nad tym aby rozpocząć naukę.

Jeżeli klient kupuje coś TAŃSZEGO to zdaje sobie z tego sprawę, że praca ta nie jest w pełni profesjonalna jak za cenę 300% większą... każdy zdaje sobie sprawę z tego i nikt nie płacze.
Jedni wolą kupić radio na ruskim rynku za 5 zł i potrzymać je kilka miesięcy i wrócić aby kupić kolejne - drugi kupi sobie radio za 50 zł i ma na kilka lat. Suma sumaru każdemu wychodzi na równo.
Chcesz krzyczeć na amatorszczyznę? Krzycz na ludzi którzy to kupują a nie tych co chcą pomóc tym co nie stać na coś droższego.

---

Wracając do tematu, a co myślicie o takich mniejszych kamerach takich jak Sony HDR-CX550VE ??

wtorek, 10 stycznia 2012, 11:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Szukasz pomocy a upierasz się przy swoim zdaniu. Skoro zapytałeś o kamery i dostałeś odpowiedź to po co pytasz o HDR-CX550VE? Nie wierzysz w doświadczenie kolegów? Chcesz koniecznie wydać kasę na sprzęt, który nie da ci takiego obrazka jak kamery proponowane przez kolegów? Dziwne. Skoro internet to kopalnia wiedzy to zgarnij jej jak najwięcej.
pozdrawiam

wtorek, 10 stycznia 2012, 12:00
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie wiem czy wiesz co to za kamera o którą zapytałem... to nie jest typowa kamera do nagrywania imprez typu wesela itp. Powiedziałbym, że jest to kamera bardziej wykorzystywana do własnych celów (urodzinki, imieninki). Czy taką kamerą można coś zdziałać na początku aby zrobić tylko portfolio ?

wtorek, 10 stycznia 2012, 12:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Portfolio możesz zrobić nawet telefonem komórkowym. Liczy się pomysł wykonanie a potem obraz (moim zdaniem oczywiście). Z tą kamerką owszem coś tam nakręcisz ale co dalej? Nikt Ci tego nie kupi za rok czy dwa a przynajmniej nie za taką kasę jaką byś chciał. Napisałeś: "Mam zamiar za rok lub dwa otworzyć działalność jako filmowanie wesel,studniówek i innych imprez.
Na dzień dzisiejszy szkolę się w kwestii kamerowania i chciałbym przejść do praktyk" A potem kupisz kamerę z ręczną regulacją wszystkiego (by wtedy możesz panować nad tym co chcesz zrobić) i będziesz musiał zacząć uczyć się na nowo. A pomyślałeś o lustrzankach z możliwością kręcenia filmów? Do portfolio się nadają w 100%. A i w cenie się zmieścisz. Potem zawsze można je wykorzystać do innych celów.

wtorek, 10 stycznia 2012, 14:25
Stały bywalec
Stały bywalec

Hmmm... powiem Ci, że to jest bardzo dobry pomysł z tą lustrzanką. Znalazłem jedną którą gorąco polecają: Canon 5d mark II
za 7,5 tys. można już kupić, teraz mam duży dylemat.

Panowie co lepiej na początek ?

1) Zakup kamery typu VX2000 lub 2100 ? Oczywiście używanej
2) Zakup lustrzanki Canon 5d Mark II za 7500 zł ?
3) Zakup kamerki cyfrowej sony typu HDR-CX550VE ?

Montowanie filmów mam opanowane, ale zanim będę mógł zacząć muszę kupić program i tutaj również powstaje kolejne pytanie:
Sony Vegas czy Pinnacle Studio ...

Każdy jakoś zaczynał tak jak ja chcę, niektórzy rzucali się na głęboką wodę chociaż nie potrafili pływać a inni woleli przejść się po kałuży a się nie zmoczyć za mocno.
Która opcja jest lepsza?
Konkurencja jest duża, ale wśród tego grona pozostaną tylko tacy co mają pomysły i robią to rzetelnie.

Dlatego pytam was o porady i opinię.

Dziękuję bardzo
Pozdrawiam
Marek.

wtorek, 10 stycznia 2012, 15:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona