Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 19:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Balans bilei w PMW EX1R 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Balans bilei w PMW EX1R
W instrukcji obsługi piszą ,że PRST (WHITE BALANCE) to nastaw fabryczny ok 4200 K, natomiast pozycja przełącznika A i B nastawy ręczne użytkownika ( wg mnie do balansu na przykład w dwóch różnych salach). W mojej kamerze nastaw PRST to 6000K i nie mogę go zmienić. To znaczy ,że muszę zresetować kamerę w Menu? Dzięki i pozdrawiam

poniedziałek, 21 maja 2012, 15:18
Bywalec
Bywalec

Post Re: Balans bilei w PMW EX1R
Ja ustawiłem sobie inaczej kamere wyłączajac te durne boczne przyciski a wszystko robiac kólkiem i menu a mianowicie w menu ostatnia pozycja z glownych (others) direct menu przestawic na all. Wtedy podbicie mamy za pomoca kolka we wszystkich 6 stopniach a nie tylko 3 programowalnych. Balns bieli wybierasz ustawiajac wb na p (presets) pozniej klikach pictrure profile pozniej set white i masz plynna regulacje. Poczatkowo brzymi to strasznie zagmatwane ale dzieki temu wszytskie opcja mamy plynne i programowalne. Kazdy preset mozna sobie inaczej zapisac. Np: dom, kosciol, sala , plener co daje nam szybka mozliwosc zmiany.

poniedziałek, 21 maja 2012, 15:32
Stały bywalec
Stały bywalec

Czyli jak dobrze zrozumiałem, w tych profilach (dom, kościół, sala itp.) przypisujesz określone wartości temperatury barwowej w keliwinach ?

wtorek, 22 maja 2012, 09:54
Bywalec
Bywalec

Tak
np plener 5300K dom 4700k sala 2600k oczywiscie w trakcie krecenie dopasowuje do warunkow ale latwiej zmienic o 100 niz o 3000 poza tym profile roznia sie innymi ustawieniami kolorow ostrosci czerni itd.

wtorek, 22 maja 2012, 14:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zasada jest taka ze jak sie wiec co gdzie jest i najwazniejsze do czego słuzy dana opcja, zmiana np balansu bieli z wejsciem do PP zajmuje chwile. Osobiscie bardzo rzadko korzystam z ustawien programowalnych pod A i B w wiekszosci jest to ustawianie temperaturowo. Opcja ta sie nie sprawdza gdy mamy swietlówki i zarówki energooszczedne, trzeba ustawiac na cos białego bo w innym przypadku obraz mocno wpada w zielone.
Pokretło działa bardzo szybko i zmiana nawet z 3000 na 6000 zajmuje dosłownie sekundę

środa, 23 maja 2012, 17:46
Stały bywalec
Stały bywalec

Dzięki za te zaawansowane podpowiedzi.Będę się starał z nich korzystać. EX 1R mam od kliku tygodni po kamerze VX 2000. W moim prostym rozumieniu ponieważ mam dwie pozycje balansu bieli, mogę na początku ustawiać za pomocą białego tła dwa różne balansy np. w dwóch sąsiadujących pomieszczeniach, które się różnią oświetleniem, w których na przemian nagrywam.

czwartek, 24 maja 2012, 23:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]