Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 20:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Canon hv30 problem, nic nie dziala 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Canon hv30 problem, nic nie dziala
Witam wszystkich, jestem tutaj nowy i próbuje wkroczyć w świat kamer.
Dostałem od kolegi kamerę która kupił około dwóch lat temu i po tygodniu użytkowania przestała działać. Ja dostałem ją około tygodnia temu, od razu zresetowałem ją i naładowałem i po włączeniu ku mojemu zdziwieniu wszystko działało!! Ale moje szczęście nie trwało długo, rozładowała sie po chwili (przypuszczałem że bateria leżała troszkę czasu i już się nie bardzo nadawała) i po ponownym naładowaniu wszystko zaczęło się walić. Nagrany filmik nie chciał się odtworzyć, kamera nie chciała przewijać taśmy, później po włożeniu kasety od razu ja oddawała ( miałem 2 nowe kasety ). Stwierdziłem ze to może przez starą baterie wieć zamówiłem nowa, dziś dostałem ale bez różnicy, na dodatek wyświetlacz przestał działać, po kilkunastu resetach udało mi się uzyskać obraz w tym małym wizjerze ale widziałem niebiesko tło, cale śnieżyło, wydaje mi sie ze było widać w nim zółty trójkąt. Kamera nie chce się wyłączać , czasem mija czerwona dioda. I co najważniejsze dzisiaj w ogóle przód się nie rozsuwa!!

Macie jakieś pomysły/spotkał się ktoś z czymś takim czy raczej od razu przez okno ją posłać??

dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam!!
Marcin

wtorek, 5 czerwca 2012, 21:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Canon hv30 problem, nic nie dziala
Pomysł jest prosty - oddaj do serwisu. Jeśli tą kamerę jak piszesz dostałeś, to jest takie przysłowie - "Darowanemu koniowi ...", lecz jeśli ją kupiłeś, to ją oddaj, i niech Ci kolega zwróci kasę. Nie podejrzewam aby ktoś na forum był w stanie zdiagnozować tą usterkę na podstawie takiego opisu.

wtorek, 5 czerwca 2012, 22:07
Nowy
Nowy

pracuje przy maszynach i on wiedział ze coś tam mi się czasem zdarzy naprawić wiec to było na zasadzie naprawisz sobie to będziesz miał.. ale to co się dzieje z tą kamera to jest kosmos 8O Orientujecie się może ile może kosztować naprawa w serwisie i gdzie znajdę jakiś serwis w okolicach częstochowy lub gdzie mogę wysłać canona? dzieki!!

wtorek, 5 czerwca 2012, 22:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niestety z tego co wiem to canon ma tylko jeden autoryzowany serwis w Warszawie. Zadzwoń do nich i spytaj ile by kosztowało zdiagnozowanie problemu, jeśli byłbyś skłonny tyle wydać to wyślij kamerę a dowiesz się jaki będzie koszt naprawy - wtedy podejmiesz decyzję czy warto. Może się okazać, że lepiej kupić nową, lub używaną ale w pełni sprawną kamerę. Nie chcę Cię martwić, ale to jest najbardziej prawdopodobny z możliwych wariantów.

wtorek, 5 czerwca 2012, 22:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zaraz padnie pytanie jak się nazywa ten serwis Canona. Nazywa się CSI a mieści się na ulicy Żytniej w Warszawie. Szczegóły znajdziesz sobie w google.

środa, 6 czerwca 2012, 09:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Znajac ceny z Zytniej, radze poszukac jakiego nie autoryzowanego serwisu, google twoim przyjacielem :D

środa, 6 czerwca 2012, 11:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]