Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 09:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Kilka pytań odnośnie Sony PD-150 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kilka pytań odnośnie Sony PD-150
Witam, mam na imię Bartek. Dawno temu byłem tu zarejestrowany ale chyba zapomniałem hasła i loginu, nie pisałem bo moja wiedza jest zbyt mała ale sporo czytałem :).
Piszę dzisiaj do Was z takim zapytaniem odnośnie kamerki Sony PD-150. Szukam czegoś do użytku prywatnego i znalazłem powyższą kamerkę w cenie około 2800zł (fotka poniżej).
Czy możecie mi pokrótce napisać czy jest to dobra kamerka do domowego użytku i jak się ma sprawa z jej plusami i minusami?
Znalazłem jakieś review tutaj http://filmowiec.pl/artykuly/59_test_sony_pd150/1 ale nie wiem w którym roku był ten artykuł pisany i obawiam się żeby niepotrzebnie nie przepłacić bo być może w tej cenie można trafić coś lepszego. Nie wiem.... więc proszę o małą poradę.

Załączniki:
pd150.jpg
pd150.jpg [ 57.97 | Przeglądane 45 razy ]
niedziela, 10 czerwca 2012, 21:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kilka pytań odnośnie Sony PD-150
Hmmm, kamerka bardzo dobra, trwala, ale juz troche stara. Na domowy uzytek przy twoim budzecie szukal bym jakiejs kamerki HD (PD jak wiadomo to SD) z zapisem na kartach pamieci, Panasonic lub Sony. Nie wiem do czego chcesz ja wykorzystywac, ale jako domowo/wakacyjna raczej troche duza, nie poreczna

niedziela, 10 czerwca 2012, 21:40
Nowy
Nowy

Lubię bawić się w filmowanie. Mam jedną kamerkę Sony ale z szacunku dla prestiżu forum nie podam co to za model ;). Nie mniej chyba przestała mi jakość odpowiadać. Ta kamera mi się podoba po prostu, wygląda profesjonalnie, nie jak zabaweczka. Wielu moich znajomych jeździ konno i lubię ich filmować, montować itp. Poza tym szykuje mi się kilka większych rodzinnych imprez. Ostatnio sporo godzin spędziłem na poszukiwaniach i jak to zwykle bywa im więcej czytam tym więcej niepewności co wybrać bo każda kamera ma + i -. Trochę mnie to "zmęczyło".
Jak wspomniałem jedna kamerkę już mam i chyba przez to że nie był to dobry wybór nie mogę pozbyć sie wrażenia, że te wszystkie małe mini kamerki są jakieś "tandetne", to siedzi w mojej psychice ;)
2800 zł to dla mnie i tak dużo i być może kubeł zimnej wody mi sie na głowę przyda jeżeli cena na dzisiejsze czasy jest nieadekwatna do jakości tej Sony.

EDIT:

Czy jest jakaś krytyczna ilość przepracowanych godzin dla tej kamery?

niedziela, 10 czerwca 2012, 22:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak tak, to kupuj, choc poszukal bym Pd-170, jednak troche nowsza. Nie wiem jak 150, ale 170 katowalismy w kablowce przez pare ladnych lat, zanim mechanizm zostal wymieniony, przed naprawa miala chyba z 4000h, rzezila ale dzialala do konca, zreszta dziala do dzis. Wg. serwisu zywotnosc mechanizmu dla PD-170 to ok 2500h (nie wiem jak 150, ale zapewne podobnie) To jest naprawde mocny sprzet, sprawdz liczniki i jesli nie ma jakis kosmicznych przebiegow kupuj.

poniedziałek, 11 czerwca 2012, 01:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie kupuj. to stary sprzęt z przetwornikiem 4:3 na każdym nowym tv (o HD nie wspomnę) obraz będzie wyglądał gorzej niż z małych kamerek oferowanych obecnie w sprzedaży (przy materiale kręconym w dzień). Napisałeś, że materiał będzie kręcony w dobrych warunkach oświetleniowych (jazda konna) więc nie potrzebujesz kupować jasnych kamer (a 150 niewątpliwie do takich należy). Na twoim miejscu kupiłbym coś co co ma przede wszystkim zapis na kartach lub dysku, może coś co nagrywa więcej klatek na sekundę (do ewentualnej zabawy z slow motion)? Kręciłem PD 150 (potem również 170) kilka lat i uważam ją za bardzo dobrą kamerę do formatu 4:3 - niestety jej lata świetności już powoli przemijają. I nie patrz na wygląd kamery - po zmontowaniu materiału widz będzie oglądał film a nie kamerę. Ale oczywiście to tylko moje zdanie.
pozdrawiam

poniedziałek, 11 czerwca 2012, 08:35
Nowy
Nowy

Dzięki za rady. "Kubeł zimnej wody" podziałał :)
B.

poniedziałek, 11 czerwca 2012, 19:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Za tę cenę kup sobie panasonica hdc sd 900 będziesz zachwycony możliwościami i obrazkiem.polecam czasy kamer sd niestety już minęły.

wtorek, 12 czerwca 2012, 23:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]