Teraz jest poniedziałek, 12 listopada 2018, 20:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Panasonic NV-DS60, JVC GR-D 30 czy może inna w takiej cenie 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Panasonic NV-DS60, JVC GR-D 30 czy może inna w takiej cenie
Właśnie zgromadziłem ok 2500 i chcę to wydać na kamerke po przejrzeniu wszystkich dostępnych opisów jestem prawie pewnien że chcę JVC GR-D 30 , Panasonic zwrócił moją uwagę mniejszymi gabarytami i lampką ale jednoczesnie ma ciemniejszy obiektyw 1,8 a JVC 1,6. Nigdy wcześniej nie miałem tego typu sprzętu więc proszę o radę którą wybrać ewentualnie inną w cenie ok 2500. Zależało by mi na kamerce która jak najlepiej radzi sobie w warunkach słabego oświetlenia i żeby nie był to jakiś kolos.

wtorek, 16 września 2003, 22:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Od jakiegoś tygodnia posiadam kamerę JVC GR-D 30. Sam też się zastanawiałem czy ją kupić, czy inną myślałem także o Panasonicu NV-DS60, czy innych kamerach. Kupiłem jednak JVC za 2350 zł i jestem z niej zadowolony. O tym wyborze zadecydowały przede wszystkim posiadane przez nia wejścia video: analogowe i cyfrowe, a tych ten model Panasonica nie posiada. Poza tym Panasonic ma zoom optyczny tylko 10*, a to uważam, że jest stanowczo za mało na dzisiaj. W JVC jest 16*, ale nieraz przydałby się większy.
Co do słabego oświetlenia to niestety JVC GR-D 30 nie wypada tu najlepiej, ale czytałem gdzieś na forum w USA, że większość cyfrówek w takiej cenie słabo sobie radzi ze słabym oświetleniem. Uważam, że w takich warunkach o wiele lepiej wypadają kamery analogowe.
Filmując przy słabym oświetleniu w pomieszceniu pojawiają się szumy i to nieraz duże. Zachwalany tryb kolorowego filmowania nocą pozwala na rejestrację nieco kolorowego obrazu, ale przy tym gubione są klatki, więc aby obraz nie skakał najlepiej filmować tylko wolno poruszające się obiekty.
Najlepiej jakbyś przetestował obie kamery w jednym czasie i postarał się sprawdzić je w trudnych warunkach oświetleniowych. Gdy poprosiłem o to sprzedawcę nakrył kamerę czarną kurtką i zobaczyłem te efekty, ale ten model kamery był dla mnie najlepszym wyborem przy takiej gotówce.
Poza tym jakoś się nie widzę z jeszcze mniejszą kamerą.

Odpisz jak poszły Ci testy i który model w końcu wybrałeś
pozdrawiam

środa, 17 września 2003, 09:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
czy kamera gr-d30 ma regulowaną czułaść mikrofonu wraz ze zmieniającym się zoom-em (trochę to koślawo napisałem ale chyba można zrozumieć)

dzięki

Michał

czwartek, 18 września 2003, 08:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
nie do zoomu i do czułości mikrofonu są osobne pokrętła

czwartek, 18 września 2003, 10:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Też długo się zastanawiałem
... i kupiłem JVC GR D-50 , a zastanawiałem się na Panasonic D65.
Jedna i druga ma swoje wady i zalety , w moim przypadku o wyborze zaważyły: ZOOM, cena, we-wy analogowe i cyfrowe.
Na razie nie mam jeszcze wyrobionego zdania na temat mojego nowego zakupu. Kolega ma Panasonica - porównamy sobie osobiści ;)

piątek, 19 września 2003, 09:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]