Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 14:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Wybór kamery na wesela. Gdzie można testować? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Wybór kamery na wesela. Gdzie można testować?
Przewertowałem wątki na temat kamerek i po krótkich testach u sprzedawców. Drogą selekcji odrzuciłem
- AC130 - główne wady: stabilizacja, dżwięk,
- XF100 - flary w obiektywie,
Zostało mi NX70 - którego nie mam gdzie sprawdzić. Czy ktoś wie gdzie mogę ją zobaczyć czy mi leży?. Podzwoniłem i nie mają jej na sklepach. Boję się w niej głównie: dotykowego wyświetlacza i wszystkiego w menu. Materiały w necie już widziałem. Zdaję sobie sprawę, że NX5 to to nie jest, ale nie wydam na kamerę z dodatkami ponad 20k PLN, więc muszę wybrać jakiś kompromis, podobnie jak to zrobili: Star i kristoforo.

czwartek, 16 sierpnia 2012, 13:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Wybór kamery na wesela. Gdzie można testować?
A tu pytałeś:

http://www.mapahandlu.pl/centrum-handlo ... es-i-mapa/

Jeśli nie, to 122 km od Ciebie jest BS Multimedia - oni powinni mieć

czwartek, 16 sierpnia 2012, 14:19
Stały bywalec
Stały bywalec

No nie ma chyba tak dobrze, żeby w markecie był taki sprzęt, ale nie wpadłem na to, żeby pytać, bo .... nie mają telefonu, a na www nie mają w ofercie.
BS Multimedia w tym tygodniu na urlopie i z tego co kojarzę w zeszłym tygodniu rozmawiałem i można zamówić w kilka dniu, ale na stanie nie mieli.

czwartek, 16 sierpnia 2012, 14:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tam pisze że to jest Sony Center a nie jakieś zwykłe stoisko w markecie. Ja w Katowicach w Sony Center oglądałem tą kamerę.

czwartek, 16 sierpnia 2012, 15:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bemix Zabrze, ja tam kupiłem i jestem zadowolony (po uprzednich testach).

czwartek, 16 sierpnia 2012, 16:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak będziesz w mojej okolicy to zapraszam :D

czwartek, 16 sierpnia 2012, 17:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale Marcin mieszka w Kielcach :wink:

czwartek, 16 sierpnia 2012, 17:44
Stały bywalec
Stały bywalec

Bardziej okolice Kielc i w zasadzie tak samo mi blisko do Zabrza (nie wiedziałem, że jest tam coś takiego), jak i do Tarnowa, Kraśnika czy Warszawy - czyli daleko wszędzie.
Dziękuję Wam za zainteresowanie, jutro się z nimi skontaktuję.
Pomóżcie mi jeszcze z doświadczenia.
1. Jak szybko się ustawia balans bieli? - chyba w menu, bo nie widzę guzika
1a. Czy da się to zrobić podczas nagrywania?
1b. Czy jest ustawienie w Kelwinach?
1c. Czy jest jakaś pamięć tego balansu?
2. Czy podczas nagrywania da się przełączyć na pierścieniu np. z przysłony (mam nadzieję, że płynnej) na focus.?
2a. Czy nie ma wtedy jakiś dziwnych zachowań kamery (rozjaśnianie- ściemnianie, gubienie ostrości)?
3. Czy podbicie mogę zmieniać płynnie czy skokowo?
3a. Czy można je załączyć dopiero od otwartej przysłony? czy może dojść do sytuacji jak w innych sprawdzanych przeze mnie kamerach, że podbicie mam np na 18dB a przysłonę nagle muszę przymknąć do np f8.0 i dalej mam podbicie 18dB zamiast f4.5, ale bez podbicia?
4. Czy występują flary tak jak w Canonie XF100
5. Czy te 37 mm na wejściu obiektywu nie jest za mało (zawsze miałem min 58)
6.Wiem, że jest lekka, ale jak z wyważeniem.
7. Czy powinienem coś jeszcze wiedzieć np o wadach

Mam nadzieję, że Was nie zamęczam

czwartek, 16 sierpnia 2012, 22:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1. Jak szybko się ustawia balans bieli? - chyba w menu, bo nie widzę guzika
Można przypisać trzy własne przyciski które cały czas będą dostępne na ekranie dotykowym, jednym z nich warto ustawić WB. Wówczas naciskasz ten przycisk i na dole masz podziałkę oraz + i - i sobie wzrokowo poprawiasz

1a. Czy da się to zrobić podczas nagrywania? TAK

1b. Czy jest ustawienie w Kelwinach? NIE

1c. Czy jest jakaś pamięć tego balansu? NIE

2. Czy podczas nagrywania da się przełączyć na pierścieniu np. z przysłony (mam nadzieję, że płynnej) na focus.? TAK

2a. Czy nie ma wtedy jakiś dziwnych zachowań kamery (rozjaśnianie- ściemnianie, gubienie ostrości)?
Ostrość można jeszcze ustawiać wskazując palcem na ekranie na obiekt który ma być ostry np. twarz i kamera będzie śledziła ten obiekt nastawiając na niego ostrość.

3. Czy podbicie mogę zmieniać płynnie czy skokowo?
według mnie raczej płynnie tj. nie ma jakiś wielkich przeskoków, ale oczywiście nie można ustawić na dowolną wartość tylko wybierać wartości dostępne.

3a. Czy można je załączyć dopiero od otwartej przysłony? czy może dojść do sytuacji jak w innych sprawdzanych przeze mnie kamerach, że podbicie mam np na 18dB a przysłonę nagle muszę przymknąć do np f8.0 i dalej mam podbicie 18dB zamiast f4.5, ale bez podbicia?
Podbicie czy też przysłonę możesz ustawić na auto albo manual
4. Czy występują flary tak jak w Canonie XF100
nie wiem jak jest w Canonie, jak filmujesz pod słońce to pewnie jskieś flary mogą wystąpić

5. Czy te 37 mm na wejściu obiektywu nie jest za mało (zawsze miałem min 58)
do czego za mało ?

6.Wiem, że jest lekka, ale jak z wyważeniem.
nie ciąży do przodu ani do tyłu

7. Czy powinienem coś jeszcze wiedzieć np o wadach

trzeba sie jej nauczyć i starać się optymalnie pracować. Przy szybkiej zmianie parametrów oświetlenia zapanowanie nad kamerą nie jest łatwe. Postarano się aby to skutecznie utrudnić, może dlatego, że gdyby miała łatwą kontrolę obrazka nie trzeba byłoby kupować kamer znacznie droższych gdyż generalnie jakość obrazka oceniam bardzo wysoko, szczególnie imponuje praktycznie brak ziarna nawet przy największych podbiciach.

piątek, 17 sierpnia 2012, 08:32
Stały bywalec
Stały bywalec

Dziękuję za konkretne odpowiedzi.
Mam dodatkowe :o
1. Czy balans ustawiam w takim razie tylko widząc ekranik kamery,bez jakiegoś wzorca beli czy predefiniowanych ustawień? Jak w takim razie odzwierciedlenie rzeczywistych kolorów a na ekraniku?
2. Jak to jest z tym dźwiękiem na fabrycznym zestawie? Jest do przyjęcia czy trzeba dokupić jakiś zewnętrzny niekierunkowy.n Czy automat audio nie robi niespodzianek, czy trzeba mieć słuchawki non stop i manual bo różne były opinie.
3. Sprawdzony duży drugi akumulator to...
4. Karty do Backupu widzę mogą być bez szaleństw cenowych.

Po połowie tygodnia temat się rozstrzygnie...

Acha.. Flary w Canonie XF100 pojawiały mi się podczas testów w Warszawie gdy tylko zbliżałem się do jakiegokolwiek żródła światła typu żarówka czy punktowy halogen. Nawet gdy nie świeciły do obiektywy,ba ...nie były też widoczne w kadrze ani blisko niego.

poniedziałek, 20 sierpnia 2012, 06:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

MarcinP napisał(a):
Dziękuję za konkretne odpowiedzi.
Mam dodatkowe :o

1. Czy balans ustawiam w takim razie tylko widząc ekranik kamery,bez jakiegoś wzorca beli czy predefiniowanych ustawień? Jak w takim razie odzwierciedlenie rzeczywistych kolorów a na ekraniku?

Dostęp do dokładnych ustawień balansu bieli wymaga dotknięcia ekranu 3 razy: MENU/..../balans bieli wówczas masz do wyboru AUTO, wewnątrz, na zewnątrz, ustawienie jednym przyciskiem. To ostatnie umożliwia dobranie balansu do pomieszczenia - kierujesz na biel i naciskasz.
Niezależnie od tego możesz wybrać korektę balansu bieli - tą funkcję możesz przypisać do personalnych przycisków na ekranie (3 przyciski). Wówczas jeśli balans wymaga małej korekty możesz nacisnąć przycisk na ekranie dotykowym, i masz możliwość korekty balansu w kierunku czerwieni + lub niebieskiego -.

2. Jak to jest z tym dźwiękiem na fabrycznym zestawie? Jest do przyjęcia czy trzeba dokupić jakiś zewnętrzny niekierunkowy.n Czy automat audio nie robi niespodzianek, czy trzeba mieć słuchawki non stop i manual bo różne były opinie.
Dźwięk jest do przyjęcia, nie mam słuchawek.

3. Sprawdzony duży drugi akumulator to...
kupiłem podróbkę na Allegro - o największej możliwej pojemności i chodzi - może trzymać ponad 3 godziny.

4. Karty do Backupu widzę mogą być bez szaleństw cenowych.
tak - polecam Sandisc 60MB/s lub 45MB/s

Po połowie tygodnia temat się rozstrzygnie...

Acha.. Flary w Canonie XF100 pojawiały mi się podczas testów w Warszawie gdy tylko zbliżałem się do jakiegokolwiek żródła światła typu żarówka czy punktowy halogen. Nawet gdy nie świeciły do obiektywy,ba ...nie były też widoczne w kadrze ani blisko niego.

poniedziałek, 20 sierpnia 2012, 08:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Star napisał(a):
To ostatnie umożliwia dobranie balansu do pomieszczenia - kierujesz na biel i naciskasz.

... a później idziesz w inny koniec sali i po balansie bieli. Są sale (najczęściej stare remizy strażackie po liftingu) gdzie nad stołami zamontowano świetlówki a nad parkietem halogeny a do tego zwisające ozdoby materiałowe w przeróżnych mieszankach kolorów od biało-brązowych przez biało-bordowe a na biało-niebieskich kończąc. Światło halogenu po przejściu przez takie ozdoby ma bliżej nieokreśloną i nierównomiernie rozłożoną po sali barwę i balans biel ustawiony w jednym miejscu nie da dobrych efektów w innym.

poniedziałek, 20 sierpnia 2012, 10:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bardzo rzadko spotykam się z takimi salami,lecz nie dajmy się zwariować. Przecież film powinien również odzwierciedlać charakter sali. Jeśli sala ma żółte ściany, to w rzeczywistości białe koszule są trochę żółte, i takie też widzi ludzkie oko. Dlaczego więc na filmie miałyby być idealnie białe? jeśli ustawimy balans dokładnie do koszuli w taki sposób aby była biała, to inne kolory np. twarzy będą zafałszowane.
Jeśli sala w jednym końcu ma inną kolorystykę niż w drugim, to przecież nie będziesz poruszając się za każdym razem tego korygował gdyż wóczas zafałszujesz rzeczywistość.
Trzeba się starać ustawić balans aby jak najlepiej pasował do pomieszczenia, a jeśli podczas montażu okaże się, że nie jesteśmy zadowoleni, to zawsze można dokonać korekty.

poniedziałek, 20 sierpnia 2012, 10:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Star napisał(a):
jeśli ustawimy balans dokładnie do koszuli w taki sposób aby była biała, to inne kolory np. twarzy będą zafałszowane.

No ale taki właśnie sposób zaprezentowałeś w poście wyżej, skierować obiektyw na białe i nacisnąć przycisk. Jak sam widzisz jest to baaaaardzo zawodny sposób.

poniedziałek, 20 sierpnia 2012, 11:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No właśnie nie, czy znasz lepszy sposób ?.
Przecież to jest dopiero pierwszy etap ustawienia balansu.
Później jeśli nie jestem zadowolony mogę:
- powtórzyć operację lub
- wejść w korektę balansu i przyciskami + lub - korygować w kierunku czerwieni lub niebieskiego.
Kolejny etap to ocena podczas montażu, mogę wówczas również dokonać korekty,
tak więc nie widzę specjalnego problemu.
Ostateczny efekt oceniam i koryguję osobiście, jeśli masz jakiś inny sposób na balans bieli to napisz jak to robisz.

poniedziałek, 20 sierpnia 2012, 12:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona