Teraz jest sobota, 20 października 2018, 13:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 pomoc w sprawie przesłony fs100 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post pomoc w sprawie przesłony fs100
Witam szukam kogoś z okolic lublina-puław-ryk kto posiada sony nex fs 100, mam problem z pokrętłem od przesłony i chciałbym sprawdzić czy na innych modelach dzieje się to samo.
Problem tkwi w tym że gdy próbuje zwiększyć lub zmniejszyc przesłone ,kręce pokrętłem i nie zawsze reaguje, moim zdanie powinno działać płynnie.

poniedziałek, 20 sierpnia 2012, 19:58
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: pomoc w sprawie przesłony fs100
studio-bart napisał(a):
Witam szukam kogoś z okolic lublina-puław-ryk kto posiada sony nex fs 100, mam problem z pokrętłem od przesłony i chciałbym sprawdzić czy na innych modelach dzieje się to samo.
Problem tkwi w tym że gdy próbuje zwiększyć lub zmniejszyc przesłone ,kręce pokrętłem i nie zawsze reaguje, moim zdanie powinno działać płynnie.

No ja się nie spotkałem z tym problemem ale ;
pokrętło do przysłony nie jest bardzo czuły tzn trzeba kręcić i wtedy stopniowo się otwiera przysłona albo zamyka w zależności w która stronę kręcisz :)
I bardzo dobrze ze tak właśnie to działa , nie ma dzięki temu gwałtownych przeskoków np z f 11 na f 2 .
Pamiętaj również ze jak obiektyw ma zmienne światełko to jak zoomujesz to się przymyka przysłona automatycznie i choćbyś nie wiem jak kręcił to się nie otworzy :) No ale to chyba bardzo oczywiste , pisze to tak na wypadek :)

wtorek, 21 sierpnia 2012, 00:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]