Teraz jest sobota, 22 września 2018, 05:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 SONY NEX-FS700 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post SONY NEX-FS700
Właśnie trafiła do sklepów nowa kamera SONY NEX-FS700.
Pierwsze spojrzenie:

Rynek kamer pełnoklatkowych nieustannie się poszerza i puchnie wraz z kolejnymi zapowiedziami – wygląda na to, że ich popularność wśród nabywców i doskonała jakość obrazu jaką oferują nieustannie rozpędza ten segment rynku – a robi się coraz ciekawiej wraz z nowymi pozycjami, takimi jak SONY NEX-FS700, kamera przygotowana do działania z przyszłościowym formatem 4K, z wbudowanym "slow motion" i potężnym, 35mm przetwornikiem.

Pomimo tego, że z technicznego punktu widzenia jest to kamera pomiędzy tańszą Sony FS100E a droższą F3, to posiada ona pewne możliwości dzięki którym kładzie obie te kamery na łopatki. Oczywiście kluczowym koniem marketingowym i największym bonusem tego sprzętu jest obiecana możliwość nagrywania materiału 4K przez złącze 3G-SDI (po zainstalowaniu nowego, przyobiecanego firmware’u) to jednak prawdziwą perełką tej kamery jest możliwość natywnego nagrywania aż do 10-cio krotnej różnicy prędkości. Kamera ta jest niezregionalizowana (nie istnieje podział na warianty zależnie od regionów sprzedaży) i dzięki temu nie ma ograniczeń w doborze standardu nagrywania… Co pozwala nam nagrywać 25p nawet do 250 klatek na sekundę w pełnym HD! Tak jest, w pełnym HD, nie żadne tam 720p – jeżeli mówimy o 30p to możemy bez problemu wykręcić 300 klatek na sekundę; tak, jak kamery firmy RED! Możemy nawet podpić prędkośći do 400, 800 a nawet 960 klatek na sekundę, niestety już przy niższych rozdzielczościach i widzialnej utracie jakości. Tak czy owak jest to świetny dodatek, który na pewno przypadnie do gustu szerokiej rzeszy filmowców.

Jakby tego było mało SONY poszło po rozum do głowy, jak rzadko kiedy w pełni posłuchało swoich klientów i wyposażyło FS700 we wbudowane filtry ND – fakt faktem, że dzięki zabójczo szybkiej migawce FS100 jak i FS700 tak naprawdę ich nie potrzebują, ale zawsze to wygodniejsze i bardziej intuicyjne w obsłudze niż zabawianie się prędkością migawki. W ogóle, jeżeli już napominamy o FS100 – ‘Setkę’ posiadam, korzystam i muszę przyznać, ze wciąż zaskakuje mnie jakością obrazu, który można z niej wycisnąć (zdecydowanie w swojej kategorii cenowej to prawdziwy lider segmentu), ale FS700 to naprawdę solidnie wyglądający następca, który widocznie poprawia błędy poprzednika.

Dorzućmy to tego dołożenie możliwości mocowania obiektywów z rodziny A-Mount i wraz z obiektywami E-Mount dostajemy naprawdę obfitą szklarnię do wyposażenia naszej kamery; nie licząc już nawet na liczne przejściówki z których słynęła już ‘Setka’, pozwalające jej na korzystanie z praktycznie wszystkich znanych obiektywów. Jakby tego było mało możemy zachować aż do 99 różnych profili ustawień – możemy więc z łatwością przygotować sobie ustawienia do każdego z naszych obiektywów a nawet po kilka różnych profili do każdego szkła, jakie zamierzy używać z nasza kamerą. Sympatyczna i użyteczna opcja.

Powróćmy jeszcze na chwilę do formatu 4K – ktoś mógłby zapytać; po co nam to? Standard 4K nie wejdzie „pod strzechy” jeszcze przez długi czas, czemu więc ktokolwiek miałby się tym przejmować? Dobre pytanie i oto odpowiedź – jakość obrazu i możliwości przekadrowywania. Obraz 4K jest, było nie było, czterokrotnie większy od standardu FULL HD – możemy więc wyciąć zaledwie jedną czwartą ze sceny i nadal cieszyć się jakością FULL HD! Dzięki potężnemu przetwornikowi i bardzo skutecznemu procesorowi obrazu ostrość detali ścina z kolan. I choć 4K jako 4K rzeczywiście jeszcze przez jakiś czas nie zagości na domowych ekranach, to jednak praca z materiałem o takiej rozdzielczości dodaje nam nowy wymiar elastyczności na działaniu z obrazem.

Słowem podsumowania nowa kamera SONY to naprawdę ciekawy dodatek do oferty który w pełni odnajduje własną niszę oferując możliwości nieznane swoim poprzednikom . Chociaż poprawia praktycznie wszystkie niewygody związane z ‘Setką’ to jednak nie jest w stanie jej zastąpić z powodu zupełnie innego progu cenowego; FS100 w swojej kategorii nadal pozostaje niezastąpionym liderem! Jeżeli ktoś jednak potrzebuje kamery z doskonale działającym efektem Slow Motion o szerokim zakresie i dobrej jakości, to FS700 nie ma sobie równych.

"Obrazki" z NEX-FS700:

https://vimeo.com/42588691
https://vimeo.com/39853068
https://vimeo.com/46275632

---------------------------------------
http://www.facebook.com/bsmultimedia
http://www.youtube.com/user/SpalaBoguslaw/videos
http://www.vimeo.com/user534596

i7 3930k @ 4.5GHz/ Asus P9X79 Deluxe/ 64GB DDR3 Corsair / nVidia GTX 680 2GB / BD-R Plextor / RevoDrive3 120GB / Areca Raid 512MB cache - 4 TB HDD SATA III / Win 7 PRO 64bit / Enermax 1250 W / Adobe CS6 Production Premium / Edius 6.5 / Sony NEX-FS100 / Canon 5D Mark II i kilka szkieł ...

Ostatnio edytowano piątek, 7 września 2012, 09:04 przez Bogusław Spala, łącznie edytowano 1 raz

środa, 5 września 2012, 16:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: SONY NEX-FS700
ciekawy opis..., tylko żebym jeszcze wiedział co to jest 4k

środa, 5 września 2012, 19:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

vgrzes napisał(a):
ciekawy opis..., tylko żebym jeszcze wiedział co to jest 4k

Od czego jest WIKIPEDIA ...:

http://pl.wikipedia.org/wiki/4K

środa, 5 września 2012, 19:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To żadna nowość!!!
4k stosowany jest od wielu, wielu lat.
A służy do pracy z obrazkiem na potrzeby kinematograficzne.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

czwartek, 6 września 2012, 13:39
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Moim zdaniem FS700, nawet biorąc pod uwagę cenę, oferuje baaardzo dużo. Niestety nie mogę sobie na nią pozwolić :mrgreen: Teraz jeszcze wyjdzie zoom z transfokatorem. Sony zostawił konkurencję w tyle. Choć z dwójki fs100-c100 bardziej bym się skłaniał do canona. Zobaczymy, jakie będą ceny.

czwartek, 6 września 2012, 13:59
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ale powoli ,za 4k trzeba będzie dodatkowo zabulić .Nic za darmo nie jest . Zewnętrzny recorder kosztuje .Myślę ze takie cudeńko wystarczy
http://www.bhphotovideo.com/c/product/8 ... _Quad.html
s-log dla sony f3 za darmo nie przyszedł ,wiec na pewno sony za upgrade fs700 też sobie krzyknie ,ile ????/ Nie wiem ,zobaczymy .
Na pocieszenie powiem że dobrze mieć opcje 4k . Jeśli kogoś nie będzie stać na zewnętrzny recorder ,to zawsze może wypożyczyć takie cudeńko jak się trafi projekt . Choć pewnie to żaden wielki dodatkowy wydatek powiedzmy 5000$ dla posiadaczy fs700 . Jak się ma świadomych klientów ,co de facto potrafią zapłacić za 4k to czemu nie . Puki co ja takich nie mam .
Za rok mam zamiar całkiem to zmienić i branży reklam się tylko trzymać .

Cytuj:
Choć z dwójki fs100-c100 bardziej bym się skłaniał do canona

Canon c100 ma kosztować 8000$ wiec chyba ta kamerka w inna klientele celuje .

czwartek, 6 września 2012, 20:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Też czekam co C100 przyniesie z niecierpliwością :D
a $8000 to teoretycznie taniej co FS - więc czemu w inną klijentele ?
i jezcze co do 4K a na czym to nagrywać klijentowi...

czwartek, 6 września 2012, 22:56
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Cytuj:
Choć z dwójki fs100-c100 bardziej bym się skłaniał do canona

Cytuj:
$8000 to teoretycznie taniej co FS - więc czemu w inną klijentele ?

No za oceanem c100 ma kosztować 8000% ,wiec znając życie w europie będzie to 8000eur . Fs100 kosztuje blisko płowe z tego . Jak dla mnie wybór jest oczywisty ,no chyba że c100 od canona ma jakieś wodotryski o których nic nie wiem . Jak dla mnie canon poległ . Ciekawa alternatywa dla tego wszystkiego wydaje się blackmagic cinematic .Dla niskobudżetowych filmów ,reklam idealna . Niestety w dalszym ciągu 70% moich zleceń to wesela a do takich zastosowań blackmagic jakoś nie widzę . Fs100 jako koń do tego typu roboty na pewno lepiej sobie radzi .

Cytuj:
i jezcze co do 4K a na czym to nagrywać klijentowi...

No czym kol-wiek ,jak klient sobie zażyczy ,w końcu dvd,bluray to tylko nośnik danych :)
Myślę że to 4k najbardziej docenia się przy kropowaniu .
Ta technologia nie celuje w zwykłego kowalskiego, jeszcze nie teraz .
Trzeba poczekać ,aż telewizory OLED się zadomowią ,odtwarzacze odpowiednie się ukarzą itd ... Kamery 4k są i były wiec nie ma co lamentować jak to obrabiać ? na czym to oglądać?? itd ...

Ostatnio edytowano piątek, 7 września 2012, 00:26 przez 0123, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 7 września 2012, 00:13
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

0123 napisał(a):
70% moich zleceń to wesela a do takich zastosowań blackmagic jakoś nie widzę . Fs100 jako koń do tego typu roboty na pewno lepiej sobie radzi .

No właśnie, a jak sobie radzi? Korzystasz z autofocusa? Jeżeli nie, w jaki sposób zoomujesz, jednocześnie ostrząc? :mrgreen: I w jaki sposób ją trzymasz, używasz jakiś akcesorii? :)

piątek, 7 września 2012, 00:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

4k jest obecnie martwą technologią dla odbiorcy domowego, tak samo martwą jeżeli chodzi o streaming internetowy, nie słyszałem o telewizji nadającej w 4k.
Nie wydaje mi się że w ciągu najbliższych 5lat coś się zmieni w tym temacie...
Nawet BluRay ciągle jest na marginesie. Nie żebym marudził bo chętnie zapomniał bym o zwykłym DVD i palił na BD.

piątek, 7 września 2012, 00:36
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Racja, racja, tym bym się w ogóle nie podniecał. Za to 200 klatek przy full hd... nieziemsko to wygląda :)

piątek, 7 września 2012, 00:42
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Cytuj:
No właśnie, a jak sobie radzi? Korzystasz z autofocusa? Jeżeli nie, w jaki sposób zoomujesz, jednocześnie ostrząc? :mrgreen: I w jaki sposób ją trzymasz, używasz jakiś akcesorii? :)

Carlo zostań przy tym przy czym jesteś.

Ostatnio edytowano piątek, 7 września 2012, 00:44 przez 0123, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 7 września 2012, 00:43
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Dzięki, ale nie pytałem o tego typu radę.

piątek, 7 września 2012, 00:44
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Carlo posłuchaj ,sam nie kręcę jest nas 2 . Po za tym wszystko jest kręcone albo ze statywu , stedycam . Nie ma mowy o jakim trzepoczącym się obrazie :) Jak filmujesz kogoś stojącego i masz ustawiona ostrość na niego ,to jak zoomujesz to już nie musisz kręcić nic follow focusem . Po za tym nigdy nie byłem fanem pompowania zoomu . Wszystko da się opanować w fs100 masz peaking który jest bardzoooo pomocny tego nie uświadczysz w dslr . Przeskok z dslr na fs100 jest naprawdę spory na korzyść fs100 .
Ja rozumie jak ktoś w pojedynkę filmuje wesele i woli ex1 ,ale przy 2 osobowej ekipie fs100 to żadne wyzwanie .

piątek, 7 września 2012, 00:52
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Aha rozumiem. Na dwóch jest łatwiej. Ja robię czasami tak, czasami tak dlatego trochę bym się obawiał. Ale nie mów, że zawsze jedziesz ze statywu bo czasami jest taki tłok, że się nie da, chyba że ciągle te same osoby z brzegu :) Co do dslrów to mam 60d ale do filmów go nie używam, moim zdaniem jest kiepski. Za to używamy gh2.
Generalnie opinie o tych kamerach na zagranicznych forach są takie, że ergonomia jest do bani, jeżeli chodzi o robotę typu "run and gun". A brak nd filtrów to duża ułomność.

piątek, 7 września 2012, 00:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona