Teraz jest niedziela, 22 lipca 2018, 01:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Panasonic HMC151 - potrzebuję szybkiej odpowiedzi 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Panasonic HMC151 - potrzebuję szybkiej odpowiedzi
Przepraszam, że nie dołączam pytań do starszych wątków, ale sprawa pilna, tym bardziej, że nie dokopałem się tam tych zagadnień.
Chcę kupić HMC151 rok 2009. Obajrzałem i oto pytania:

1. Zoom w tym egzemplarzu działa strasznie głośno. Nie spotkałem się w żadnej kamerze z takim buczeniem silniczka, a nawet stukiem przy uruchamianiu zooma. Wszystko oczywiście rejestruje mikrofon. Pewnie jest to jakieś uszkodzenie i stąd pytanie - czy ktoś kiedyś miał ten problem, naprawiał go i jaki był tego koszt?
2. Kilka minut nagrania w pokoju podczas rozmowy - na dźwięku (mikrofon wbudowany) mocno słyszalny szum (syczenie). Również nie spotkałem się z tym w innych kamerach. Szum jest naprawdę duuuży. Czy to kwestia ustawień czy wada fabryczna, czy też jakiś uszkodzenie?
3. Laickie pytanie - w wizjerze wyświetla się duuuża czarna ramka. Czy da się ją wyłączyć by obraz wypełniał cały wizjer? Jak to zrobić?
4. Kamera nie chce nagrywać w najlepszej jakości na karcie klasy 10. Wyskakuje komunikat by zmienić format, po wybraniu jakości PG (o ile dobrze pamiętam) dopiero można włączyć reca. Czy to kwestia starego softu?

Będę wdzięczny za szybkie odpowiedzi. Pozdrawiam

niedziela, 11 listopada 2012, 23:30
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Panasonic HMC151 - potrzebuję szybkiej odpowiedzi
Nikt...?

poniedziałek, 12 listopada 2012, 16:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

NowyPit napisał(a):
Przepraszam, że nie dołączam pytań do starszych wątków, ale sprawa pilna, tym bardziej, że nie dokopałem się tam tych zagadnień.
Chcę kupić HMC151 rok 2009. Obajrzałem i oto pytania:

1. Zoom w tym egzemplarzu działa strasznie głośno. Nie spotkałem się w żadnej kamerze z takim buczeniem silniczka, a nawet stukiem przy uruchamianiu zooma. Wszystko oczywiście rejestruje mikrofon. Pewnie jest to jakieś uszkodzenie i stąd pytanie - czy ktoś kiedyś miał ten problem, naprawiał go i jaki był tego koszt?
2. Kilka minut nagrania w pokoju podczas rozmowy - na dźwięku (mikrofon wbudowany) mocno słyszalny szum (syczenie). Również nie spotkałem się z tym w innych kamerach. Szum jest naprawdę duuuży. Czy to kwestia ustawień czy wada fabryczna, czy też jakiś uszkodzenie?
3. Laickie pytanie - w wizjerze wyświetla się duuuża czarna ramka. Czy da się ją wyłączyć by obraz wypełniał cały wizjer? Jak to zrobić?
4. Kamera nie chce nagrywać w najlepszej jakości na karcie klasy 10. Wyskakuje komunikat by zmienić format, po wybraniu jakości PG (o ile dobrze pamiętam) dopiero można włączyć reca. Czy to kwestia starego softu?

Będę wdzięczny za szybkie odpowiedzi. Pozdrawiam

ad1. zoom pracuje dosyć głośno w tym modelu.
ad2. dźwięk z wbudowanego pozostawia troche do życzenia
ad3. u mnie wyświetlało bez ramki
ad4. próbowałeś z class6 np? Jaka wersja softu?
ogólnie to żeby sprawdzić czy rzeczywiście coś z nia nie tak to trzeba by było się jej przyjrzeć.

poniedziałek, 12 listopada 2012, 21:11
Stały bywalec
Stały bywalec

Głośny zoom? Ale jak głośny - buczenie, które wyłapuje nawet zewnętrzny mikrofon? Bo tak w niej to wygląda.
A wizjer - może źle się wyraziłem co do "ramki", ale chodzi mi o bardzo mały obrazek w tym wizjerze, gdzieś tam głęboko. To normalne w tym modelu?
Co do kart klasy 10 i softu - myślę, że nikt od 2009r softu w niej nie aktualizował, więc to może być przyczyna.

poniedziałek, 12 listopada 2012, 21:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

karty klass10 chodzą bez problemu, musisz zaktualizować soft, wizjer faktycznie jest mały ale z przyzwoita rozdzielczością i nie przekłamuje tak kolorów jak LCD.
Być może ustawiona jest zbyt duża czułość mikrofonu na kanał, zmniejsz z 60db do 50db.

wtorek, 13 listopada 2012, 00:13
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

1. zoom rzeczywiście jest dość głośny ale przy pełnej prędkości. Tak jak zazwyczaj się użytkuje to jest niesłyszalny. Ja po 3 latach nigdy go w nagraniu nie usłyszałem.
2. Mikrofon wbudowany w każdej kamerze ze złączami XLR jest beznadziejny. Z założenia w takich kamerach mikrofon trzeba mieć zewnętrzny.
3. Wizjer jest jaki jest i nie ma ustawień żeby był większy. Moim zdaniem wystarczający choć nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej.
4. Kamera nagrywa bez najmniejszych problemów w najlepszej jakości na kartach 4 klasy.
Obstawiam że to wina podrobionej karty. Niestety sporo ich na rynku.

środa, 14 listopada 2012, 00:52
Stały bywalec
Stały bywalec

Dziękuję wam za odpowiedzi. Planowałem kupić ją jako awaryjną, ale jakoś mnie nie przekonała.

środa, 14 listopada 2012, 20:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

NowyPit napisał(a):
Dziękuję wam za odpowiedzi. Planowałem kupić ją jako awaryjną, ale jakoś mnie nie przekonała.

Zależy za jaką kasę.. to dosyć stara konstrukcja. Jak coś to sprzedam Ci xf100 :-)

czwartek, 15 listopada 2012, 10:46
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

NowyPit napisał(a):

Jako awaryjna to nie za bardzo. Żeby tą kamerę obsłużyć to trzeba trochę więcej wprawy i umiejętności niż w większości kamer tej klasy. Problemem jest słaba automatyka i umiejętność interpretowania tego co wyświetla marny jakości monitor boczny. Gdy kupiłem tą kamerę to miałem baaardzo mieszane odczucia. Dopiero po kilku zleceniach zaczęła spełniać moje oczekiwania i dawać dość imponujące efekty.
Po pierwsze dźwięk najlepiej na manualu
po drugie AF na zbliżeniu lubi uciec za filmowany obiekt więc też trzeba pilnować.
Po trzecie balans bieli na manualu i zawsze neutralne kolory.
Po czwarte pilnować przesłony bo lubi być za jasna lub za ciemna.
Jak to opanujesz i jeszcze kilka innych drobiazgów to będziesz zadowolony.
Ma sporo zalet w stosunku do konkurencji ale wszystko zostało już napisane więc nie ma co powtarzać.
Niestety ta kamera to nie VX ale jak opanujesz jej obsługę to nie będzie Ci straszna praca nawet lustrzanką :lol:
Trochę przejaskrawiam ale temat już leży więc się troszkę rozpisałem :wink:

czwartek, 15 listopada 2012, 23:55
Stały bywalec
Stały bywalec

Maciek N napisał(a):
NowyPit napisał(a):
Żeby tą kamerę obsłużyć to trzeba trochę więcej wprawy i umiejętności niż w większości kamer tej klasy. Problemem jest słaba automatyka i umiejętność interpretowania tego co wyświetla marny jakości monitor boczny. Gdy kupiłem tą kamerę to miałem baaardzo mieszane odczucia. Dopiero po kilku zleceniach zaczęła spełniać moje oczekiwania i dawać dość imponujące efekty.
Po pierwsze dźwięk najlepiej na manualu
po drugie AF na zbliżeniu lubi uciec za filmowany obiekt więc też trzeba pilnować.
Po trzecie balans bieli na manualu i zawsze neutralne kolory.
Po czwarte pilnować przesłony bo lubi być za jasna lub za ciemna.

Maćku lustrzankami filmuję od paru lat, kamerami zawodowo od 15tu. Obsługa panasonica nie różni się niczym od obsługi wszystkich kamer z tej półki (wyjątkiem może być regulacja dźwięku). Czytając to przypomniały mi się teksty guru z sąsiedniego forum, który wielokrotnie pisał iż XH-A1 ze względu na trudność obługi nie nadaje się do filmowania wesel:) Nie masz wrażenia, że manualna regulacja AF czy ręczny WB, dobranie odpowedniego presetu to podstawy z podstaw obsługi każdej kamery?:)
Monitor boczny - według mojej szkoły - służy do podglądu, a nie filmowania. Dlatego zirytowałem się malutkim obrazkiem w wizjerze, w którym niestety mało co widać...

piątek, 16 listopada 2012, 18:49
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

W swojej pracy nie opieram się na wrażeniach tylko na doświadczeniu i wiedzy. Nie wiem na jakich kamerach pracujesz ale w tej klasie kamer niedopracowany AF jest sporym utrudnieniem szczególnie gdy słaby podgląd z monitora należy umieć interpretować. Nie chodzi o kolory ale właśnie o AF
Zwróć uwagę że nie pisałem iż się nie nadaje bo HMC151 to naprawdę wdzięczna kamera ale nie każdy sobie z nią radzi i pisałem dlaczego. Teraz dochodzi jeszcze jeden problem zbyt małego wizjera :wink:
W życiu pracowałem na kilku kamerach i też pracuję lustrzanką. Moim zdaniem każdy model ma swoje zalety i wady, więc należy do każdego sprzętu mieć indywidualne podejście jeśli chce się z niej wycisnąć jak najlepsze efekty. Oczywiście to moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać :roll:

piątek, 16 listopada 2012, 22:42
Stały bywalec
Stały bywalec

Oczywiście, że w całości się zgadzam (no może prócz LCDka, bo w żadnej kamerze nie traktowałem go jako wyznacznik) :)
Tutaj właśnie tkwi - chyba - cały problem HMC151, bo biorąc do ręki każdą kamerę sony z półki semi-pro i pro, w wizjerze widać wszystko bardzo dokładnie. Porównując z tym panasonikiem, mniej więcej w 2-krotnym powiększeniu.
Natomiast każda dyskusja forumowa na temat AF wywołuje u mnie śmiech. Nie przeczytałem bowiem dotąd aby KTÓRAKOLWIEK z kamer miała dobry AF :D Pracuję obecnie na EX1r i AX2000. A zaczynałem od panasonica M5. We wszyskich modelach, które kiedykolwiek miałem w ręce, AF ściśle łączyło się z pojęciem ŚWIATŁO. I myślę, że do dziś nic się w tej kwestii nie zmieniło :wink:
Jeszcze raz dziękuję za cenne opinie.

sobota, 17 listopada 2012, 01:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]