Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 05:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Panasonic GH2, GH3... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Panasonic GH2, GH3...
Coraz częściej na forach pojawiają się pozytywne opinie o panasonicu GH2. Zastanawiam się nad sprzedażą XF100 i zakupieniem panasonica z akcesoriami.
Zdaję sobie sprawę że obsługa nie jest najłatwiejsza itd ale dostajemy fajny obrazek w dobrych pieniądzach.
1.Jak wygląda w praktyce obsługa jak np wychodzimy z kościoła i szybko musimy zmienić parametry, wymaga to sporo czasu czy kwestia przyzwyczajenia?
2.Jak wygląda filmowanie tańców gdzie chodzimy między parami tańczącymi, trzeba wtedy wajchować bardzo focusem czy jak ustawimy optymalną wartość to mamy tańczących w polu ostrości (szeroki kąt i np f2.8)?
3.W ostrym słońcu ciężko ocenić ekspozycję i czy moża ewentualnie podłączyć monitor zewn.?
Z góry dzięki za pomoc.

środa, 14 listopada 2012, 19:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Panasonic GH2, GH3...
1. Parę sekund. Szybkie przestawienie ISO (niestety podczas nagrywania nie można zmienić tej wartości jak w aparatach SONY. Możliwe że w GH3 będzie) Balans biel też bezproblemowo. Wszystkie niezbędne parametry masz wyciągnięte na wierzchu.
2. W szerokim kącie np. z Olypusem 12/2 spokojnie ogarniesz. Nawet z naleśnikiem 20-ką zapanujesz nad obrazem. Jak kupisz obiektyw 12-35/2.8 to nawet możesz jechać na automacie - ostrość, przysłona.
3. Bezproblemowo podłączysz zewnętrzny monitor. Na wyjściu HDMI masz Full HD.

Ty wchodzisz dopiero w system więc może poczekać na GH3 ? Jeszcze bardziej polepszyli funkcje wideo. Tylko jest jedno ale - cena. Na starcie może być dość wysoka jak się spojrzy na konkurencyjne aparaty od Sony i na poczciwego GH2. Osobiście na GH3 nie mam parcia ale puszka kusi - http://panasonic.net/avc/lumix/systemca ... ility.html

środa, 14 listopada 2012, 22:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mstmst wielkie dzięki za cenne i konkretne info. Jeszcze mam tylko pytanie jak tam z jasnością? Może masz porównanie np do ac130 albo xf100? Jak ze sterowaniem przysłoną podczas korzystania ze statywu i rigu w miarę wygodne? Jak coś wezmę GH2 i 12-35/2.8, mam też trochę szkieł L canona.

Podsumowując
gh2+12-35/2.8+dobry mik+rig+w razie czego lampa led - i da się zrobić dobry reportaż bez zacięć, przycięć itd...? Wiadomo że zależy wszystko od operatora ale sprzęt nie zawiedzie?

środa, 14 listopada 2012, 23:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie robiłem porównań ale mam w necie sample dla dość wysokich ISO ze szkłem Panasonic 20/17. Większej ciemności za dnia nie mogłem znaleźć :D
https://hotfile.com/dl/173466288/e6c01f ... O.MTS.html
https://hotfile.com/dl/173467539/a6bc5c ... O.MTS.html
https://hotfile.com/dl/173469841/689851 ... O.MTS.html
Sądzę, że z jasnym szkłem GH2 bije je jakości bez problemu. Nawet z ciemnym kitem idzie powalczyć.
Pojęcie zacięcie, przycięcie podczas nagrywania GH2 nie istnieje :) Normalnie longiem możesz strzelić ok 30 min i nagranie się zatrzymuje no ale zaraz możesz je wznowić. Nie jest to wada ale głupie ograniczenie wprowadzone przez UE :evil: Na szczęście można to dziadostwo wyłączyć hackiem i strzelasz ile wlezie na kartę. Samo hackowanie jest proste tylko trzeba pamiętać, że można stracić gwarancję w sytuacji gdy nie uda nam się wgrać oryginalnego przed wysłaniem do serwisu. Mnie to osobiście jakoś nie przeraża i swój egzemplarz zaraz shakowałem po wyjęciu z pudła. GH2 już 1.5 roku prawie lata a GH1 ponad dwa :) Oświetlenie LED-owe jak najbardziej się przyda. Co do mikrofonu to nie wiem. Ja jadę na Zoom H2 a i wbudowane mikrofony są przyzwoitej jakości. Może zbierają dźwięki z puszki ale na sali z grającą kapelą nie słychać tego. Dodatkowo masz 4-y poziomy ustawienia czułości mikrofonu. Można posłuchać tutaj https://vimeo.com/40357781.

Z L-kami nie zaszalejesz na GH2 niestety. Da się podpiąć ale z tego co się orientuję działają wtedy na max otwartej przysłonie. Może się mylę ale nie drążyłem zbytnio tego tematu.

czwartek, 15 listopada 2012, 00:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

GH2 ma trzy ustawienia Custom (C1, C2 i C3) można pod nimi zaprogramować nastawy na kościół i na zewnątrz i jednym ruchem szybko je zmienić. GH2 ma bardzo dobry wizjer, dużo większy niż np. w XH-A1, większy niż w Canonie 1DII i tylko nieznacznie mniejszy niż w Canonie 5D. Do tego w wizjerze są wszystkie informacje o pracy aparatu oraz histogram. Przysłonę zmienia się kółkiem pod kciukiem prawej ręki niestety skokowo. Jeśli chodzi o współpracę ze szkłami EF to nie ma możliwości sterowania przysłoną, nie ma opcji włączenia stabilizacji oraz oczywiście AF. Lepiej już kupić kilka stałek M42, FD czy coś z Nikona, problem będzie z szerokim kątem. Jeśli chodzi o tańce to testowałem GH2 z kitowym 14-42 i AF dawał radę całkiem nieźle oczywiście pod warunkiem nie kładzenia mu kłód pod nogi w postaci szybkich zmian planów. GH2 zamocowałem na statywie z Fotonu (chyba krypton) a na sankach umieściłem lampę LED. Dźwięk zaskakująco dobry pod warunkiem nie stukania w obudowę aparatu. No ale mimo tych wszystkich zalet kiedy biorę do ręki XH-A1 to czuję się jednak dużo pewniej.

czwartek, 15 listopada 2012, 01:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ciężki orzech do zgryzienia. Z budżetem 9tys raczej ciężko będzie znaleźć coś oferującego równie łady obrazek. Porównywał ktoś może z VG20? Największe utrudnienie moim zdaniem to sterowanie ekspozycją i focus-em, wydaje mi się że jak puszka na rig-u to ciężko wtedy...

czwartek, 15 listopada 2012, 10:41
Nowy
Nowy

Witam
Jestem raczej biernym użytkownikiem tego forum, ale nie ukrywam iż zaglądam tu dość regularnie. Postanowiłem napisać ponieważ dysponuję tym samym sprzętem co mstmst, tj. GH2 oraz XH A1. Od dłuższego czasu męczy mnie myśl żeby sprzedać kamerę i ...... i właśnie. Albo nastawić się na GH2 lub poczekać i GH3 albo wejść w system canona powiedzmy z 5D mark II lub poczekać na 6D z procesorem jak w 1D. Przerażają mnie sale ciemne i powiedzmy klimatyczne gdzie bez lampy ani rusz, a nie przepadam za świeceniem po oczach i okolicy. Nagrywałem gh2 i takumarem 50/1.4 i dla mnie bajka, jeśli chodzi o jasność, plastykę oraz rozpiętość tonalną. Trochę się rozpisałem ale zasadniczo chodzi mi o Waszą opinie o pierwszej i drugiej opcji, ewentualnie może coś innego do zaproponowania. Z góry dzięki.

sobota, 17 listopada 2012, 20:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chciałem zauważyć tylko jedno - wszystkie Canony to 25p . Mnie to cholernie przeszkadza. Tylko GH2 ma 50i i Soniaki 50p.

sobota, 17 listopada 2012, 20:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

DarekJD napisał(a):
Witam
Jestem raczej biernym użytkownikiem tego forum, ale nie ukrywam iż zaglądam tu dość regularnie. Postanowiłem napisać ponieważ dysponuję tym samym sprzętem co mstmst, tj. GH2 oraz XH A1

Celem sprostowania - to ma Przemek_PC. Ja pozbyłem się kamer 2 lata temu :)
Co do Canona mimo, że 5D to fajna pucha ale zupełnie nie przystosowana do nagrywania. Oczywiście wiem, że idzie tym robić bardzo dobre filmy ale ten aparat nic nam nie ułatwia podczas nagrywania. Cały czas walka :wink: W nagrywających aparatach więcej dzieje sie w SONY i Panasonicu a GH3 to już "rasowiec". Sam mocno zastanawiam się nad nim ale powstrzymuje mnie - ile mogę gonić tego króliczka :mrgreen: Tryby nagrywania zadowolą wszystkich:
Obrazek
W połączeniu z systemowymi szkłami nagrywanie może być przyjemne. Oczywiście może ktoś się przyczepić, że bitrate w AVCHD jest małe ale w niedługim czasie Vitalij coś w tym zakresie zmieni :wink:

sobota, 17 listopada 2012, 21:53
Nowy
Nowy

Na szczęście nie jest to pilna decyzja, ale przesiadka na inny sprzęt jest już przesądzona. Mnogość trybów nagrywania robi wrażenie, ale pozostaje czekać na testy i recenzje użytkowników mniej powiązanych z korporacjami. Ciekawi mnie jeszcze czy fotki robione GH3 będą choć zbliżone do 5d.

niedziela, 18 listopada 2012, 10:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1920x1080p50 :D
jeszcze pytanko odnośnie zakupu w USA - nic nie stoi na przeszkodzie? niema żadnych regionalizacji itd?

poniedziałek, 19 listopada 2012, 22:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jest. W aparacie z USA będziesz miał tryby 24p, 30p i 60i.

wtorek, 20 listopada 2012, 00:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

lukasz8402 napisał(a):
jeszcze pytanko odnośnie zakupu w USA - nic nie stoi na przeszkodzie? niema żadnych regionalizacji itd?

Gdzieś widziałem informację, że w GH3 będą wszystkie tryby video więc zakup w USA może wchodzić w rachubę. Na razie proszę traktować to jako plotkę ale jak znajdę to do dam link. Nawet była by to fajna opcja bo Panasonic już zapowiedział, że wersja EU będzie miała ograniczenie 30 min a USA tego "dobrodziejstwa" nie ma.

wtorek, 20 listopada 2012, 00:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
mstmst napisał(a):
lukasz8402 napisał(a):

Gdzieś widziałem informację, że w GH3 będą wszystkie tryby video więc zakup w USA może wchodzić w rachubę. Na razie proszę traktować to jako plotkę ale jak znajdę to do dam link. Nawet była by to fajna opcja bo Panasonic już zapowiedział, że wersja EU będzie miała ograniczenie 30 min a USA tego "dobrodziejstwa" nie ma.

właśnie... europejska wersja cyfrowego aparatu fotograficznego a nie kamkordera, za którego są inne dodatkowe koszty... może wersja australijska :)

wtorek, 20 listopada 2012, 19:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

po długich namyśleniach wybór padł jednak na af101, muszę dokupić jakieś szerokie szkło. Czy ktoś może doradzić czy panasonic 14/2.5 będzie spisywać się ok czy może szukać czegoś innego?

poniedziałek, 3 grudnia 2012, 11:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona