Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 16:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 OSTRZEŻENIE - Sony NX5 - babol w oprogramowaniu do zgrywania 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post OSTRZEŻENIE - Sony NX5 - babol w oprogramowaniu do zgrywania
Napiszę tylko to co istotne - chociaż po prawie 7 miesiącach już mnie szlag trafia.

Jest dla mnie rzeczą oczywistą, że nagrywanie na kamerze HD materiału w SD to taki sobie pomysł - ale jak klient płaci za SD to po co mi dodatkowe konwersje - to taka nieistotna uwaga.

W celu wywalenia aplikacji do zrzucania materiału (Sony Content Management Utility - w skrócie dalej zwane CMU wersja od 1.0 do 2.1.00) nagrywamy materiał w SD, tu niestety musimy spełnić dwa warunki - musi być co najmniej jeden klip którego wielkość pliku jest mniejsza od 2 GB (np. 2 sekundy) i po nim co najmniej jeden klip który jest zapisany na karcie w kilku plikach - jeden ma 2GB a kolejne już nie mają znaczenia. Oba rodzaje klipów mogą występować w dowolnej większej ilości - nie ma to znaczenia.

Podczas importu klipów w CMU następuje wywalenie się programu. Program importuje (żeby nie było - na dysk w NTFS'ie) wszystkie małe pliki, aż do napotkania klipu który jest do "sklejenia" po czym po przekopiowaniu pierwszej jego części się wywala.....
Sposobem na obejście jest zaznaczanie dużego klipu i importowanie go osobno - ale ...... no właśnie jak mam 200 małych i 3 duże to kto ma ich szukać?
Taką konfigurację klipów mam podczas nagrywani szkoleń i wykładów i nic z tym nie zrobię.

Występowanie problemu potwierdziłem na 4 kamerach NX5 - do większej ilości nie mam dostępu ale to chyba wystarczy :)

Teraz konkrety
Na początku maja 2012 r. problem zgłoszony do PRIME SUPPORT Sony - rozwiązanie (podane w zgłoszeniu przeze mnie) mam sobie wyszukiwać duże klipy i importować je pojedynczo - (admin sorry ale to musi zostać) KURWA kogoś popierdoliło?
Problem zgłosiłem też przez SONTRONIC.PL - ale jedyne informacje jakie od nich otrzymywałem to: Niestety nic nie wiemy … bądź Również nie ma żadnych informacji na ten temat.

Więc drążymy temat dalej. Dzwonię we wrześniu do Panów z Sony Poland i im truję głowy, otrzymuję informację że jest nowy soft o nazwie Content Browser który jest połączeniem CMU i XDCAM Browser'a http://www.sonycreativesoftware.com/contentbrowser - fajnie tylko że oprogramowanie aby obsługiwać kamery NX musi mieć dokupiony jakiś NXCAM Activation Pack for Content Browser - niby tylko 20 USD - ale z jakiej racji? Bez tego nie ma podglądu materiału z NX'a, o flash band detect & correct zapomnijcie - nie ma do tego dojścia - pomijam już milczeniem chorą zasadę że najpierw importujemy na dysk (i tu pliki nie są łączone w wynikowe a jedynie kopiowane) a potem musimy wyeksportować pliki aby je połączyć w odpowiednie wielkości.
Po moim zapytaniu dlaczego mam płacić za funkcje które kupiłem z kamerą (CMU) nastąpiło niezręczne milczenie po czym zaproponowałem że oczekuję podania mi kodów do nowego softu bądź pisma, które umożliwi mi zwrot kamery sprzedawcy. Po jakimś czasie otrzymałem informację, że otrzymam kody które umożliwią mi normalne korzystanie z nowego oprogramowania. Czekam ....

Dzisiaj są Mikołajki 2012 - Sony Poland milczy ... w końcu 7 miesięcy to typowy czas reakcji PRIME SUPPORT prawda?

EDIT
2012-12-12 10:51 - otrzymałem kody do Content Browser'a - import działa! ...... ale nie działa FlashBand (CORRECT & DETECT)! - no cóż - czego innego się spodziewałem po Sony.

EDIT
2012-12-12 22:13 - Program Content Management Utility działa ............ ale pod warunkiem że zassacie sobie upgrade do wersji 2.1.01.xxxxxx ze strony .... no własnie ciekawe czy zgadniecie?

Na oficjalnej stronie PRIME SUPPORT http://pro.sony.com/bbsc/ssr/micro-nxcamsite/resource.downloads.bbsccms-assets-micro-nxcam-downloads-NXCAMContentManagementUtility.shtml
jest wersja ... 1.1 !!!!

Na stronie http://pro.sony-asia.com/support/download/402092
jest wersja 2.1.00.xxxxx - tą wersję mam od mniej więcej roku

Natomiast interesująca nas wersja 2.1.01.xxxxx jest na stronie ............... http://www.sonycreativesoftware.com/cmu

PARANOJA - nieprawdaż?
Co więcej PRIME SUPPORT nie ma zielonego pojęcia o istnieniu tej wersji na stronie http://www.sonycreativesoftware.com/cmu gdyż linka do zassania jej otrzymałem od Pana Macieja D. z działu pro supportu w Polsce na stronę WyslijTo.pl

Czy nie uważacie, że to jest KPINA i ŻENADA?
Jak dla mnie podejście pełna PROFESKA - niedługo będziemy szukali aktualizacji na 100 stronach www licząc, że SONY nie wystawi softu na kolejnej.

Pozdrawiam wszystkich którzy doczytali do końca
ArekWP

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

Ostatnio edytowano piątek, 14 grudnia 2012, 12:13 przez arekwp, łącznie edytowano 6 razy

czwartek, 6 grudnia 2012, 11:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: OSTRZEŻENIE - Sony NX5 - babol w oprogramowaniu do zgrywania
dwie uwagi:

1. Jest dla mnie rzeczą oczywistą, że nagrywanie na kamerze HD materiału w SD to taki sobie pomysł - ale jak klient płaci za SD to po co mi dodatkowe konwersje - to taka nieistotna uwaga.

to nie jest takie oczywiste, pomijajac fakt, ze niektore kamery wylaczaja czesc sensorow/matrycy jesli kreca w sd to lepiej miec zawsze lepszy material, dowolna korekta na materiale bedzie lepiej wygladac w efekcie koncowym po downscaleingu niz to samo zrobione natywnie w sd (zwlaszcza sharpen/median,zdejmowanie mory, kluczowanie itd)

2. nie mozna tych plikow bezposrednio skopiowac na dysk i przeciagnac na timeline ? nie za bardzo dostrzegam sens uzywania posrednich softow do wciagania/kopiowania plikow

czwartek, 6 grudnia 2012, 11:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niestety nie można - widocznie nie miałeś do czynienia z takimi plikami.
1. Na końcu każdej 2GB'owej części pliku SD brakuje około 1 sekundy dźwięku (Edius, Vegas PRO) a po scaleniu jest OK - oczywiście masz rację - fajnie by było tylko wgrać te pliki.
2. Co do nagrywania w HD - to co jakości masz rację ale skoro klient chce SD i jest to wyraźnie zaznaczone w umowie to nie mogę mu oddać HD - a jak mam siedzieć i przekodowywać po kilka godzin materiału to mnie się nie chce....
3. Zgranie plików w HD i wrzucenie ich bez scalenia na TL powoduje CHAOS - to znaczy jest brak ciągłości nagrania - jakiś dziwny przeskok w dziwne miejsce materiału - oczywiście mógłbym sprawdzić dokładnie jakie to jest miejsce ale mnie się nie chce

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

czwartek, 6 grudnia 2012, 12:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a mozesz podwiesic klika/kilkanascie krotkich plikow nastepujacych po sobie ale tak zeby byly ze dwa ciecia miedzy roznymi ujeciami i jakies jedno czy dwa na materiale ktore zrobila sama kamera nagrywajac ciagiem ?

czwartek, 6 grudnia 2012, 12:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mogę - ale na PW i niech to nie idzie dalej OK?

czwartek, 6 grudnia 2012, 12:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Podobna sytuacja jest w przypadku rekordera MRC1K. Pliki HDV też podobno mają problemy z początkami i zakończeniami i dlatego należy je zgrywać z karty programem od Sony. Z plikami SD nie ma problemu ale to są pliki DV AVI. A czy NX5 nie nagrywa SD w MPEG2?

piątek, 7 grudnia 2012, 10:10
Bywalec
Bywalec

Witam
Nie nagrywałem nigdy w sd na takich kamerach, ale na z ax2000 czy z ex1 materiał zgrywam normalnie przez czytnik na komputer, jedyny warunek to zgrać cały katalog BDMV i nie zmieniać jego nazwy, po zaimportowaniu do premiere cs5.5 program sam go automatycznie łączy i nie ma żadnej przerwy. Kilka razy zmieniłem nazwę katalogu na np karta 1 i wtedy właśnie miałem przerwy około 1 s po dostawieniu do siebie plików. Pozdrawiam, Grzesiek.

piątek, 7 grudnia 2012, 10:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

uaktualniony główny wątek - problem rozwiązany ale SONY ma BURDEL w oprogramowaniu!

środa, 12 grudnia 2012, 23:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

gregoriusr(0) napisał(a):
Witam
Nie nagrywałem nigdy w sd na takich kamerach, ale na z ax2000 czy z ex1 materiał zgrywam normalnie przez czytnik na komputer, jedyny warunek to zgrać cały katalog BDMV i nie zmieniać jego nazwy, po zaimportowaniu do premiere cs5.5 program sam go automatycznie łączy i nie ma żadnej przerwy. Kilka razy zmieniłem nazwę katalogu na np karta 1 i wtedy właśnie miałem przerwy około 1 s po dostawieniu do siebie plików. Pozdrawiam, Grzesiek.

W ex1 nie ma tego problemu. Można same pliki wyciągnąć z katalogów i przy połączeniu na timeline nie będzie żadnego ubytku.
Problem ten dotyczy jedynie kamer piszących AVCHD.

czwartek, 13 grudnia 2012, 16:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mirek - nie tylko AVCHD - bo w SD kamera pisze w MPEG2. Poza tym zauważyłem że inne - konsumenckie kamery Sony piszące tylko w SD też mają problem z długimi ujęciami i samo wrzucenie na TL powoduje pojawianie się dziur w dźwięku.

piątek, 14 grudnia 2012, 08:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Być może. Ale ex1 nie ma tego problemu.

sobota, 15 grudnia 2012, 01:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]