Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 05:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 4K. Co to za diabeł ? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post 4K. Co to za diabeł ?
Coraz częściej zaczyna się ten temat przewijać. Telewizory, kamery, rozumiem.
Ale w czym i na czym to obrobić, jak wyeksportować, na czym odtworzyć ? Dla mnie to się kupy nie trzyma.
Pozdrawiam

czwartek, 13 grudnia 2012, 19:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: 4K. Co to za diabeł ?
...na początku lat 80 ubiegłego wieku pojawił się projekt Eureka - HDTV... pozostał na salonach wystaw... caluśki analogowy... na początku lat 90 ubiegłego wieku pojawił się HD-MAC... prawie caluśki analogowy pozostał na salonach wystaw no i w nielicznych domach bogatych skandynawów... na początku lat 2000 obecnego wieku pojawił się projekt HDTV dla mas i mamy BD, DVB-S2 H264 i takie tam inne cuda... ale i mamy nadal DVD i Divx i tablety... na początku lat 10 obecnego wieku pojawił się projekt 4k, 8k i inne k - cieszmy się, że są i niech zostaną tam gdzie są - w kinach, na salonach wystaw i u zapaleńców i reszty z $ na kontach...

4k jest nieuniknione ale niech poczeka jeszcze kilka lat na swoje 5 min... ale obecnie 4k to chyba tylko jako materiał źródłowy dla HDTV...

czwartek, 13 grudnia 2012, 19:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie wymyslaj, reklamowki sie robi, spoty do kina, materialy do wizualizacji 3D, czasaem sie uzywa takich materialow jesli w kompozycji masz jakis duzy zoom na element filmu

skladalem kompa ostatnio konkretnie pod mozntaz 4K i tylko ze wzgledu na revo szybkie mial cene ponad przecietna, pod premierem materialy z reda chodza na m6600 z quadro 3000m , 32gb ram i 2xssd raid

preview oczywiscie ustawione na 1/4 ale obraz i tak brzytwa

czwartek, 13 grudnia 2012, 22:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Degenerado napisał(a):
nie wymyslaj, reklamowki sie robi, spoty do kina, materialy do wizualizacji 3D, czasaem sie uzywa takich materialow jesli w kompozycji masz jakis duzy zoom na element filmu

skladalem kompa ostatnio konkretnie pod mozntaz 4K i tylko ze wzgledu na revo szybkie mial cene ponad przecietna, pod premierem materialy z reda chodza na m6600 z quadro 3000m , 32gb ram i 2xssd raid

preview oczywiscie ustawione na 1/4 ale obraz i tak brzytwa

ależ ja o tym wszystkim napisałem... :) czytaj z uwagą całość... :)

a propos kina i spotów w kinie: jeszcze jakoś nie uświadczyłem jakości 4k w reklamach przed filmem i to w większości multiplexów... a co dopiero 1k na projekcji kinowej filmu... :?: lepszą (lub porównywalną) jakość mam na BD oglądając na 42"... więc po co te parcie na 4k... fakt swobodne pole do kadrowania dla HDTV...

piątek, 14 grudnia 2012, 00:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"4k jest nieuniknione ale niech poczeka jeszcze kilka lat na swoje 5 min... ale obecnie 4k to chyba tylko jako materiał źródłowy dla HDTV..."

skomentowalem twoja puente ktora jest bez sensu bo juz kilka lat wstecz sie robilo 4k bez zadnych klopotow, poza tym mylisz dwa pojecia, czym sie kreci i w czym montuje a potem oddaje material a druga rzecz to w czym to puszczaja

piątek, 14 grudnia 2012, 01:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ile procent widzów na najbardziej popularnym obecnie rozmiarze TV 40-46" dostrzeże różnicę między HD a 4K ? Myślę, że tyle samo ile usłyszy różnicę między DTS a DTS-HD. DVD w porównaniu do VHS było rewolucją i nawet na 25" TV większość dostrzegała różnicę. Żeby zobaczyć różnicę na korzyść 4K w stosunku do HD to pewnie projektor i ekran z 200" potrzebny?

piątek, 14 grudnia 2012, 01:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

4k nie robisz pod telewizory 40-46 cali a zastosowan jest cala masa, to ze poki co nie robi sie wesel w 4k nie znaczy ze format jest nieobecny na rynku

piątek, 14 grudnia 2012, 01:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"..na początku lat 80 ubiegłego wieku pojawił się projekt Eureka - HDTV..."
W jakimś archiwalnym Kinotechniku (chyba) czytałem, że Brytole już w latach 50-tych mieli w pełni funkcjonalne studio do transmisjii w rozdzielczości zbliżonej do obecnego HD, ale odpuścili ze względu na koszty.
A tak gwoli ścisłości - High Definition nie pozostało "na salonach wystaw". W wideo używa się tej technologii mniej więcej od 1988 roku. Na przełomie lat lat 80/90 jeden z naszych ziomków (ale nie w Polsce), Zbigniew Rybczyński, realizował animacje, teledyski i reklamy na sprzęcie Sony HD.

piątek, 14 grudnia 2012, 04:41
Stały bywalec
Stały bywalec

Ale to już nawet nie chodzi "w czym to puszczają" tylko jaki software obsługuje w pełni 4K (od momentu importu, poprzez obróbkę, kodeki aż po eksport) i jak to potem wyświetlić na ekranie. Załóżmy, że kamery są już dostępne, telewizory czy projektory też ale na DVD się nie da odtworzyć. Nawet HDMI musi być w wersji 1.4.
Czy M6600 ma takie wyjście ? A jak nie ma to co dalej ?
Jestem w stanie sobie wyobrazić podłączenie na żywo kamery do jakiegoś telewizora 4K ale z resztą to już mam problem chociaż sprzęt i software mam ekstremalnie mocne. Premiere w wersji 6 oczywiście obsługuje 4K ale wynika z tego, że obrobiony materiał będzie można wypuścić wyłącznie z komputera ale jak to w rzeczywistości się przedstawia to jest b. interesująca sprawa.
Może ktoś coś więcej na ten temat napisze.

piątek, 14 grudnia 2012, 05:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.red.com/products/redray

piątek, 14 grudnia 2012, 13:45
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

http://www.youtube.com/watch?v=g-b2DLD-nNY

Mam zaledwie monitor 1080p ,ale oglądając w wersji orginal i tak widać dużo więcej . A przecież z you tube to i tak wersja okrojona ,no i monitor nie taki jak powinien być . Myślę że tam gdzie reklama ,film to jak najbardziej ,ale wesele ? czy ludzie chcieli by widzieć wszystkie swoje zmarszczki ,pryszcze itd.. Na sali weselnej nie ma nikogo kto by przypudrował nosek ,fryzurkę poprawił itd..

piątek, 14 grudnia 2012, 14:04
Stały bywalec
Stały bywalec

Warto prześledzić specyfikację tej kamery, na czym zapis, moc obliczeniowa, bitrate. Żadnych kompromisów. Naprawdę ciekawe.
Wydaje mi się na pierwszy rzut oka, że parametry tej kamery są oszałamiające przy stosunkowo niskiej cenie.
http://www.professionalmarket.com.pl/sp ... p542482776

sobota, 15 grudnia 2012, 06:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.blackmagicdesign.com/product ... 4kextreme/

I mamy komplet aod rejestracji przez obrobke i wyswietlanie, jeszcze tylko jakis fajny monitor 4k podgladowy znajdzmy i mozna sie przesiadac na nowy system :)

sobota, 15 grudnia 2012, 09:27
Stały bywalec
Stały bywalec

Monitor to już jest drobiazg.
http://technowinki.onet.pl/komputery/pe ... tykul.html

sobota, 15 grudnia 2012, 14:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

LG UD 3D 84 - taki model w polsce mozna kupic za 80k
Czyli mamy komplet :)

sobota, 15 grudnia 2012, 14:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona