Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 03:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Canon XH-A1 lub HD 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Canon XH-A1 lub HD
Witam mam dylemat czy Canon Xh-A1 warto kupić mam na myśli jakość obrazu i dzwięku ( raczej bez mikrofonu się nie obejdzie)Cena za kamerę to od 4,5 do 6,5 zatem nie dużo dołożę po sprzedaniu 2100.Natomiast może ktoś polećić kamerę HD do kwoty 7 tys. oczywiście używaną , ale godną uwagi .Będę wdzięczny .Tak na marginesie dajcie sobie spokój z oceną typu kup sobie komórkę i będziesz kręcił itp.
Sytuacja ,w jakiej się znalazłem ( nie będę się nia dzielił na forum) zmusza mnie do takiej a nie innej decyzji i proszę o uszanowanie tego .Jeśli ktoś pomoże to dzięki a jeśli nie to mówi się trudno.

wtorek, 18 grudnia 2012, 17:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Canon XH-A1 lub HD
Witam
XH-A1 dobrze sie sprawdzi też i bez dodatkowego mikrofonu. Jeśli do tej pory nagrywałeś vx-em bez mikrofonu zewn, to tu też możesz sie bez niego obejść.
Co do HD to może
Sony HXR-MC2000E cena około 6000zł (nowa!)
SONY NEX-VG20E VG20 body to koszt około 5500zł (nowa) plus jakis obiektyw do 2000zł na pewno znajdziesz. :wink:

A zapomniałem jeszcze o Panasonic AG-AC90 co prawda cena nowego to jakieś 8500zł ale moze warto na niego zwrócić uwagę. :wink:

wtorek, 18 grudnia 2012, 18:28
Bywalec
Bywalec

Dzięki ci dobry człowieku ,że odpisłeś bo mimo około 100 odsłon koledzy po fachu nie zadali sobie trudu podzielić się konkretnymi podpowiedziami.

środa, 19 grudnia 2012, 11:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja kupiłem AG-AC90 jest znacznie ciemniejszą kamerą od VX2100 ale dysponując ograniczonym budżetem jest to chyba jedyny dobry wybór w tej chwili. Mikrofon daje sobie rady, akumulator na wyposażeniu jest dużej pojemności dostajemy jeszcze osobno zasilacz kamery i ładowarką. Generalnie zestaw gotowy do pracy za 8tyś z gwarancją 3lat , niestety musimy mieć dobrą lampkę do kamery.

środa, 19 grudnia 2012, 12:07
Bywalec
Bywalec

Witam no właśnie przymierzałem się do AC-90 ,ale za mało było konkretnych opinii dotyczących pracy w pomieszczeniach kośćiół,sala,czy potrzebne są prefiksy i na ile przydatne - to jedna strona medalu a druga ,że aktualnie po prostu nie stać mnie na nią.Czy ktoś ma porównanie z Canonem XH-A1
dlaczego drążę temat canona ponieważ cena za kamerrę z dobrym osprzętem to 5-6 tyś natomiast AC-90 to 8,5tyś. plus akumulator i inne dodatki razem około 9 tyś.Gdybym miał kasę to bym się nie zastanawiał ,ale tak się stało jak się stało.

czwartek, 20 grudnia 2012, 12:36
Bywalec
Bywalec

Witam no właśnie przymierzałem się do AC-90 ,ale za mało było konkretnych opinii dotyczących pracy w pomieszczeniach kośćiół,sala,czy potrzebne są prefiksy i na ile przydatne - to jedna strona medalu a druga ,że aktualnie po prostu nie stać mnie na nią.Czy ktoś ma porównanie z Canonem XH-A1
dlaczego drążę temat canona ponieważ cena za kamerrę z dobrym osprzętem to 5-6 tyś natomiast AC-90 to 8,5tyś. plus akumulator i inne dodatki razem około 9 tyś.Gdybym miał kasę to bym się nie zastanawiał ,ale tak się stało jak się stało.

czwartek, 20 grudnia 2012, 12:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kupisz używkę i jak źle trafisz to wydasz 2 tyś na serwis więc ja bym się poważnie zastanowił.

czwartek, 20 grudnia 2012, 13:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kristoforo napisał(a):
Kupisz używkę i jak źle trafisz to wydasz 2 tyś na serwis więc ja bym się poważnie zastanowił.

Dokładnie.
Co jak co ale ja raczej też nie preferuję takiego używanego sprzętu chyba, że jako drugą. Dlatego zwróć uwagę na te soniacze o których pisałem. spokojnie zamkniesz się w swoim budżecie a i jeszcze ci zostanie.
Z używką to ryzyk fizyk możesz mieć więcej kłopotów niż oszczędności.
Ja na twoim miejscu, jeśli sprawa finansowa u Ciebie tak wygląda , zwrócił się w kierunku SONY NEX-VG20E VG20 body tak jak pisałem wcześniej to koszt około 5500zł (nowa) obiektyw do nexa to już od 500zł kupisz. To da ci 6000. Za resztę jakaś bateryjka, kilka kart pamięci i jest gites. :wink:
Później może ona stać się spokojnie drugą, lub zapasową. :idea:

piątek, 21 grudnia 2012, 00:10
Stały bywalec
Stały bywalec

NexVG20 to zły wybór. O ile kamera jest ok, to z manualnymi obiektywami w pojedynkę, kolega sobie nie poradzi, a już na pewno nie ze stałką, o jakiej pisze kolega wyżęj (za 500zł to tylko w miarę dobrą stałkę się kupi). VG20 z 18-200 OSS sonego już prędzej, ale to wydatek dużo większy i też nie polecam pracy tym sprzętem w pojedynkę. Ja polecam poczytać o Panasiu HMC151. Myślę, że to będzie najrozsądniejszy wybór.

NEX-VG10E, podgląd NEWAY 7677HBT, DVC30, Vegas 10, Ulead Media Studio 7Pro, komputer i7 2600, mixer audio SoundCraft, compressor limiter DBX, mikrofon StudioProjects B1, sterowniki lanc Manfrotto i Libec, statywy Velbon DV7000, Slide kamera S980.

wtorek, 25 grudnia 2012, 10:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

z tym budżetem brałbym VG20

wtorek, 25 grudnia 2012, 23:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Art-BI napisał(a):
NexVG20 to zły wybór. (...) VG20 z 18-200 OSS sonego już prędzej, ale to wydatek dużo większy i też nie polecam pracy tym sprzętem w pojedynkę. Ja polecam poczytać o Panasiu HMC151. Myślę, że to będzie najrozsądniejszy wybór.

Oczywiście, że VG20 choćby dlatego ze dzieli je kilka lat co w elektronice ma znaczenie. Nie rozumiem dlaczego nie można pracować Sony w pojedynkę :lol: choćby dlatego że cały sezon nią filmowałem. Porównując obrazy z EA50 (naramienna siostra VG20) i HPX171 (bliźniak HMC151) zdecydowanie wybieram kamerę Sony.
https://vimeo.com/56683615
A kamery na taśmy takie jak Canon XH-A1 darowałbym już sobie.

Ostatnio edytowano czwartek, 3 stycznia 2013, 16:14 przez videostudio66, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 27 grudnia 2012, 23:06
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Canon XH-A1 to kultowa kamera ,no może przesadziłem ,nie mniej ładny obrazek daje z przyjaznym kodekiem . Jak masz słabego kompa to może nie pchaj się w VG20,HMC151 . Szybko może się okazać że staniesz przed nowym dodatkowym wydatkiem- komp .

Re: Canon XH-A1 lub HD :?:

piątek, 28 grudnia 2012, 04:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
0123 napisał(a):
Canon XH-A1 to kultowa kamera ,no może przesadziłem ,nie mniej ładny obrazek daje z przyjaznym kodekiem . Jak masz słabego kompa to może nie pchaj się w VG20,HMC151 . Szybko może się okazać że staniesz przed nowym dodatkowym wydatkiem- komp .

Re: Canon XH-A1 lub HD :?:

wcale nie... do kamer panasonic'a mainconcept dał darmowy konwerter H264 na DV lub DVCPROHD, które to są bardzo łatwe w montażu (kompresja wewnątrz-klatkowa)... a i komp mocny nie musi być, a XH-A1 to dalej "męka" z kasetą (co niektórzy rozsądnie używali dodatkowego rekordera HDD) z jakością HDV :lol:

piątek, 28 grudnia 2012, 12:39
Bywalec
Bywalec

Witam na początek dzięki tym wszystkim ,którzy nie oleli tematu i coś tam skrobneli .Reasumując rozważałem również PanasaHCM151 nietety używka i to jest dylemat trafienia na egzemplarz mało schodzony a znając rynek wiem w jakich warunkzch kamery pracują i druga sprawa jedni dbają o sprzęt z aptekarską dokładności a inni nie zatem trafienie właściwego jest nie lada dylematem .Oczywiście najrozsądniej byłoby sprawdzić go w serwisei ale to nie jest takie proste .
Będę próbował polować na sprzęt na gwarancji zdarzają się takie egzemplarze.

piątek, 28 grudnia 2012, 16:27
Stały bywalec
Stały bywalec

kazikmaly napisał(a):
kristoforo napisał(a):

Dokładnie.
Co jak co ale ja raczej też nie preferuję takiego używanego sprzętu chyba, że jako drugą. Dlatego zwróć uwagę na te soniacze o których pisałem. spokojnie zamkniesz się w swoim budżecie a i jeszcze ci zostanie.
Z używką to ryzyk fizyk możesz mieć więcej kłopotów niż oszczędności.
Ja na twoim miejscu, jeśli sprawa finansowa u Ciebie tak wygląda , zwrócił się w kierunku SONY NEX-VG20E VG20 body tak jak pisałem wcześniej to koszt około 5500zł (nowa) obiektyw do nexa to już od 500zł kupisz. To da ci 6000. Za resztę jakaś bateryjka, kilka kart pamięci i jest gites. :wink:
Później może ona stać się spokojnie drugą, lub zapasową. :idea:

kazikmaly, gdzie ty znalazłeś tak niską cenę za NEX-a i taki tani obiektyw???

wtorek, 15 stycznia 2013, 20:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona