Teraz jest wtorek, 20 listopada 2018, 22:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Panasonic AG-AC160 AEJ 

Co byście wybrali?
Panasonic AG-AC160 AEJ 78%  78%  [ 14 ]
Sony HXR-NX5E 22%  22%  [ 4 ]
Liczba głosów : 18

Panasonic AG-AC160 AEJ 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic AG-AC160 AEJ
Witam,

Otóż przeszukałam forum, lecz nic na ten temat nie znalazłam, więc zapytam. Czy używał ktoś może takiego sprzętu?

Panasonic AG-AC160 AEJ

Jakieś opinie? :) Dodam, że kamerę potrzebuję do nagrywania wyścigów samochodowych (NIE mylić z rajdami, gdzie w powietrzu mnóstwo kurzu i piachu) no i dodatkowo od czasu czasu jakieś wesele. Czytałam, że wersja AEJ lepiej radzi sobie w szybkim łapaniu ostrości.

Na koniec trochę z innej beczki. Panasonic AG-AC160 AEJ i Sony PMW EX3. Patrząc na parametry techniczne ta pierwsza wypada chyba lepiej... Więc skąd ta różnica w cenie? Tylko przez większą popularność Sony na rynku i dyktando cenowe?

piątek, 21 grudnia 2012, 10:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Panasonic AG-AC160 AEJ
FantasticFox napisał(a):
Witam,

Otóż przeszukałam forum, lecz nic na ten temat nie znalazłam, więc zapytam. Czy używał ktoś może takiego sprzętu?

Panasonic AG-AC160 AEJ

Jakieś opinie? :) Dodam, że kamerę potrzebuję do nagrywania wyścigów samochodowych (NIE mylić z rajdami, gdzie w powietrzu mnóstwo kurzu i piachu) no i dodatkowo od czasu czasu jakieś wesele. Czytałam, że wersja AEJ lepiej radzi sobie w szybkim łapaniu ostrości.
?

brawo za post :) a oczka to gdzie?
http://www.swiatobrazu.pl/forumwideo/viewtopic.php?f=4&t=34907

piątek, 21 grudnia 2012, 16:20
Nowy
Nowy

A oczka na właściwym miejscu. Czytałam ten wątek kilka dni temu. I chodzi mi o wersje 160tki AEJ konkretnie, a nie 130 czy zwykłe 160. No i nadal brak porównania z Sony EX3. :mrgreen:

piątek, 21 grudnia 2012, 17:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
FantasticFox napisał(a):
A oczka na właściwym miejscu. Czytałam ten wątek kilka dni temu. I chodzi mi o wersje 160tki AEJ konkretnie, a nie 130 czy zwykłe 160. No i nadal brak porównania z Sony EX3. :mrgreen:

no właśnie przeczytaj dokładnie... różnica 160 a 160A to szybszy focus i dodatkowo (zamiennie) focus asist i lupa... pozostałe parametry bez zmian... w tym wątku masz userów obu wersji więc koniec języka za przewodnika i.... porównanie do EX3 masz na slashcam'ie wnioski wyciągnij sam... uwzględniając cenę oczywiście...

piątek, 21 grudnia 2012, 18:00
Nowy
Nowy

Po pierwsze nie pisz do mnie w formie męskiej. "Czytaj dokładniej". Czytałam cały ten wątek. Nie pisze postów nie przeglądając forum wcześniej więc daruj sobie kąśliwe uwagi, bo nie odnoszą skutku.

Zastanawia mnie po prostu tak duża różnica w cenie. Nie widzę tego patrząc na parametry sprzętów, więc stąd moje pytanie. Może ktoś miał styczność z jednym i drugim. Czasem chodzi o proste rzeczy typu z jakich materiałów jest wykonane to czy tamto...

niedziela, 23 grudnia 2012, 02:42
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

W takim razie powinno być FantasticVixen .
Poza tym ex3 może być za ciężki dla kobiety . Pomyśl o tym .

niedziela, 23 grudnia 2012, 05:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tego co ja słyszałem to wersja "poprawiona" ma szybszy auto fokus w momencie kiedy pracujemy na manual focus i wciśniemy przycisk "push auto".
EX3 ma przetwornik 1/2' a AC130/160 1/3.

niedziela, 23 grudnia 2012, 12:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

FantasticFox napisał(a):
Po pierwsze nie pisz do mnie w formie męskiej. "Czytaj dokładniej". Czytałam cały ten wątek. Nie pisze postów nie przeglądając forum wcześniej więc daruj sobie kąśliwe uwagi, bo nie odnoszą skutku.

Zastanawia mnie po prostu tak duża różnica w cenie. Nie widzę tego patrząc na parametry sprzętów, więc stąd moje pytanie. Może ktoś miał styczność z jednym i drugim. Czasem chodzi o proste rzeczy typu z jakich materiałów jest wykonane to czy tamto...

Sorki za delikatną uszczypliwość - delikatną :) Czytałem te posty wcześniej i nie bardzo mogłem zrozumieć dlaczego ktoś pyta o porównanie tych właśnie kamer.
Ale teraz już rozumiem dlaczego ;)
Kamery o które pytasz pochodzą trochę z dwóch "innych światów" ze względu na ich specyfikacje i trochę na czas ukazania się na rynku.
Dlatego nikt ich nie porównuje.
Prawdopodobnie mało kto pracuje na EX3, bo ona powstała bardziej na potrzeby TV. Dlaczego uparłaś się akurat na EX3? Poszukaj w Necie specyfikacje czy to co ma więcej EX3 od EX1 wogóle Ci się przyda.
Jest jeszcze wada o której wspomniał kol. 0123 kamera jest cięższa i źle wyważona - baaaaardzo ciągnie w lewą stronę. No chyba że na statyw.
Jeżeli chciałabyś żeby Ci ktoś pomógł to napisz do czego potrzebujesz kamerę.
Będzie łatwiej i bez uszczypliwych ;) uwag takich jak moje. Pozdrawiam.

niedziela, 23 grudnia 2012, 16:03
Nowy
Nowy

No i dziękuje bardzo :)

Ja się nie uparłam na EX'a tylko przeciwnie na Panasia. A EX3ki znajomy używa i tak mi wciskał, że taka super lepsza od Panasia więc byłam ciekawa czy rzeczywiście. No bo właściwie tak jak piszecie - starsza, ale parametry przetwornika lepsze. Ja potrzebuję kamerki do wielu rzeczy na raz tak naprawdę :| z jednej strony weselne kręcioły, z drugiej sport samochodowy (wyścigi). Dlatego zależy mi na czymś co nie będzie "świrowało" z ostrością (ostro, nieostro, ostro, nieostro w ciągu kilku sekund non stop). No i Panas ma ładny zoom 22x co nie będę ukrywać też mi przeważa na jego stronę.

Co do wagi - ze statywem to tak pół na pół. wesele wiadomo - różnie. Wyścigi w 90% statyw.

No ale dzięki. Po prostu zdziwiło mnie, że sony daje dość wysokie ceny, a sprzęt bardzo podobny do Panasonica (np. NX5-tka), a nawet pozornie gorszy. Stąd też pytanie, czy cena w tym wypadku to kaprys producenta czy rzeczywiście sam sprzęt wykonany jest z lepszej jakości materiałów.

A jeszcze jedno...

:mrgreen: Wesołych Świąt :mrgreen:

niedziela, 23 grudnia 2012, 21:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panaś jest zdecydowanie mobilniejszy i tańszy w eksploatacji ze względu na karty SD, które można kupić za grosze. Są niby adaptery z SXS, ale......bałbym się korzystać bez "dubla", ewentualny dodatkowy rejestrator - kolejny wydatek i waga.
W Panasiu może stracisz trochę na czułości w ciemnych pomieszczeniach i na pewno nie zrobisz takiej małej GO na szerszym kącie - w EX3 większa matryca a co za tym idzie mniejsza GO. Obrazek przyjemniejszy dla oka.
Dzisiaj kupowanie EX3 to totalna pomyłka. No chyba że do TV wyjście Timecode na osobnym kablu. Jak bym chcaiał mierzyć w wysoką czułość i małą GO (głębię ostrości) to kupiłbym Sony FS100.
Ma sporo plusów, ale wyższy budżet na zakup od Panasia i gdybyś chciała zrobić zooma X22 tak jak w Panasiu to musiałabyś kupić dłuuugie szkło za spore pieniądze i żeby filmować szerokim kątem zmiana szkła na inne szerokie.
Jeszcze nikt nie wynalazł i chyba jest to niemożliwe kamery która spełniałaby wszystkie potrzeby wszystkich użytkowników.
Rozważ też Panasia AG-AC 130 to jest to samo co 160 tylko bez zapisu 1080 50P - tylko 50i bez NTSC i bez kompresji dźwięku.
Cena EX3 wysoka bo kamera przeznaczona na rynek TV czyli przez duże PRO
Dzięks za życzenia i z wzajemnością :)

niedziela, 23 grudnia 2012, 22:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sony ma jeszcze EX1R, PMW150...

poniedziałek, 24 grudnia 2012, 14:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nic złego o obu kamerach nie napiszę, sprzęt dobiera się zawsze do celów
i możliwości,a wybór jest. Jeśli chodzi o wesela, to koledzy więcej doradzą,
choć wydaje się że wiele kamer ma tu zastosowanie, i raczej kwestią jest
biegłość operatora.
Natomiast wyścigi samochodowe, to już różne mogą być. Nie wiem jak filmowane
i do czego. Ale używanie w tym celu matrycy c-mos wydaje się dalece
niewłaściwe. Z tanich kamer odpowiedniki hmc-150, w każdy razie na CCD,
a z profi
to coś z półki od Sony HDC 2400/2500 w górę.
Chyba, że to okazjonalny "drift".

poniedziałek, 24 grudnia 2012, 20:34
Nowy
Nowy

No własnie o to chodzi ze musi byc niestety chwilowo do jednego i drugiego. A wyścigi to konretnie wyscigi samochodowe. Czyli wyścigi płaskie, torowe ewentualnie górskie. (czyli warunki zbliżone do driftu) Wiem o co Ci chodzi. Cmos do tej pory dobrze sobie radzil :) Nowością dla mnie są po prostu imprezy, gdzie oswietlenie, wiadomo - słabe. :/ dodatkowa lampa, dodatkową lampą ale stąd pytanie o samą kamerę :) Ale jeżeli sądzicie, że byłoby ok, to całkiem miło to przeczytać ^^

poniedziałek, 24 grudnia 2012, 22:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]