Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 19:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Canon 600 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Canon 600
zamierzam kupic kamere miniDV canon 600 to jest ta nowa seria i mam pytania czy ktos ja juz uzywa i chcialbym dowiedziec sie czy warto ja kupic

wtorek, 23 września 2003, 13:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post canon
hej ja tez bym chcial cos wiedziec o tej kamerze

wtorek, 23 września 2003, 18:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli chodzi Wam o model MV600, to używam go od maja tego roku. Jest to kamerka bardzo przujemna w wyglądzie i wygodna. Oczywiście mówię to wszystko z punktu widzenia amatora bez ambicji zostania wybitnym kamerzystą. Ma kilka wad, które udało mi się zauważyć podczas codziennego kręcenia, ale mimo to uważam, że jest to ciekawy model, szczególnie, że cena nie zwala z nóg, a za coś lepszego pewnie trzeba trochę dopłacić.

Co do wad, główne to:
1. praca silnika słyszalna w nagraniu (jednostajne ciche brzęczenie) - wada istotna w momencie, gdy kręcimy z bardzo cichym dżwiękiem, na głośnych imprezach nie ma znaczenia.
2. obraz bez zarzutu, ale jedynie w dobrym oświetleniu. Kręcenie przy sztucznym świetle nie zawsze daje zamierzony efekt. Najpiękniejsze zdjęcia wychodzą oczywiście w pięknym słońcu. W pomieszczeniach oczywiście da się kręcić, ale trzeba się przygotować na słabszy efekt. Nie próbowałem kręcenia z lampą, którą mam zamiar dokupić. Kręcenie w trybie Night lub Low light daje marny efekt, choć można to pewnie na swój sposób wykorzystać w filmach (obraz szarpany i z dużym ziarnem).
3. z kamerą nie dostajecie praktycznie żadnego oprogramowania. Dopiero przy zakupie karty FiWi dostałem Ulead Video Studio, ale niestety w wersji 6, która nie chodzi pod XP (przynajmniej u mnie). Należy się więc nastawić raczej na soft od karty grafiki / TV lub FiWi, ewentualnie - piracki :-(.
4. z kamerą dostajecie akumulatoreczek (bodajże 800mAh), na ktorym nie nakręcicie więcej, jak ok. 40 minut filmu (w warunkach normalnych, czyli trochę zoomu i kręcenie nie na mrozie). Polecam dokupienie dodatkowego akumulatora. Ja dokupiłem GP LiIon o pojemności bodajże 2500mAh (nie pamiętam, bo rzadko go ostatnio używam), na którym można już nakręcić kilka godzin filmu. Kosztuje ok. 300 PLN, ale cięzko go znaleźć. Sam się trochę naszukałem. Jest też trochę grubszy ale kamera robi się cięższa i bardziej stabilna :-).

Genralnie to chyba tyle. Jeśli mógłbym dziś wybierać, to może dołożyłbym parę stówek i kupił coś lepszego, ale to co mam mi w zupełności wystarcza. Oczywiście jest to rzecz gustu, ale uważam, że Canony serii 600 (jak i poprzednie 500-tki) są jednymi z ładniejszych kamer.

Pozdrowionka!

środa, 24 września 2003, 08:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zapomniałem o jeszcze jednej małej niedogodności. Nie wiem, jak to jest z innymi kamerami, ale w przypadku MV600 nie ma zewnętrznej ładowarki. Żeby naładować akumulator trzeba go włożyć do kamery i podpiąć zasilacz. Jeśli korzystamy tylko z jednego, to nie ma to wiekszego znaczenia. Gorzej, jeśli mamy dwa i kręcimy długą imprezę lub po prostu nie mamy możliwości odłożenia na bok kamery, żeby go naładować.

Mam nadzieję, że nie zniechęciłem Was za bardzo. Po0wtarzam jednak, że jest to moja pierwsza kamera cyfrowa i nie jestem super fachowcem a większość wiedzy czerpię z niniejszego forum, za co wielkie dzięki jego twórcom i uczestnikom :-))).

środa, 24 września 2003, 08:40
Bywalec
Bywalec

rzeczywiscie tylko 40 min mozna nagrac na standardowym akumulatorze???!?!!!?!? producent twierdzi ze ok 1h 30 min a do krecenia wesel bedzie ten obraz dobry wiadomo jak jest w kosciele troche mroczno i czy obraz nie bedzie przeszkadzal

środa, 24 września 2003, 18:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Póltorej godziny to pewnie jak włączysz kamerę i za półtorej godziny ją wyłączysz - bez przerw i zoomu. 40 minut - to jest czas efektywny, który udało mi się uzyskać. Oczywiście, jeśli mówimy o tym samym akumulatorze. Ja miałem w koplecie taki o pojemności 800mAh. Wyższe model z serii 600 ponoć mają w komplecie lepszy akumulator (BP-512 lub 522). Ja kupiłe GP, bo nigdzie nie mogłem znaleźć Canona, ale jestem zadowolony.

Co do kościoła, miałem okazję kręcić chrzciny i było ok. Problem jednak w tym, że był to kościół "nowoczesny", co za tym idzie, w miarę jasny. Dużo światła wpadało z zewnątrz. Podejrzewam, że w słabo oświetlonym typowym starym kościele zdjęcia byłyby dużo gorsze.

Mnie osiągi tej kamerki wystarczają i nie dlatego, że "nie chcę się przyznać do kosztownej pomyłki", jak to któryś z Forumowiczów napisał, ale po prostu kręcę zawodowo dla pieniędzy, a uzyskane efekty są ogólnie akceptowalne. Nikt z rodziny czy znajomych nie zauważy niektórych subtelnych niedociągnięć.

Najlepiej byłoby jednak potestować trochę, jeśli jest taka możliwość. Dziś zastanowiłbym się nad którymś Soniakiem, ale nie wiem, czy cena nie byłaby tu skuteczną zaporą. Kilkaset złotych różnicy to niby nic w porównaniu do (może nie do końca zauważalnej) różnicy jakości, ale wolałem te pieniądze przeznaczyć na dodatkowe akcesoria (bateria, lampa, torba itp.).

Ciężki wybór! Życzę powodzenia.

piątek, 26 września 2003, 12:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Przepraszam: miało byc "... nie kręcę zawodowo dla pieniędzy..."

piątek, 26 września 2003, 12:18
Bywalec
Bywalec

wczoraj bylem w MM i niestety nie bylo MV600 ale pobawilem sie MV690 i mam jeszcze kilka pytan bo w wielu zrodlach jest napisane inaczej oczywiscie w zwiazku z MV600:
czy kamera posiada DV in/outt czy tylko DV out?
czy ma jakies inne wejscia (analogowe)?
jak dziala reczna regulacja ostrosci??
czy przy baterii standardowej 40 min to przy wlaczonym okranie LCD??

niedziela, 28 września 2003, 13:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
posiadam taka kamere canon mv590+ ieee1394 +windows xp
i nie moge wyswietlic obrazu na czacie wyskakuje taki komunikat "blad
podczas zmiany formatu obrazu "i kamera nie dziala
prosze o pomoc

niedziela, 28 września 2003, 19:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
wczoraj bylem w MM i niestety nie bylo MV600 ale pobawilem sie MV690 i mam jeszcze kilka pytan bo w wielu zrodlach jest napisane inaczej oczywiscie w zwiazku z MV600:
czy kamera posiada DV in/outt czy tylko DV out?
czy ma jakies inne wejscia (analogowe)?
jak dziala reczna regulacja ostrosci??
czy przy baterii standardowej 40 min to przy wlaczonym okranie LCD??

MV600 posiada jedynie DVout. Na razie (informacja z http://www.republika.pl/dvin) nie ma możliwości odblokowania DVin - pracują nad tym. Kamera ta ma tylko wyjścia DV i Analog. Co do ręcznej regulacji ostrości, to szczerze mówiąc nie chciało mi się tym do tej pory bawić. Bateria: trochę z LCD trochę bez. Więcej jak godzinę na pewno nie wytrzyma.

poniedziałek, 29 września 2003, 12:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Canon mv 600
Tez mam Canona MV600 moge powiedzieć ze:
- bateria fakt w komplecie 800 mAh (mój wystarcza na jakies 30-40 minut) ale mozna kupic np z GPbatteries zamiennik 2600 mAh ok 300 zyli
- jednak to pikuś.....chciałem dokupić lampe ... niestety jest tylko jeden model do niego akumulatorek no i całkiem inna ładowarka...jaja w tym ze taki zestawik jest na zamówienie i kosztuje 2000 zł :)
tak tak dwa tysiaki , mnie ścieło jak usłyszałem....
- teraz myśle o zakupie halogena u ruskich na targu i doklejenie przezroczystą taśmą do mojego pięknego canonka.

PS. GÓREK jak sobie poradzisz z oświetleniem to daj znak. tomaskan@poczta.onet.pl

piątek, 3 października 2003, 15:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]