Teraz jest niedziela, 22 lipca 2018, 09:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 HV-20 czy warto wymieniać? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post HV-20 czy warto wymieniać?
Witajcie!
Moja kamera to Canon HV-20. Właściwie wszystko w niej mi pasuje prócz jednej rzeczy - metody zapisu - archaiczne kasetki miniDV. Chciałbym uzyskać odpowiedź na tytułowe pytanie, czy warto ją wymienić na coś nowocześniejszego (z zapisem na kartach lub pamięci wewnętrznej)? Warunek jest taki, że obraz z tej nowej kamery nie może być gorszy od HV a dobrze, żeby był jeszcze lepszy. Ważna jest dla mnie kontrola nad wartością GAIN, możliwość filmowania w słabym oświetleniu no i cena musi być odpowiednia 2-3 tys. Jednym zdaniem: czy znajdę coś na rynku będącego odpowiednikiem canonowskiej serii HV w czasach swojej świetności?

sobota, 16 lutego 2013, 11:59
Moderator
Moderator

Post Re: HV-20 czy warto wymieniać?
Zmiana nośnika zapisu, to w praktyce też zmiana kodeka zapisu z opartego na mpeg2 HDV, na bardziej wymagające sprzętowo AVCHD. Jezeli Twój program do edycji i komputer radzą sobie z nim dobrze, to może taka kamera? Panasonic HC-V700 Ja na razie swojego domowego HV-10 nie oddaję. :wink:

sobota, 16 lutego 2013, 16:13
Nowy
Nowy

Program i komp spokojnie dadzą radę ale czy obrazek z tego Panasonica w czymś przewyższa HV?
Pytam bo cena oscyluje w okolicach tej jakiej żądają za używane kamery z serii HV. Więc pod tym względem wiele bym nie dołożył no ale czemu ktoś kupuje używanego Canona zamiast tego Panasonica?

wtorek, 19 lutego 2013, 15:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najlepiej jak masz możliwość to umów się ze sprzedającym lub idź do sklepu, i nagraj sobie parę klipów -powiedz że to do testów i wtedy zadecydujesz
nikt ci nie odmówi-ja tak zrobiłem ze swoją SD 900 PANASONICA zanim zdecydowałem się ją kupić.

wtorek, 19 lutego 2013, 17:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
fort napisał(a):
Witajcie!
Moja kamera to Canon HV-20. Właściwie wszystko w niej mi pasuje prócz jednej rzeczy - metody zapisu - archaiczne kasetki miniDV. Chciałbym uzyskać odpowiedź na tytułowe pytanie, czy warto ją wymienić na coś nowocześniejszego (z zapisem na kartach lub pamięci wewnętrznej)? Warunek jest taki, że obraz z tej nowej kamery nie może być gorszy od HV a dobrze, żeby był jeszcze lepszy. Ważna jest dla mnie kontrola nad wartością GAIN, możliwość filmowania w słabym oświetleniu no i cena musi być odpowiednia 2-3 tys. Jednym zdaniem: czy znajdę coś na rynku będącego odpowiednikiem canonowskiej serii HV w czasach swojej świetności?

właściwie sam sobie odpowiedziałeś... nie "archaiczne" kasetki a system HDV...
a jak dla mnie różnica jest kolosalna pomiędzy HDV a FullHD z AVCHD, zasadniczo każdy nowy panasonic czy sony jest już jaśniejszą kamerką od HV20... reszta zależy od Twoich preferencji co do obrazka... wszystko inne zostało już tu napisane - do sklepu i potestuj...

wtorek, 19 lutego 2013, 22:08
Nowy
Nowy

Cytuj:
nie "archaiczne" kasetki a system HDV...
a jak dla mnie różnica jest kolosalna pomiędzy HDV a FullHD z AVCHD

Mógłbyś uściślić? W czym kolosalna różnica?
Cytuj:
zasadniczo każdy nowy panasonic czy sony jest już jaśniejszą kamerką od HV20

Są jaśniejsze dzięki AVCHD?? Każdy (taki do 3tys) nowy Panasonic czy Sony a także Canon ma mniejszą matrycę niż seria HV to jak może być jaśniejszy?

czwartek, 7 marca 2013, 14:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
fort napisał(a):
Cytuj:
nie "archaiczne" kasetki a system HDV...
a jak dla mnie różnica jest kolosalna pomiędzy HDV a FullHD z AVCHD

Mógłbyś uściślić? W czym kolosalna różnica?
Cytuj:
zasadniczo każdy nowy panasonic czy sony jest już jaśniejszą kamerką od HV20

Są jaśniejsze dzięki AVCHD?? Każdy (taki do 3tys) nowy Panasonic czy Sony a także Canon ma mniejszą matrycę niż seria HV to jak może być jaśniejszy?

HDV to mpeg2 z 25 Mbps - przy rozdzielczości tylko 1440x1080 i 50i (25p) - jakość kompresji porównywalna do 6 Mbps dla DVD - rewelacji nie ma...

FullHD z AVCHD to kodek H.264 z max 28 Mbps - przy rozdzielczości 1920x1080 50p - kodek H.264 jest co najmniej 2 krotnie bardziej efektywny niż mpeg2
A teraz masz małe porównanie...?

Cóż nie porównuj kamerki z 1 przetwornikiem do kamerki z 3 przetwornikami...po pierwsze, po drugie HV20 ma przetwornik 1/2,7" a taki Panasonic HC-V700 1/2,33" i trzeba mieć świadomość, że przetworniki CMOS (technicznie) nie stoją w miejscu... a przetwornik w HV20 ma już kilka dobrych latek...

Obrazek z HV20 jest ładnym obrazkiem (optyka Canon) ale system HDV jest w niej wąskim gardłem - niestety era kamkorderów HDV (oferujących jakość HDV) powoli się kończy...

czwartek, 7 marca 2013, 15:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]