Teraz jest niedziela, 19 sierpnia 2018, 00:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Brudna głowica, do wymiany , czy jakie licho ??? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Brudna głowica, do wymiany , czy jakie licho ???
Witam wszystkich, czytałem tu na forum wiele wątków, ale nic na ten temat nie znalazłem. Odpiszcie mi jeśli możecie , bo nie wiem co mam zrobić. W mojej kamerze sony trv 59E zaczął się pogarszać obraz przy odtwarzaniu, sprawdziłem w instrukcji , wynika z tego dobitnie , że trzeba przeczyścić głowicę taśmą czyszczącą ( mam identyczny obraz z kamery jak pokazuje to instrukcja- gdy mowa o czyszczeniu głowicy ), jednak żaden znak na ekranie czy wizjerze informujący o tym , że trzeba wyczyścić głowicę nie pojawia się. Kupiłem kasetę czyszczącą -sony- i nic, czyściłem , jak ktoś radził na forum- papierem zamoczonym w spircie i nic. Ale jak przewijam na podglądzie - wtedy obraz jest czysty. Słyszałem też , że głowicę można regulować itp. Już chciałem brać się za rozkręcanie , ale darowałem sobie. Radżcie mądzrzy ludzie co mam robić, co to może być, lub powiedzcie mi , gdzie jest jakiś dobry serwis ( jestem z Jastrzębia Zdroju - ponżej Katowic) , gdzie mi nie wcisną kitu i naprawią tylko to co trzeba :) . Z góry wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam Mac.... :D

czwartek, 25 września 2003, 21:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jakie są objawy tego pogarszania się obrazu, czy jest to kamera DV czy analogowa Hi8 , 8m.

czwartek, 25 września 2003, 21:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jakie sa objawy i czy na wszystkich kasetach tak sie dzieje?
juz kiedys pisalem o czyszczeniu glowic i potwierdzam - unikac kaset czyszczacych!!!

napisz czy dzwiek jest ok, czy tylko obraz ma jakies dziwne obiawy i jakie?

pozdrowionka
FStyl
sloonsk

piątek, 26 września 2003, 09:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
dzięki za zainteresowanie, odpowiadam na wasze pytania: Dźwięk jest w porządku, a obraz jest brzydki na wszystkich kasetach ( przy odtwarzaniu) . AAAA , włączałem dziś kamerkę bo chciałem coś tam nagrać i pojawił się jednak komunikat o tym, że trzeba uzyć cleannigg tape :) . Jest to kamerka analogowa Hi8 , objawy : odtwarzany obraz ma białe paski , poziome , idące jakby od lewej do prawej strony ekranu, a w wizjerze obraz jest jeszcze gorszy, skacze , ale kawałek od dołu jest bez zniekształceń. Już miałem jechać do serwisu, ale poczekam jeszcze na wasze odpowiedzi , serdeczne dzięki.
Mac

środa, 1 października 2003, 20:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Brudna lub nawet niestety uszkodzona głowica. Odaj do serwisu.

środa, 1 października 2003, 20:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]