Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 12:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 rewolucyjna v700 a co z barwami? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post rewolucyjna v700 a co z barwami?
Witam wszystkich.
Kieruje do Was moje pytania i spostrzeżenia. Od roku użytkuje kamerę Panasonic v700. W świetle naturalnym jest to po prostu żyleta. W testach wypada lepiej niż nie jedna kamera z wysokiej półki. Stabilizacja hybrydowa, chyba lepsza być nie może. Jadnak ma 1 podstawowy problem. Słabe odzwierciedlenie barw w oświetleniu sztucznym. Jaki parametr za to odpowiada? Nie mogę doszukać się nawet w porównywarkach, czym kierować się przy zakupie nowego sprzętu aby było lepsze odzwierciedlenie barw?
V-700 ma bardzo dobrą matryce więc wiem, że to nie od tego zależy.
Może ktoś doświadczony pouczyć młodego kolegę, który chce rozwijać się w pasji video?
Pozdrawiam i liczę na mądre rady

piątek, 15 marca 2013, 02:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: rewolucyjna v700 a co z barwami?
Nie znam tej kamery, kiedyś przeszedłem z Panasa na Sony, niemniej jedną z możliwych przyczyn złego odzwierciedlenia kolorów może być używanie trybu auto WB. Spróbuj przejść w ustawienia i wybierz tryb umożliwiający ustawienie manualne balansu bieli. Skieruj kamerę na biały lub szary obszar i naciśnij przycisk ustawienia balansu - powinno być dużo lepiej niż na auto (jeśli nie będziesz zadowolony to powtórz tą operację).
Możesz też zainwestować w specjalny filtr do ustawiania balansu bieli który wstawiasz przed obiektyw np. taki
http://allegro.pl/dekielek-filtr-wb-do- ... 99920.html
musisz wybrać filtr odpowiedni do Twojej kamery i ustawiać WB jak Ci wyżej napisałem.

piątek, 15 marca 2013, 09:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]