Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 06:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Kamera SONY TRV15E DV_in 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera SONY TRV15E DV_in
Jestem posiadaczem kamery SONY TRV15E i mam trzy pytania.
1. Czy we wszystkich kamerach cyfrowych (nie posiadajacych mikrofonu zewnetrznego) po podlaczeniu ich do porzadnego sprzetu audio daje sie uslyszec szum silnika kamery przy nagrywaniu ciszy? :( Z mikrofonem zewnetrznym jest OK.
2. Jak w profesjonalny sposob mozna radzic sobie z przeplotem aby nie pogorszyc jakosci zgranego materialu filmowego do komputera? :roll:
3. Czy ktos odblokowal moze w swojej kamerze wejscie DV? Ja odblokowalem jednak nie jestem w pelni z niego zadowolony. :cry: Podczas zgrywania materialu filmowego z komputera do kamery w scenach z duza iloscia ruchu (np. na dworze w sloneczny dzien w kadrze znajduje sie kilka osob, drzewo poruszajace liscmi lub plynaca woda) gubione sa klatki obrazu. Niestety nie wiem na jakim etapie to wystepuje czy w komputerze (elementy wewn. komputera) czy w trakcie eksportu do kamery (kabel lub kontroler) czy moze w samej juz kamerze. Mysle ze mozna wyeliminowac slaby procesor (PIII 1,3 GHz) ktory radzi sobie doskonale z odtwarzaniem zgranego materialu w komputerze pomimo bitrate dochodzacego do 3900 kB/s.
Bede wdzieczny za wszelkie sugestie. 8)
Pozdrawiam Krzysztof N.

poniedziałek, 1 lipca 2002, 14:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
1.Jerzeli nagrywasz ciszę to słychać silnik tak?Nie wiem czy powinno tak być, może masz bardzo czuły mikrofon, nie da się zmienić jego czułości?
2.Wiem że przeplot można usunąć poprzez filtry( jest coś takiego w programie Wirtual Dub)Więcej nie powiem bo nie miałem z tym styczności i nie bawiłem się tym.
3.Może to wina dysku twardego(zbyt wolny) że pogubił klatki, a może go zdefragmentuj, nie wiem może cos pomoże pokombinuj.
Powodzenia

poniedziałek, 1 lipca 2002, 21:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]