Teraz jest poniedziałek, 18 czerwca 2018, 11:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Sony HXR-NX5 czy NEX-EA50H + 18-200mm ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony HXR-NX5 czy NEX-EA50H + 18-200mm ?
Przychodzi czas na zmianę starej Sony FX7 na coś nowego...tylko pytanie co wybrać, w tym wyborze pomagam swojemu ojcu . Budżet który ma do dyspozycji to około 12tyś złoty. Aktualna FX7 używana jest do celów amatorskich chociaż przy tej okazji pojawiają się czasami pieniądze. Zwykle służy do rejestrowania materiału z wycieczek w różne miejsca na świecie z których powstaje film oferowany za niewielką opłatą uczestnikom. Mogę powiedzieć że 100% jest używana do kręcenia filmów 'dokumentalnych'. Po analizie
wybór został zawężony (pytanie czy słusznie) do modeli NX5 i EA50...no i pytanie którą kamerę wybrać. Z tego co widzę to mój ojciec nie będzie kupował (=używał) innych obiektyw jeśli kupi EA50 tak więc akurat ta funkcjonalność raczej nie powinna przeważyć..
Prawdę mówiąc nie wiem czym się kierować przy wyborze pomiędzy tymi modelami?

Michał

piątek, 10 maja 2013, 13:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sony HXR-NX5 czy NEX-EA50H + 18-200mm ?
Mając taki wybór, brałbym EA50. Natomiast jeśli nie potrzebujesz kamery tej klasy ergonomii, to może warto pomyśleć nad np. VG20, która również spokojnie powinna dać radę na wycieczkach, a jest tańsza i poręczniejsza - kosztem pewnie dostępu do niektórych nastaw. Za to dorównując do ceny mógłbyś kupić jeszcze jakieś inne szkiełko - na takie filmiki jak znalazł rybie oko albo UWA10-18 - ten drugi do widoków na pewno zrobi świetne wrażenie.

piątek, 10 maja 2013, 13:44
Nowy
Nowy

Post Re: Sony HXR-NX5 czy NEX-EA50H + 18-200mm ?
nad VG20 to nawet myślałem z tym, że to już byłaby używana kamera bo w sklepach chyba już jej nie ma.. druga spraw czy jakość obrazu byłby lepszy od FX7 ? Bo w dużej mierze przy zmianie chodzi o poprawę jakości obrazu

piątek, 10 maja 2013, 14:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]