Teraz jest poniedziałek, 25 czerwca 2018, 21:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Nowy wita.... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Nowy wita....
Witam!!!

Jako, ze w przyszlosci zawale Was lawina pytan - wczesniej wole sie przedstawic....

Mieszkam na Tenerife i zaczalem tu szkole w kierunku Realizacja Widowisk i Telewizyjna - tak to mozna ujac w przyblizeniu... W praktyce wyglada to tak, ze jest troche przedmiotow z montazu, realizacji, oswietlenia, troche teorii kina i oczywiscie kamery.... Montaz liniowy i nie liniowy (premiere), w przyszlym tygodniu juz cwiczenia z sekwencji, planow, kolo lutego kazda z 6 osobowych grup bedzie musiala nakrecic jakis film dokumentalny, a w czerwcu musimy oddac krotkometrazowy... Oczywiscie sami musimy wszystko przygotowac - zrobic casting, napisac scenariusz, pozalatwiac wszystkie zezwolenia i wyrezyserowac... Na poczatku bedziemy pracowac na Sony - stopiecdziesiatka - pozniej na 300, maja za 3 tygodnie przyslac kilka 370 i kilka kompow z premiere i chyba jeszcze troche sprzetu do montazu i realizacji... Jako, ze to wszystko z zewnatrz wyglada duzo latwiej niz jest - przynajmniej na poczatku - wiec prosze o doze cierpliwosci i wyrozumialosci jesli bede pytal duzo i glupio :-) A jak ktos ma swietny scenariusz do odstapienia to tez sie zgodze :-) - oczywiscie zartuje....

To by bylo na tyle, jesli ktos chce wiedziec wiecej - pytajcie

wtorek, 30 września 2003, 21:36
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pytaj dużo i głupio :lol: , będziemy odpowiadać (w miarę możliwości).
PS.
JA TEŻ CHCĘ TAKĄ ROBÓTKĘ !!

czwartek, 2 października 2003, 02:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
To nie robota stary - to szkola, jakby mi placili to byloby naprawde dobrze...

piątek, 3 października 2003, 23:08
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

A już myślałem, że niektórzy mają lepiej niż my :lol: , zanim o coś zapytasz napisz na czym się szkolisz, chodzi o kartę do montażu.
PS.
Ile takie szkolenie Cię kosztuje?

wtorek, 7 października 2003, 01:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
[quote="gaz"]A już myślałem, że niektórzy mają lepiej niż my :lol: , zanim o coś zapytasz napisz na czym się szkolisz, chodzi o kartę do montażu.
PS.
Ile takie szkolenie Cię kosztuje?[/quote]

Kurcze - jak mi sie zapytasz o dane techniczne, karty itp mojego kompa to nie jestem w stanie Ci odpowiedziec a Ty zadajesz mi tak trudne pytanie na temat sprzetu w szkole hehehe

Jesli chodzi o kompa to sa to nowe Mac-i z Premier, maja jeszcze w listopadzie kupic kilka wiecej, poza tym sprzet sony - kamery tak jak pisalem stopiecdziesiatki i trzysetki, tez ma byc nowa dostawa kilku nowych chyba 370(DVCam), poza tym troche starego dzialajacego sprzetu systemow betacam, umatic, SVHS i chyba gdzies maja Hi-8.... Juz nas zaczynaja troche przyciskac z systemami - od cholery fizyki, wzory itp na obliczanie dlugosci fal, zalam swiatla itp - nie wiem jak to przejde hehehe - poza tym mocna analiza mediow hiszpanskich, do listopada musimy skopiowac sekwencje wybranego filmu, dzis w grupach nagrywalismy wymyslone sekwencje - poprawnie i 2-wersje z bledami: raccord, zasada 30ş, zasada 80ş, przekraczanie osi akcji itp - nie wiem jak to sie po polsku fachowo nazywa - mam nadzieje, ze zrozumiesz o co mi chodzi....

Szkola jest publiczna, ale cholernie ciezko sie jest dostac - na kontynencie nie ma szans - w Madrycie gdzie mieszkalem do wrzesnia 75% chetnych sie nie dostaje, w andaluzji ponad polowa odchodzi z kwitkiem - pozostaja prywatne szkoly, gdzie czesto maja duzo gorszy sprzet - niektore ucza na Hi-8 i biora za to i 700 euro na miesiac... I to byl powod dla ktorego wyjechalem na ta cholerna wyspe gdzie psy d... szczekaja, no ale powoli sie przyzwyczajam do zycia bez pospiechu (mańana...hehehe)

Szkola kosztowala mnie cos niewiele ponad 1 euro - to koszt ubezpieczenia - wiec moge powiedziec, ze mialem cholerne szczescie, ze sie dostalem...

Pozdrawiam z Tenerife

poniedziałek, 13 października 2003, 21:49
Bywalec
Bywalec

siema czy możesz podać jakąś strone na której są dane o tej szkole 8O

poniedziałek, 13 października 2003, 22:10
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jeżeli chodzi o komputerek to Apple korzysta z kart Matrox'a do edycji video. Spilberg jak poćwiczy to mi dorówna :lol: , żartowałem oczywiście, ale parę ciekawostek jestem w stanie opisać. Premiere na Mac'a i PC jest prawie identyczny.
Obliczanie dlugości fal, załam światla itp, zasada 30s, zasada 80s, przekraczanie osi akcji itp, te terminy są mi zupełnie obce (terminy nie koniecznie zasady) .Wygląda na to, że to szkolenie jest ukierunkowane na realizacje TV. Nagrywam przedewszystkim wesela :wink: .

Poprostu pisz co Cię "boli", a ja odpiszę (o ilę będę miał pojęcie oczym piszę :lol: ).

700 eu za miesiąc to niestety niezły kawał grosza, 1 eu to jest to co tygrysy lubią najbardziej

wtorek, 14 października 2003, 03:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Do Digital Escape
Zajrzyj tutaj http://www.mec.es/fp/catalogos/gsActImg ... dEsp.shtml tam znajdziesz najwiecej informacji - szkol tych jest troche dlatego nie podam Ci zadnej konkretnej, zalezy gdzie cie interesuje.... Oczywiscie wyklady sa po hiszpansku, ciezko sie dostac - i musisz miec nostryfikowana polska mature - co trwa prawie 2 lata, procz tego musisz zdawac egzaminy - selectividad - i zalezy jaka ocene dostaniesz z selectividad - to przyjma Cie lub nie - w skali od 1 do 10, zeby sie dostac musisz miec generalnie cos ok 6-7...

Pozdrawiam

wtorek, 14 października 2003, 03:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post GAZ
Gaz pytales o sprzet - przypomnialo mi sie cos :-), do montazu i efektow mamy m. in. SONY PFS - 500 i SONY PVC-500 - na razie jeszcze ich nie dotykalismy:-)

a ja Ci zazdroszcze - z checia poszedl bym na dobre polskie wesele, a w tym roku ominely mnie chyba 4... i na razie nie znosi sie na wiecej...

wtorek, 14 października 2003, 04:18
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

No tak ktoś powiedział, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :wink: .
SONY PFS - 500 i SONY PVC-500 to sprzęt bardziej mi mi obcy ja język chiński 8), ale komputerki, czy Apple, czy PC to już łamaną angielszczyzną coś poradzę. Ale mów "ludzkim głosem" jaki efekt końcowy chcesz uzyskać to myślęże dam radę 8) .

czwartek, 16 października 2003, 00:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
piszesz ze macie maci i uzywacie a. premiere, to bardzo ciekawe, wydaje mi sie ze na maca sa lepsze programy takie jak final cut pro i final cut express, szkoda tych maszyn na ap.
jakie macie modele mac'a?

pozdrowionka
FStyl

czwartek, 16 października 2003, 08:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
[quote="FStyl"]piszesz ze macie maci i uzywacie a. premiere, to bardzo ciekawe, wydaje mi sie ze na maca sa lepsze programy takie jak final cut pro i final cut express, szkoda tych maszyn na ap.
jakie macie modele mac'a?

pozdrowionka
FStyl[/quote]

Pew nie znow nie uda sie mi wkleic cytatu, ale sprobuje...

dzis sprawdzilem na tylnej sciance Mac-a i o to co wyczytalem:

Power Mac G4 867 Mhz DP/256 DPR 266/60G/Combo/MDM

Mi nic to nie mowi nieststy...

piątek, 17 października 2003, 23:15
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Napisano, że tam "brykają" 2 procesorki Motoroli G4 880MHz. Pamięci 256MB i dysk 60GB + nagrywarka + IEEE1394 (zwane Fire Wire).

"Od jutra nie pije :cry: "

sobota, 18 października 2003, 03:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]