Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 19:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 pomoc przy wyborze kamery 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post pomoc przy wyborze kamery
Witam,

Mam do wszystkich dwa pytania dot. Pomocy przy wyborze kamery i softu

Potrzebuję kamery do nagrywania (szkoleń, konferencji , prezentacji)
Istotne dla mnie są:
1. Jakość obrazu( kamera musi dobrze działać w słabo oświetlonym pomieszczaniu (np. jak jest ustawiony projektor) mysle ze w tym wypadku przyda się dodatkowa lapa na kamerce? Czy bez takiej lampy jakas kamera daje rade?
2. Stabilizacja obrazu (chociaż do tego będzie statyw)
3. Dobra jakość nagrywanego dźwięku
4. Kata SD
Jeśli chodzi o budżet to potrzebuje wersji „ekonomicznej” i cos dobrego w rozsądnych cenach w tej półce (bo wiem ze to nie będzie 2tys).

Ok moje drugie pytanie jest takie czy zna ktoś jakiś soft aby film nagrywany z prezentacji był scalany z prezentacją powerPoint. Lub jakim programem to zrobić jak już mam nagrany film. (chodzi mi o cos takiego ze jest z prawej strony film a z lewej prezentacja)

Pozdrawiam
i dzieki za pomoc

środa, 19 czerwca 2013, 19:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: pomoc przy wyborze kamery
jaskulek napisał(a):
Witam,

Mam do wszystkich dwa pytania dot. Pomocy przy wyborze kamery i softu

Potrzebuję kamery do nagrywania (szkoleń, konferencji , prezentacji)
Istotne dla mnie są:
1. Jakość obrazu( kamera musi dobrze działać w słabo oświetlonym pomieszczaniu (np. jak jest ustawiony projektor) mysle ze w tym wypadku przyda się dodatkowa lapa na kamerce? Czy bez takiej lampy jakas kamera daje rade?
2. Stabilizacja obrazu (chociaż do tego będzie statyw)
3. Dobra jakość nagrywanego dźwięku
4. Kata SD
Jeśli chodzi o budżet to potrzebuje wersji „ekonomicznej” i cos dobrego w rozsądnych cenach w tej półce (bo wiem ze to nie będzie 2tys).

Ok moje drugie pytanie jest takie czy zna ktoś jakiś soft aby film nagrywany z prezentacji był scalany z prezentacją powerPoint. Lub jakim programem to zrobić jak już mam nagrany film. (chodzi mi o cos takiego ze jest z prawej strony film a z lewej prezentacja)

Pozdrawiam
i dzieki za pomoc

Wybór jest ogromny i ciężko coś polecić bo zależy jak wielkie są twoje wymagania. Jakość obrazka dla jednego w słabym świetle ujdzie a dla drugiego będzie zaszumiony, to samo z dźwiękiem.
Możesz się np przyjąć temu modelowi:
http://www.beiks.com.pl/canon-legria-hf ... -2494.html
Godne uwagi też są modele z serii PJ Sony.
Zwróć też uwagę na długość działąnia na baterii, chyba że będziesz podpinał pod 230V.
Jaką kwotę planujesz wydać?

czwartek, 20 czerwca 2013, 00:29
Nowy
Nowy

Post Re: pomoc przy wyborze kamery
Cześć

dzieki za odpowiedz

jesli chodzi o baterie to na szkoleniach czy konferencjach kamerka bedzie podpięta pod zasilanie(szkoda marnowac baterie jesli mam blisko zasilanie)ale taka konferencja może trwać z 30-2h sadze ze kazda nowa bateria tyle wytrzyma.

tak sie zastanawiam bo jestem zielony w tym temacie. Jak np. oświetlić osobę która mówi(chodzi mi o nagranie osoby która będzie prezentowała, mówiła) i pokazywała cos na slajdach. I właśnie tu jest problem przynamniej dla mnie (jak jest projektor to przeważnie w jego okolicach jest ciemniej). I jak zrobić aby w takiej sytuacji była dobra jakość obrazu bo nie chciał bym takiego efektu ze widać jakiegoś „ducha”. Czy taka kamera da sobie radę ? albo czy jest jakiś model który ma wbudowaną lampe, lub jakaś pod którą da się podłączyć taki osprzęt i w zależności od potrzeb sama się uruchomi.

I teraz czy dobrym pomysłem jest np. podłączenie dodatkowego mikrofonu i ustawienie go w okolicach osoby prezentującej żeby lepiej zbierał. Bo kamerka będzie stała oddalona żeby łapała większe pole(bo wiadomo osoba nie stoi w miejscu).
jesli chodzi o kwote to mysle ze wersji ekonomicznej tak do 7tys(fajnie by było jak by miala możliwość podłączenia dodatkowego microfonu lampy jesli by nie miala tego na stale. a taka dobra ale naprawdę dobra (taki mercedes w tej klasie) z taka sama możliwością podlaczenia microfonu lampy. to do 20tys z jakimś hakiem jesli ma to byc naprawde porządny sprzęt.

czwartek, 20 czerwca 2013, 00:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]