Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 05:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 OIS w kamerach Panasonic 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post OIS w kamerach Panasonic
Witam

Jeżeli używacie kamer Panasonic i macie błędy w materiale nagrywanym przy użyciu OIS to dopiszcie swoje spostrzeżenia. Wydaje mi się, iż nadszedł czas aby Panasonic zakończył w Polsce sprzedaż swoich kamer które rzekomo posiadają stabilizację - a w rzeczywistości posiadają układ którego bezpieczniej nie używać. Ponieważ nikt przed zakupem nie informuje kupujących o takim fakcie jest to wada ukryta. Panasonic proponuje testowanie kamery przed zakupem ale na moje pytanie w jakim sklepie mogę otrzymać kamerę na dwa dni w celu jej przetestowania - odpowiedział iż nie posiada takich informacji.

Osobiście trafił mi się klient który zakwestionował materiał posiadający szarpnięcia - i wcale mu się nie dziwię - też bym tak zrobił.

Żeby wszystko było jasne - chciałbym przypomnieć że Sony w VX2000 miało skopane matryce i długo się nie przyznawało - ale zakończyło się to przyznaniem się do wadliwych matryc i darmowymi naprawami - wszystko było na grupie alt.pl.rec.videokamery.

Spostrzeżenia po użytkowaniu Panasonic 151/130.

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

sobota, 6 lipca 2013, 10:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: OIS w kamerach Panasonic
O tej przypadłości było już dużo napisane (na początku pojawienia się tych kamer) i były podawane odpowiedzi serwisu... sam tego doświadczyłem ale zdarza się to u mnie sporadycznie (w AC160, raz w X900, czasami w obiektywach na lustrzance...w sprzyjających okolicznościach oczywiście...) więc nie przywiązuję do tego większej wagi - miałeś pecha do klienta - który to zakwestionował - a faktycznie stabilizacja mogłaby w 160/130 być lepsza...

sobota, 6 lipca 2013, 19:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie chodzi mi już o samą stabilizację ale raczej o fakt że nikt nie uprzedza klienta iż kamera ma taką przypadłość. Kamera została sprzedana zwykłemu "Kowalskiemu" człowiekowi z ulicy. Tłumaczenia że należało ją przetestować to jakaś kpina - ale będę żądał na piśmie tego stwierdzenia - jeżeli je otrzymam to od następnego dnia w każdym punkcie który sprzedaje kamery Panasonic będziemy mogli żądać przetestowania kamery - nawet przez tydzień - bo tyle potrzeba aby sprawdzić czy nam pasuje czy nie.

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

sobota, 6 lipca 2013, 20:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Przeczytaj wątek o AG-AC130/160 tam jest o tej "przypadłości" jak i o wielu "innych"... ja w swojej owe zachowanie zauważyłem dopiero po kilku imprezach i tak to był przypadek... więc jakakolwiek petycja z możliwością przetestowania nawet i tygodniowego mija się z celem...

niedziela, 7 lipca 2013, 14:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Stabilizacja jeszcze ujdzie, przeskoki zdarzają mi się najczęściej na początku klipu jak szybko ustawiam się z kam (szybki ruch i zatrzymanie w odpowiednim kadrze kamery), czasem przy tańcach ale rzadko. Ogólnie da się z tym żyć. Porównując np do xf100 gdzie stabilizacja działała rewelacyjnie (chociaż przy panoramowaniu też lubił obraz "wyskoczyć i wrócić") to panasonic wypada słabiutko. W panasonic af101 z obiektywem 14-42 stabilizacja działa bardzo ładnie.

wtorek, 9 lipca 2013, 16:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dowcip polega na tym, że urządzenia działają tak, jak zostały skonstruowane, a nie tak, jak my byśmy chcieli, albo jak nam się wydaje.
Każdego urządzenia trzeba się nauczyć. Chyba wszystkie stabilizatory mają taką cechę, że od czasu do czasu widać szarpnięcie obrazem (powrót do ustawienia centralnego).
W Sony też coś takiego zauważyłem. Zabawne, że nigdy mi nie przyszło do głowy, żeby mieć o to pretensje!!! Ot, taka konstrukcja systemu i wystarczy o tym pamiętać.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

środa, 10 lipca 2013, 14:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]