Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 06:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kamera do 14.000 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera do 14.000
Witam.
Szanowni Panowie, jestem pierwszy raz na tym forum. Mam pytanie o kamerę oraz cały osprzęt dodatkowy typu statyw, lampa. Proszę podajcie konkretnie nazwę i typ sprzętu nadającego się do kręcenia wesel, komunii, studniówek, koncertów. Nie chcę zagłębiać się w aspekty techniczne bo i tak nie wiele z nich zrozumiem. Liczę na fachową podpowiedź typu: kup to i to podziałasz tym 2 lata.
I jeszcze jedno pytanko czy program video studio Prox6 firmy corel jest dobry do składania filmów? Słyszałem o nim całkiem dobre recenzje.
Liczę na szybką odpowiedź i z góry dziękuję.

środa, 24 lipca 2013, 00:55
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Kamera do 14.000
Chcesz mieć wszystko na tacy podane. Szał z taką kasą nie będziesz miał. Statyw jaki, naramienny, fotograficzny. Dam radę, chcesz mieć klientów inwestuj minimum w dobry flycam + kurtka. Statyw naramienny przydaje się w pracy, jak oprócz chałtury kręcisz ambitniejsze rzeczy. Masz zerowe pojęcie a bierzesz się za ten fach ?
Na forum jest masę tematów.

Np. XF100 to wydatek ponad 10 tyś. zł. Do tego musisz kupić karty. Cena jednej około 560 zł. Trzy to takie minimum, najlepiej mieć cztery. Możesz do tego kupić tańsze zamienniki. Mam taką jedną, daje radę, koszt 200 zł za sztukę. Lampa na kamerę, wydatek 200 - 500 z baterią. Do tego dodatkowy akumulator, koszt zamiennika 80 zł. Statyw naramienny z fotonu 200 - 500 zł.
Statyw z aleszajs maks 200 zł. Dalej idąc flycam 800 - 900 zł, kurtka około 2000 zł, ale szału nie ma. Chcesz mieć dobry sprzęt, musisz wydać więcej.

Kamera Sony PMW-100 - dość fajna i też mała. Miałem okazję się nią pobawić. Testowałem w lesie. Osprzęt do niej wystarczy poszukać.

środa, 24 lipca 2013, 08:50
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Uważam, że jest to podpucha.Nikt,przecież, o zdrowych zmysłach, nie bierze się za coś, o czym nie ma żadnej wiedzy.

środa, 24 lipca 2013, 12:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

benko napisał(a):
Uważam, że jest to podpucha.Nikt,przecież, o zdrowych zmysłach, nie bierze się za coś, o czym nie ma żadnej wiedzy.

Dlaczego? Najpierw napiszecie co kupić, potem jak obsługiwać, a jeszcze potem jak zmontować film.

środa, 24 lipca 2013, 13:16
Stały bywalec
Stały bywalec

Pinto napisał(a):
benko napisał(a):

Dlaczego? Najpierw napiszecie co kupić, potem jak obsługiwać, a jeszcze potem jak zmontować film.

No a na koniec za ile sprzedać, by konkurencje powalić..

środa, 24 lipca 2013, 14:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

benko napisał(a):

Przejrzyj raz jeszcze to forum i powtórz to z czystym sumieniem.
20% nie ma bladego pojęcia, co robi. 50% ma wyuczone czynności, choć nie wie dla czego.
Większość robi, to co robi, bo jest możliwość wzięcia za to kasy, a nikt nie weryfikuje umiejętności, bo... jak?

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

środa, 24 lipca 2013, 14:18
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

MKmagic napisał(a):
benko napisał(a):

Przejrzyj raz jeszcze to forum i powtórz to z czystym sumieniem.
20% nie ma bladego pojęcia, co robi. 50% ma wyuczone czynności, choć nie wie dla czego.
Większość robi, to co robi, bo jest możliwość wzięcia za to kasy, a nikt nie weryfikuje umiejętności, bo... jak?

Zgadzam się.Ale mając zero umiejętności iść po kasę do UP?Tak dalej być nie może.Nie chcę tu się bawić w politykę....

środa, 24 lipca 2013, 18:35
Nowy
Nowy

Dziękuję kolego za odpowiedź i podpowiedź. Miło, że jako jeden z niewielu rozumiesz, że nie wszyscy urodzili się FACHOWCAMI, tak jak kolejni adwersarze. Po co w ogóle włączają się w rozmowę skoro nie mają chęci poradzić, jedynie wymądrzają się i to w bardzo prymitywny sposób. Pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli. Tak na marginesie to zawiść jest bardzo polska. Pozdrawiam.

środa, 24 lipca 2013, 23:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do 14k to chyba tylko AG-AC90 z akcesoriami.

środa, 24 lipca 2013, 23:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale co ty sie dziwisz, przychodzi laik na forum i chce zeby mu wszystko na tacy podac, ludzie siedza godzinami, czytaja, analizuja, kalkuluja, a ty chcesz wszystko w jednym poscie dostac, i wcale tez nie chodzi o polska zawisc, tego typu pytania, na zadnym forum czy to foto, wideo czy motorozacyjnym nie sa dobrze odbierane. Wysil sie troche poczytaj, jak bedziesz mial juz jakas ogolna wizje, mozemy o szczegolach pogadac, zapytania takie jak twoje ludzi irytuja, wiec sie nie dziw, ze dostales odpowiedzi jakie dostales.

środa, 24 lipca 2013, 23:50
Nowy
Nowy

jacekxyz czytałem bardzo bardzo wiele, pewne rzeczy już zrozumiałem, liczyłem jednak na doświadczenie i życzliwość ludzi z branży, ponieważ nie chcę wywalić 14 tyś w błoto. Nie pytam nikogo co gdzie i jak sprzedać, ale tylko o jakość sprzętu, którego jest cała paleta. Wolę zapytać i zakupić coś sprawdzonego. Ja zajmuję się zawodowo całkiem inną działką, aczkolwiek też wymagającą wiedzy i bardzo dużego doświadczenia. Uwierz jeśli ktoś potrzebuje rady dostaje ją:). Wychodzę z założenia że wymiana doświadczeń tylko dobrze wpływa na rozwój danej dziedziny lub grupy. Serdecznie pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję za pomoc.

czwartek, 25 lipca 2013, 07:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tutaj tez otrzymal bys pomoc, ale nie na tak zadane pytanie, jesli bys zapytal np. zastanawiam sie nad zakupem kamery x lub y ewentualnie z, potrzebna jest do tego i tego, wtedy byla by inna rozmowa, nie dziw sie, ze tak zostales potraktowany, bo tak jak wczesniej napisalem takie zapytania irytuja,

czwartek, 25 lipca 2013, 12:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jeszcze raz przeczytałem pierwszy post i doszedłem do wniosku, że takie pytania to się zadaje w sklepie.

czwartek, 25 lipca 2013, 13:51
Nowy
Nowy

Dzięki za odpowiedzi i dobre rady lepsze czy gorsze zawsze można z nich skorzystać :)

czwartek, 25 lipca 2013, 20:12
Moderator
Moderator

wojcickij napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi i dobre rady lepsze czy gorsze zawsze można z nich skorzystać :)

Odpowiem tak na prawdę nie tylko Tobie, ale innym którzy chcą zadać pytanie.
Zadając krótkie pytanie, na które trzeba napisać długą odpowiedź, wymagającą nie tylko wiedzy, ale i zgadywania, nie możemy liczyć na zbyt wiele. Odpowiadający to taki sam człowiek jak Ty. Nie musi tu być. Nie musi odpowiadać. Dużo przyjemniej odpowiada się na pytanie w którym widać pracę pytającego którą już wykonał, a odpowiedź ma dotyczyć tylko krótkiej konkretnej sprawy, która akurat jest problemem. Sam zobaczysz jak zaczniesz odpowiadać. :wink:

sobota, 27 lipca 2013, 10:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona