Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 12:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 HMC 151 koszmarny obraz 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post HMC 151 koszmarny obraz
Mam taki oto problem z tą kamerą. Pojawiają się jakieś zakłócenia tego rodzaju, że obraz wygląda jakby miał rozdzielczość 300x600, do tego ziarno jakby pobicie wynosiło ponad 30dB. Tak potrafi nagrać kilka klipów z rzędu (gdzieś w środku karty), po czym z następnym klipem wraca do normalnego nagrywania. Nie pokazuje żadnych komunikatów, nic nie wskazuje na to, że coś się źle dzieje. Mimo to ostatnio całą mszę, która była nagrywana logiem tak mi sp...ła.

Pierwsza myśl to oczywiście zamiennik akumulatora, bo takowy jest. Tylko że nikt nie pisał o takich właśnie objawach pracy z zamiennikami, pisaliście o czymś w rodzaju dropów, a tutaj to wyraźne zmniejszenie rozdzielczości nagrania plus duuuże ziarno. Czy ktoś może miał podobny problem?

środa, 4 września 2013, 21:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: HMC 151 koszmarny obraz
Miałem to, dość ważne ujęcie na zewnątrz w pogodny dzień, dokładnie jak opisujesz, ogromne zaszumienie obrazu, wręcz niemożliwe do uzyskania z tej kamery, wygląda to fatalnie. Zapięty był oryginalny akumulator, także wykluczam błędy zasilania, chyba że jego żywotność właśnie się kończy:(.
Podczas innego zlecenia zauważyłem ten efekt na lcd, bardzo mocno kontrastowe krawędzie, pomogło przesunięcie suwaka podbicia db w dół i góre.
Dodam że na akumulatorach oryginalnych zrobiłem prawie 400h filmu, może czas zmienić.

czwartek, 5 września 2013, 21:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]