Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 16:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Sony PMW EX1, PMW200 czy FS700 ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony PMW EX1, PMW200 czy FS700 ?
Mam zamiar kupic kamere, ktora ma sluzyc do: krecenie wesel, imprez firmowych, dokumentowania wypraw w gory(zima, lato) realizacji reklam m.in. lokali i przedmiotow(tez bardzo malych, typu bizuteria).
Chce zainwestowac kolo 30 000 zl w kamere. Do tej pory uzywalem Canon 7D, i kamery Sony HDR CX700, ktora zrealizowalem pomyslnie bardzo duzo materialu o wygladzie "pro". Pewien filmowiec pro zdziwil sie ze ta mala sony ma takie mozliwosci(na ustawieniach manualnych), poza glebia ostrosci oczywiscie.
Na Sony PMW F3 na razie mnie nie stac, dlatego myslalem o PMW EX1 i PMW200 lub FS700. Mysle aby kupic raczej urzywany sprzet.
Testowalem tez Canon 5d mark3. ale nie jestem zachwycony. To jest jednak super sprzet do robienia zdjec.
Nie mam mozliwosci przetestowania tych innych kamer. Duzo ogladam i czytam na internecie. Mam mentlik w glowie, a znam sie troche na fotografi i video.
Zaskakuja mnie ROZNE opinie ludzi i testy na YouTube. Jeden mowi ze Canon C100 jest o wiele lepszy niz 5d mark3. inny mowi ze odwrotnie. Jeden mowi ze Sony Ex1 jest bardzo dobra kamera(tak samo jak Ex3) nawet do realizacji filmow do kina, a inny mowi ze obraz z tej kamery nie przypomina nawet HD i udowadnia to na testach wzgledem 5d mark3.

Czy ktos z was ma doswiadczenie z tymi kamerami lub jest na tyle pro aby stwierdzic jednoznacznie ze jest tak jak jest? 35 mm sensor, slow motion nie sa dla mnie az tak bardzo wazne. Wazne sa antyaliasing, dynamic range.

środa, 30 października 2013, 23:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sony PMW EX1, PMW200 czy FS700 ?
Ale co tu stwierdzac, EXy to typowo reporterskie woly robocze, jakos trudno mi porownac je do pelno klatkowych matryc, toz to
inny obrazek, do FS700, C100, 5D mozna podpiac tysiac roznych okbiektywow, to zupelnie rozne typy kamer.

czwartek, 31 października 2013, 00:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

EX1R nie jest już produkowana. Zastąpiła ją nowa - PMW-200. Kamera naprawdę bardzo dobra. Jasny obiektyw ( f/1.9) w całym zakresie, 4:2:2, 50MB/s, dobre "szkło" Fujinona. Świetna kamera reporterska. Jeśli nie chcesz "bawić się" w wymienną optykę to bardzo dobry wybór. FS700R ma olbrzymi potencjał pod warunkiem, że nie będziesz korzystał z obiektywu "kitowego".
Robiłem kiedyś porównanie - PMW-200 vs NEX-FS700 + "szkło kitowe".: http://vimeo.com/63254730
Jeśli natomiast zastosujesz wysokiej klasy optykę np. Canon L + przejściówkę Metabones Speed Booster to masz jakość 5D MARK'a III ale lepszy komfort pracy. W dodatku masz możliwość zapisu w 2k, 4k ( potrzebny dodatkowy recorder ), oraz zapis 240kl/s ...

---------------------------------------------
http://www.vimeo.com/user534596
http://www.photokitchen.eu
FACEBOOK
BSMultimedia

i7 3960k @ 4.5GHz/ Asus P9X79 Deluxe/ 64GB DDR3 Corsair / nVidia GTX 680 4GB / BD-R Plextor / RevoDrive3 240GB / Areca Raid 512MB cache - 4 TB HDD SATA III / Win 7 PRO 64bit / Enermax 1250 W / Adobe CS6 Production Premium / Edius Pro 7 / Sony NEX-FS700 / Canon 5D Mark III i kilka szkieł ...

czwartek, 31 października 2013, 09:27
Nowy
Nowy

Ciesza mnie konkrety. Testy PMW200 wychodza na prawde super. Rozumiem ze nie da sie uzyskac takiej samej jaskosci z FS700 z kitowym obiektywem, ale z obiektywami canona to juz chyba o wiele lepsza. Czy na prawde nie da sie ustawic wiekszej ostrosci z tym kitowym? Kolory, hmm... Czy na pewno nie da sie tego ustawic manualnie lub w obrobce? Mala kamerka Sony HDR CX700 osiagnelaby kolorystyke zblizona do PMW200, moze nawet ostrosc i dynamic range. Przepraszam za takie porownanie ;)
Obie kamery to 35mm CMOS.
Zalety PMW200 to 4:2:2, 50MB/s (mozna sprzeac film do tv), lepsza ergonomia, cena.
Zalety FS700 to wymienne obiektywy, slow motion, 4k (przez to rowniez mozliwosc wykorzystywania kadrow jako zdjec).

Chce kupic Canona 5D markIII, ale raczej do zdjec. Obiektywy moga sie przydac do FS700. Cena kamery, dobrego obiektywu canona i przejsciowki (ze nie wspomne o recorderze) wieksza od PMW200. Rig i follow focus mam wiec ergonomia pracy bedzie ok.
Nie wiem jednak co wybiore. Slow motion do slubow i reklamy to fajna sprawa. Bardzo fajne testy robi Philip Bloom.

Mam 35 lat i jestem amatorem w filmowaniu (Studiowalem grafike i animacje 3d. Do Baginskiego sie nie dostalem wiec zmieniam branze ;) )
Wszystko co zrobilem poza rodzinnymi filmami, nie dostalo pozwolenia, aby sie tym pochwalic na internecie. Szkoda, ale jak nie to nie.
Zaden sprzet nie zastapi doswiadczenia i kreatywnosci.
Jak bede w pana wieku, panie Boguslawie, to chyba bede juz krecil w 40K :)
Pozdrawiam

czwartek, 31 października 2013, 20:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
Obie kamery to 35mm CMOS.
Ke?
Tylko FS700 ma duży przetwornik.

Kitowy obiektyw nie jest taki tragiczny o ile odrzucimy z głowy jego "ciemność" - przy czym traktując zestaw fs700+kit jako zamiennik wbudowanego niewymiennego obiektywu - to nadal nie jest tak, że wypada zdecydowanie gorzej i jest ultraciemno, bo nie jest.
Naturalnie ze speedboosterem i dobrymi obiektywami to już w ogóle killer. Tyle, że bez AF, co niektórym może przeszkadzać.

Ale jak mam być szczery, dwa lata pracuję bez AF i chyba nawet wolę taką pracę, niż AF, który potrafi zawieść i polecieć na tło.

Co do "sprzedawania" materiału, to jak jest dobry to i w 4:3 sd przyjmą :)

czwartek, 31 października 2013, 20:20
Nowy
Nowy

Ups!
Moj blad, PMW200 ma trzy sensory 1/2-inch Full HD Exmor CMOS.
Czyli do wesel moze byc lepsza.
Niektorzy odbiorcy nie do konca lubia mala glebie ostrosci. Dla niektorych obraz z HDR CX700 jest lepszy, bo "wszystko" ostre :) (np. sluby: para mloda i stojacy 20 m dalej wujek Stasiek). Moja siostra (tak samo jak siostra Blooma) nie widzi roznicy miedzy jakoscia DVD a Blu-Ray. Ludzie ogladaja filmy w 240p na YouTube i nie narzekaja. Moja siostra nakrecila film komorka jak jej syn gra w pilke i byla zachwycona. Uchwycila TEN moment, a nie ciocie jedzace kotleta.
Sa jednak tacy co maja sprzet FullHD z pelnym manualem i nie wiedza ze to nie tylko ustawianie ostrosci.
Sony HDR CX700 ma bardzo, bardzo dobry autofocus, balans bieli, ale jednak nauczylem sie obslugiwac ja recznie i wiadomo... siostra myslala ze kupilem nowa, profesjonalna kamere. Canon 7D, 5D to juz troche wiecej treningu.
Moze niedlugo znajda sie jednak i tacy co beda wymagac 4K na weselach :)

Jestem za Sony FS700 i obiektywami canona. Dam rade recznie (moze takze z dodatkowym monitorem na rigu).
Wiadomo, nawet "profesjonalista" gubi ostrosc, szczegolnie podczas wesel itp. Mowi sie o tym jako o stylu. Rozumiem mala glebia ostrosci, super, ale problem nieostrosci...
Zastanawiam sie czy kupic ten kitowy obiektyw. Moze na te wesela? i zaufac autofocusowi w niektorych sytuacjach dla "swietego spokoju".

czwartek, 31 października 2013, 21:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Masz zamiar kręcić wesela jedną kamerą i chcesz robić to pełną klatką z dobrymi jasnymi obiektywami - miodzio... ale życzę powodzenia. Jedną kamerą to możesz w kościele pobawić się GO, może podczas przygotowań czy plenerów ale już na sali to jest samobójstwo. Najlepszym rozwiązaniem przy takim doborze sprzętu są dwie kamery, żebyś w razie zagubienia ostrości (a to się zdarzy na 100%) mógł poratować się obrazkiem z drugiej kamery. Poza tym kolejną sprawą jest tzw. zoom (transfokator). Dobry jasny obiektyw to najczęściej obiektyw stałoogniskowy więc zapomnij o "romantycznych najazdach" (choć w sumie komu to potrzebne :)). Owszem można dokupić followfocus, statywy, flycamy mikrofony i kupę innych dodatków - tylko że to kolejne wydatki. Na twoim miejscu kupiłbym kamere ex - na jaką tam Cie stać i dokręcał 7-ką albo dokupiłbym 5mII (można już je kupić za niecałe 4000). Chyba, że masz kilka osób chcących zarobić wtedy kupuj pełne klatki i szukaj klienta żeby za to zapłacił :)
pozdrawiam

p.s. aaaa i AF to kupa jest :P

środa, 6 listopada 2013, 19:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie chcę być nieuprzejmy, ale z tym że nie da się samemu robić "luszczankami" to chyba mity albo teorie osób, które po prostu sobie nie radzą. Owszem, zdarzają się wpadki no ale bez demonizowania....

środa, 6 listopada 2013, 21:41
Nowy
Nowy

Jestem juz na tyle doswiadczony, ze wiem jak latwo zgubic ostrosc z follow focus (Canon 7D) i jak gubi ostrosc AF (Sony HDR CX-700).
Domyslam sie ze AF w Sony FS700 moze byc mniej skuteczny ze wzgledu na duza klatke. Przetestuje to.
Zamierzam duzo cwiczyc z manualnym i dam rade. Nieostrosc pojawi sie na 100%, wiadomo. To jednak pomysl na ujecia i montaz licza sie "najbardziej".
Krecilem juz wesela i wiem ze da sie to zrobic jedna kamera. Trzeba sie szybko i plynnie poruszac :)
Zamierzam kupic rowniez 5D mII. Mam kolege, ktory filmowal kiedys 7D i da rade, nawet bez flycama. Na weselach, w kosciele, moge uzyc tez trzeciej kamery (HDR CX-700) na statywie do ujec ogolnych, np. widok z choru, lub widok wejscia do kosciola. Ujecia z ostatniej beda sporadyczne i krotkie, wiec "nikt" nie zauwazy roznicy w charakterystyce obrazu.
Wybralem FS700 poniewaz wesela to nie jest moj jedyny cel. Filmowalem tez treningi i pokazy Aikido i zamierzam to powtorzyc. Aikido i Slow Motion to super sprawa. Mam tez inne pomysly. Poza tym chce robic reportaze i relacje z wypraw, wypadow w gory.

czwartek, 7 listopada 2013, 02:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]