Teraz jest niedziela, 22 lipca 2018, 12:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Kamera Sony hxr mc2000e i podłączenie mikrofonu zewnętrznego 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Kamera Sony hxr mc2000e i podłączenie mikrofonu zewnętrznego
Witam mam 16 lat i w moim mieście Lubliniec utworzono grupę reportersko filmową i MDK udostępniło na kamerę Sony hxr mc2000e i jak ją oglądałem i przetestowałem zauważyłem że wejście mikrofonu jest tylko za pomocą jack-jack ale nie wiem dokładne jakiego zauważyłem ze wtyczka mikrofonu jest stereo więc w kamerze gniazdo jest też stereo ( przynajmniej tak mi się wydaje ale był bym wdzięczny gdyby ktoś mnie upewnił w 100 %). W piątek mamy pierwsze wyjście w plener a dokładnie na lodowisko gdzie odbędzie się oficjalne otwarcie i będą tam wykonywane reportaże z ludźmi ale jak wiem z swojego dwuletniego doświadczenia ( tak wiem 2 lata to malo ale przez ten czas w jakimś małym procencie nauczyłem się obsługi kamer i tworzenia sensownych ujęć ) to mikrofony zamontowane na kamerze w większości przypadków nie nadają się do reporterki tym bardziej w takich miejscach jak otwarcie lodowiska gdzie będzie na pewno szum hałas itd. i pomyślałem aby wykonać przejściówkę z gniazd mikrofonowych XLR na jack jacka stereo ( do informacji tych co sie będą czepiać zajmuje się akustyką i sprzętem od 4 lat i robię imprezy profesjonalne więc nie raz dorabiałem przejściówki lub przerabiałem więc trochę się znam) i do tego chciałem podpiąć normalny mikrofon estradowy shure lub jak się da mikrofon pojemnościowy i na to odpowiednią gąbkę .

I chciałbym żeby osoby obeznane mi napisały lub podpowiedziały czy mogę takie coś wykonać i czy kamera na tym nie ucierpi. Kupno innego mikrofonu dedykowanego do kamer na tą chwilę nie wchodzi w grę .

Ps. chcę wykonać przejściówkę na wzór tego schematu tylko że zastąpi dużego jack jacka 6.3 mm tym mniejszym 3.5 mm .

Bardzo bym prosił o szybką odpowiedź z góry dziękuję
Pozdrawiam :)

środa, 4 grudnia 2013, 23:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamera Sony hxr mc2000e i podłączenie mikrofonu zewnętrznego
Jeśli zajmujesz się akustyką i sprzętem od 4 lat, to powinieneś wiedzieć, że ten mikrofon potrzebuje zasilania fantomowego 48 V, więc z jakiego źródła chcesz go zasilać?

środa, 4 grudnia 2013, 23:21
Bywalec
Bywalec

Post Re: Kamera Sony hxr mc2000e i podłączenie mikrofonu zewnętrznego
tak wiem że pojemności potrzebują dodatkowego zasilania +48 V lub w niektórych przypadkach +24 ale mikrofony dynamicznie nie wszystkie potrzebują dodatkowego zasilania a mikrofon pojemnościowy był tylko propozycją a jak dobrze pamiętam do można zamontować osobnego phantoma przed mikrofon pojemnościowy jeżeli miksery nie mają tego dodatkowego zasilania więc się pytam czy by już sam dynamiczny dał radę przy tej kamerze odrzucając całkowicie pojemności .

środa, 4 grudnia 2013, 23:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]