Teraz jest niedziela, 24 czerwca 2018, 18:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Mały dylemat - Kamera SONY HDR-CX220EB czy Canon 600D 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Mały dylemat - Kamera SONY HDR-CX220EB czy Canon 600D
Witam was serdecznie od dłuższego czasu szukam i zastanawiam się jaki sprzęt kupić. Jest tylko jeden mały mankament - fundusze (do, powiedzmy 1600 zł)

Na pewno ta kamera mnie przyciąga, jest na prawdę dobra widziałem filmy w jej wykonaniu na YT, cena jest również bardzo dobra.

Co do Canona to jak wiadomo, chyba że się mylę - lustrzanka ma lepszą ostrość i po prostu lepiej nagrywa się nią filmy ?
W dodatku wiele osób ją poleca i nagrywa filmy na YT.

I pytanie dokładnie brzmi - czy opłaca się wydawać prawie 2x tyle co za kamera aby kupić lustrzankę ? Po prostu czy jest tego warta i aby na pewno jest taka wielka różnica pomiędzy tym sprzętem ?

Jak ktoś będzie miał czas mi to wyjaśnić (fakt faktem już czytałem miliardy postów na różnych forach ale było to zbyt... uogólnione i czasem profesjonalne)

No i bym zapomniał - nagrywać chce filmy amatorskie - to co mi wpadnie do głowy, wyjazdy różnego rodzaju i videoblogi.

I jak wiadomo to nie podbiję za tą kasę kosmosu ale już coś mogę podziałać i zrobić, skoro ludzie kiedyś a nawet teraz nagrywają filmy sprzętem "tego" typu. Da się nagrywać tym sprzętem i to bardzo dobre filmy, z czasem przyjdzie może fundusz na lepszy sprzęt ale wydaje mi się że te max 1600zł jest wystarczające :)

niedziela, 22 grudnia 2013, 16:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Mały dylemat - Kamera SONY HDR-CX220EB czy Canon 600D
Jeśli nie jesteś wprawionym w bojach zawodowcem, absolutnie idź w kamerę. Lustrzanka może dać ładny obrazek, ale trzeba mieć wprawę i ogarniać wiele elementów na raz (ostrość, czas ekspozycji, przesłona).
Możesz lustrzanką nagrać ładniejszy obrazek, ale ryzykujesz, że nagrasz znacznie, znacznie gorszy. Kamera nie daje aż tak ładnego, ale za to nie ryzykujesz wtopy. Dla tego sugeruję kamerę.

Używam 600D i kamery, i piszę z własnego doświadczenia.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

niedziela, 29 grudnia 2013, 15:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]