Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 12:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Nowa kamera Sony HDR-CX900E 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Nowa kamera Sony HDR-CX900E
Witam,

dziś na targach CES została zaprezentowana kamera FDR-AX100. Jednak mnie zainteresowała bliźniacza kamera kręcąca w niższej rozdzielczości, tj. w Full HD. Chodzi o Sony HDR-CX900E czyli nową kamerę amatorskiej wyższej pułki Sony. Cena na Polskiej stronie Sony to obecnie 6449 zł:

http://www.sony.pl/product/cam-high-def ... niczne#tab

zagranicą 1500$:

http://store.sony.com/hd-camcorder-with ... Camcorders

Mam nadzieję, że po wejściu kamery do sprzedaży w Europie tj. od maja 2014 r., kamera w sklepach będzie w cenie zbliżonej do 4600 zł jak wynikało by z przewalutowania.

Materiał promocyjny wykonany kamerą w wersji 4K:
http://www.youtube.com/watch?v=hEYhkvZEVN4

Jeśli moje nadzieje okażą się prawdziwe, wówczas kamera ta będzie konkurować min. z kamerą Panasonic X920. Dlatego też bardzo proszę bardziej zorientowanych o porównanie danych technicznych obydwu modeli, bo stoję przed wyborem kamery tej klasy w najbliższych miesiącach.

Link do danych technicznych Panasonic X920:
http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Prod ... kInfo=true

wtorek, 7 stycznia 2014, 23:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Nowa kamera Sony HDR-CX900E
Ciekawa kamera, mam wcześniejszy model CX 560E. Ma ten sam rodzaj przetwornika Exmor R, lecz w wersji BSI - nie wiem na czym to polega. Ma 3 sensory 1/2.3 BSI MOS natomiast moja ma jeden sensor 1/2,8 czyli nowa kamera powinna być jeśniejsza i bardzo dobrze sobie radzić przy małej ilości światła. Niestety w porównaniu z poprzedniczką ma też minus - brak pamięci wewnętrznej. 60GB pamięci wewnętrznej w CX560E + możliwość nagrywania na kartach SDHC czyli hybryda to funkcjonalność której CX900E niestety nie ma. Interesuje mnie manual nowej kamery, dostęp do podstawowych funkcji oraz ilość i przypisane funkcje do przycisków zewnętrznych oraz pierścienia. Kamera FDR-AX100 wydaje się być najlepsza z tych trzech kamer przede wszystkim z uwagi na wielkość przetwornika 1'' CMOS Exmor R, ma też filtry ND, zebrę oraz chyba niezły manual. Niestety wygląda na to, że nie ma pamięci wewnętrznej - wielka szkoda tym bardziej że maksymalny strumień danych to HD: Około 50 Mb/s.

środa, 8 stycznia 2014, 11:27
Bywalec
Bywalec

Przetwornik obrazu CMOS Exmor R® typu 1,0" wykonany w technologii BSI - jest taki sam w AX100E oraz CX900E

Warto też zwrócić uwagę, że nowe kamery mają zarówno pierścień jak i pokrętło znane z poprzednich modeli.

Czy mógłbym prosić o porównanie danych technicznych z Panasonic X920? Nie wiem czy lepsze jest 3MOS(3x 1/2.3) od Panasonica czy też CMOS Exmor R® typu 1,0?

środa, 8 stycznia 2014, 11:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pomyliłem się z tym przetwornikiem.
Co do Twojej wątpliwości to jestem przekonany, że CMOS Exmor R® typu 1,0 da lepszy obraz od 3MOS(3x 1/2.3) od Panasonica. Mówi się, że 3 przetworniki zapewniają lepsze kolory. Może teoretycznie tak ale praktycznie to jest mit - wystarczy zobaczyć fantastyczny obraz DSLR z dobrych aparatów, żaden z nich nie ma trzech przetworników, mają za to duże matryce i dobrą wymienną optykę.

środa, 8 stycznia 2014, 13:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Materiał promcyjny zawsze super wyglada, po zakupie sie okazuje, że tak pięknego obrazka juz nie ma, nagrywa bezszumnie w low light itd.

niedziela, 12 stycznia 2014, 14:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]