Teraz jest piątek, 19 października 2018, 10:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Kamera z wejściem AV 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera z wejściem AV
Witam Świat Obrazu !
To mój pierwszy post tutaj więc mnie nie zjedzcie.
Kombinuje z różnymi opcjami zgrywania kaset VHS do DVD/BR. Po przesiadce na Win 8 to już w ogóle masakra jest ze sterownikami. Czytałem ze niezła opcją jest wykorzystanie kamery a wejściem AV i firewire. Problem w tym że ta funkcja jest właściwie nie opisywana przez sprzedawców.
Czy jest gdzieś jakaś baza informacji jakie kamery to mają, najlepiej z jakichś używanych, dostępnych na allegro. Kilka typów znalazłem na tutejszym forum, ale już na allegro ich nie ma. (Jest jedna ale za 1000 zł).
Reasumując: poszukuję porady jaką kamerę kupić by móc konwertować sygnał z kaset VHS do postaci cyfrowej i zgrać go poprzez FW.
Karta TV, grabber na USB mnie wykończyły...

czwartek, 3 kwietnia 2014, 15:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamera z wejściem AV
Najlepszym (chyba) wyjściem jest zakup stacjonarnej nagrywarki DVD i połączenie jej z magnetowidem. Jest bardzo proste i szybkie rozwiązanie. Nie trzeba nic kombinować z ustawieniami tylko wybrać jakość materiału a nagrywarka sama się dopasuje z wielkością pliku. Kiedyś można było spotkać takie combo czyli moduł magnetowidowy i nagrywarkę DVD w jednym "opakowaniu".

czwartek, 3 kwietnia 2014, 15:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Trzeba niestety samemu zaglądać do instrukcji obsługi upatrzonego modelu, czy jest DV IN.

czwartek, 3 kwietnia 2014, 18:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pinto napisał(a):
Trzeba niestety samemu zaglądać do instrukcji obsługi upatrzonego modelu, czy jest DV IN.

Nie DV in (są kamery, które mają DV in a nie mają AV in) tylko czy możliwa jest praca w trybie konwertera AV -> DV, można też materiał zgrać na tasiemkę DV (w przypadku braku możliwości pracy jako konwerter AV->DV) a później zwyczajnie przegrać do komputera - dodatkowo otrzymujemy kopię na tasiemce DV.
Jeżeli chodzi tylko o kopie z VHS'u to rozwiązanie jakie podał kolega Slavid jest rozwiązaniem optymalnym. Dodam tylko, że w tym zestawie jedno z urządzeń powinno posiadać coś takiego jak korekcję podstawy czasu TBC.
QB

czwartek, 3 kwietnia 2014, 18:51
Nowy
Nowy

Dzisiaj pożyczyłem kamerę Sony TRV 740E, właśnie mi sie przegrywa z magnetowidu poprzez tą kamerę na kompa przez FW.
To jest git, bo można sobie coś pomieszać, popoprawiać. Zgrywanie poprzez nagrywarkę mi sie nie podoba bo nie panujesz nad jej założeniami.
Ponadto masz plik wynikowy na DVD- potem trzeba go przenosić. Kamera z AV in i FW jest git!
Tylko jaką kupić- może macie konkretne propozycje- z tych dostępnych i w normalnej cenie.
Tą muszę oddać.
Takiej samej na allegro nie widziałem.

czwartek, 3 kwietnia 2014, 18:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hcr30 , pc4e, trv900e, vx2000 - do tych modeli sa zmodyfikowane firmwarey z av in, sam posiadam do przelotowego grabowania vhs - kamera po analogi - komp po firewire.
DV mann sony ma taka opcje i dwie kamerki samsunga i jvc , nie pamietam symboli niestety.

Najprosciej kupic sobie karte blackmagic albo cos podobnego, na ebay mozna za 80 usd dostac i po klopocie.

czwartek, 3 kwietnia 2014, 18:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Qube napisał(a):
Pinto napisał(a):

Nie DV in (są kamery, które mają DV in a nie mają AV in) tylko czy możliwa jest praca w trybie konwertera AV -> DV,

Pomyłka, miałem na myśli AV IN. :)

czwartek, 3 kwietnia 2014, 19:18
Nowy
Nowy

Domyśliłem się że chodzi o AV in. :)
Co do blackmagic- to jest to dla mnie dokładnie to co napisałeś black magic!
...ale o co chodzi? :)
Jestem 1000 % amatorem, potrzebuje rozwiązania w miarę prostego (ale nie nagrywarki DVD) i taniego. Po problemach z kartami TV i grabberami na USB praca z kamerą jako przetwornikiem wydaje się być przyjemnością.
Niestety z kamer które mi zaproponowano jest tylko jedna dostępna na rynku wtórnym- - kosztuje ponad 1000 zł a to trochę sporo jak dla mnie.
Póki co patrzę na kamery miniDV jakie są dostępne potem szukam info w necie czy mają AV-in - efekt mizerny w stosunku do nakładu czasu. W opisach sprzedawcy tego nie podają, w necie doszukać się czegoś nie jest łatwo (da się ale się schodzi a i tak okazuje się że większość tego nie ma).
Myślałem o jakiejś kamerce nowszej, z Full HD która miałaby AV-in, ale nie wiem czy coś takiego jest?
No i czy cena nie jest zaporowa.

piątek, 4 kwietnia 2014, 09:34
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Im lepsze efekty chcemy uzyskać, tym więcej musimy zainwestować.

piątek, 4 kwietnia 2014, 10:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

benko napisał(a):
Im lepsze efekty chcemy uzyskać, tym więcej musimy zainwestować.

Co za róznica w jaką kamerę zainwestuje. nie interesuje mnie obiektyw ani przetwornik. Sam konwerter AC jest tu istotny, który ma zamienic na ciąg 0 i 1.
Kiedys na alledrogo za 100 zł kupiłem kamerkę, która miała uszkodzoną głowicę, reszta sprawna.
Najważniejsze ze jest rodziałka 720*576 i materiał na dysku bez kompresji(DV).

niedziela, 6 kwietnia 2014, 11:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co z tego, że kamerka będzie miała dobry przetwornik AC, jeśli materiał będzie leciał z gównianego magnetowidu?

niedziela, 6 kwietnia 2014, 14:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

DV to material skompresowany....

niedziela, 6 kwietnia 2014, 16:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado napisał(a):
DV to material skompresowany....

Do czego ta myśl odnosi się?

niedziela, 6 kwietnia 2014, 17:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do tego co powyzej pisze sie

niedziela, 6 kwietnia 2014, 18:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sam używam od wielu lat do konwersji sygnału analogowego na cyfrowy kamer Panasonic GS250 i GS400. Jedna mogę odstąpić ale nie za 100 zł :D .

niedziela, 6 kwietnia 2014, 19:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona