Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 05:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 HXR-NX3 nowa kamera stare usterki? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post HXR-NX3 nowa kamera stare usterki?
Witam wszystkich.
Jestem posiadaczem kamer, nx5 i nx3.Tą drugą posiadam od kwietnia.
Ze starszym modelem miałem problem z optyką i kamera wylądowała na serwisie, niestety po gwarancji, bo zignorowałem pierwsze objawy, a na forum nie był to temat jeszcze poruszany. Ale serwis pomógł i od tamtej pory, tfu, tfu, tfu, żeby nie zapeszać :lol: jest już wszystko ok. Mimo przejść ze starszym modelem, postanowiłem i tak zakupić ponownie sony, licząc na to że firma odrobiła lekcję. Niestety chyba się myliłem. Kamera wczoraj sprawiła mi przykrą niespodziankę i pokazała objawy podobne do usterki w starszym modelu. Najpierw lekko zwlekała z uruchomieniem, potem lekko zadrżała, a jak już pojawił się obraz to przesunęło soczewkę tak, że na dole widziałem krawędź kielicha osłaniającego obiektyw. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu kamera uruchomiła się normalnie.
I tu moje pytanie czy ktoś z posiadaczy HXR-NX3 trafił na podobny objaw, choćby jeden z trzech?

Pozdrawiam Artur

niedziela, 22 czerwca 2014, 15:25
Bywalec
Bywalec

Post Re: HXR-NX3 nowa kamera stare usterki?
Jakie to były pierwsze objawy?
Ja też mam NX3 ale jeszcze nie chodzoną bo pierwsze wesele dopiero 5 lipca.
No i po tym poście to będe miał stracha 8O a napisz ile nagryła ta kamera gdy pojawił się ten problem.
Pytałem w Eurocori i mówili że sporo sprzedanych a na razie żadna nie była w serwisie, ale myślę że to bardzo wcześno.
Napisz jaką masz ustawioną stabilizację ?
A tak przy okazji, kamera nagrywa pliki do 2GB, można to zmienić?
Jeśli podzieli jedną scenę to brakuje dzwięku na jednej klatce a to już słychać.

niedziela, 22 czerwca 2014, 17:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bialak - ten temat jest stary jak świat i dotyczy chyba wszystkich kamer na karty - to wynika z formatu plików FAT. Zaimportuj pliki z karty (można przez czytnik, nie trzeba podłączać kamery) za pomocą softu Sony (albo ten Content Managment Utility, albo przez samego Vegasa, jeśli używasz) a wszystkie pliki ładnie połączy bez żadnego przeskoku. To działa nawet dla pliku, który przeszedł z jednej karty na drugą. W każdym razie jak miałęm NX5 i miałem włączone kontynuowanie na drugą kartę, to łączyło pięknie.

Przy okazji, miałem NX5 przez ponad rok i nie miałem takich problemów.

niedziela, 22 czerwca 2014, 21:15
Nowy
Nowy

Pierwsze objawy w przypadku NX5 to było drżenie obrazu, dwa tygodnie przed końcem gwarancji które zignorowałem, myśląc że podczas uruchamiania kamery potrząsnąłem ją niechcący, a następne było około 1mc później.
Wracając do NX3 na liczniku ma 9x10H, stabilizacja była na active.
Co do plików kamera nagrywa do 4GB, bynajmniej takie mam największe pliki po zrzuceniu, format HD.
Problem z klatkowym zanikiem dźwięku miałem z NX5. ale tylko wtedy jak scena była rozdzielona na poszczególne karty, a materiał nie był zrzucony programem od sony czyli CMU tylko kopiuj wklej.

niedziela, 22 czerwca 2014, 21:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Artur_77 napisał(a):
Co do plików kamera nagrywa do 4GB, bynajmniej takie mam największe pliki po zrzuceniu, format HD.

niedziela, 22 czerwca 2014, 23:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]