Teraz jest wtorek, 19 czerwca 2018, 20:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Aparat czy kamera 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Aparat czy kamera
witam, przymierzam się do skompletowania sprzętu do nagrywania video.
W zasadzie całość już skompletowałem, ale zakup nie został jeszcze "zaklepany".
Wybrałem Canon 60D do tego cały majdan (2 obiektywy, statyw, rig, stedy, światło, mikrofon etc.) - całość ok 10k pln (i to jest górna granica wydatku).

Zastanawiam się czy iść w tą stronę (aparat) czy może w tej cenie szukać kamery.... np. Canon XF100 za ok 7,5k.. pozostaje 2,5k na resztę osprzętu - bardzo niewiele...

Sprzęt potrzeby głównie do kręcenia imprez sportowych (na zewnątrz i w pomieszczeniach - jakieś hale sportowe itp.), sprzęt będzie też wykorzystywany "na mieście". Imprezy typu komunie, wesela raczej nie.

Co sądzicie o moim wyborze? Lustrzanka czy kamera? Za lustrzanką przemawia możliwość fotografowania co jest mi bardzo bliskie. Na kamerę i aparat mnie nie stać :).

Przy okazji pytanie - czy ktoś z was używał tego ustrojstwa:
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/statyw-na ... mhf03.html
Zastanawiałem się nad kupnem, ale boję się o awaryjność (silniczki, gumki, elektronika itp.), no i co z tym zrobić jak padnie....

piątek, 29 sierpnia 2014, 11:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Aparat czy kamera
Cytuj:
Wybrałem Canon 60D do tego cały majdan

Canon niestety dość mocno odstaje od innych systemów jeżeli chodzi o wideo. Uparcie w każdym formacie APS-C, FF "promuje" tryb progresywny 25p, który w ogóle nie nadaje się do ujęć sportowych. Co prawda posiada 720p w 50 k/s ale znowu strasznie wyłazi tam moira i aliasing. Nawet w trybie FHD dość mocno rzuca się to w oczy.
Osobiście szukałbym sprzętu, który oferuje minimum 50i lub najlepiej 50p w FHD. Do Twoich celów odpuścił bym sobie aparat i kupił kamerę. Bardziej mobilna i mniej problematyczna.

piątek, 29 sierpnia 2014, 11:47
Nowy
Nowy

Dziękuję za rady i sugestie.
Czy Canon XA20 to dobry wybór w tym przedziale cenowym? Ew. jaka inna kamera w cenie ok 7,5k?

piątek, 29 sierpnia 2014, 14:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Moze byc uzywka, czy tylko nowe?

piątek, 29 sierpnia 2014, 15:27
Nowy
Nowy

Nowa bo to w leasing.

piątek, 29 sierpnia 2014, 17:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Stibons napisał(a):
Dziękuję za rady i sugestie.
Czy Canon XA20 to dobry wybór w tym przedziale cenowym? Ew. jaka inna kamera w cenie ok 7,5k?

W kamerach wypadłem z obiegu i za bardzo nie wiem czy jest coś podobnego/lepszego do XA20 w tym przedziale cenowym.

sobota, 30 sierpnia 2014, 10:22
Nowy
Nowy

Stibons napisał(a):
witam, przymierzam się do skompletowania sprzętu do nagrywania video.
W zasadzie całość już skompletowałem, ale zakup nie został jeszcze "zaklepany".
Wybrałem Canon 60D do tego cały majdan (2 obiektywy, statyw, rig, stedy, światło, mikrofon etc.) - całość ok 10k pln (i to jest górna granica wydatku).

Zastanawiam się czy iść w tą stronę (aparat) czy może w tej cenie szukać kamery.... np. Canon XF100 za ok 7,5k.. pozostaje 2,5k na resztę osprzętu - bardzo niewiele...

Sprzęt potrzeby głównie do kręcenia imprez sportowych (na zewnątrz i w pomieszczeniach - jakieś hale sportowe itp.), sprzęt będzie też wykorzystywany "na mieście". Imprezy typu komunie, wesela raczej nie.
Co sądzicie o moim wyborze? Lustrzanka czy kamera? Za lustrzanką przemawia możliwość fotografowania co jest mi bardzo bliskie. Na kamerę i aparat mnie nie stać :).

Przy okazji pytanie - czy ktoś z was używał tego ustrojstwa:
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/statyw-na ... mhf03.html
Zastanawiałem się nad kupnem, ale boję się o awaryjność (silniczki, gumki, elektronika itp.), no i co z tym zrobić jak padnie....

Zdecydowałeś się na coś- podziel się jeżeli tak. Jestem bardzo ciekaw. Sam przymierzam się do zakupu kamerki, ale typowo obserwacyjnej.

piątek, 12 września 2014, 10:23
Bywalec
Bywalec

Jeśli ktoś ma szklarnie do nikona to właśnie się pojawił Nikon D750 z filmowaniem 60p FullHD

http://www.chip.pl/news/sprzet/kamery-i ... lna-klatka

piątek, 12 września 2014, 11:27
Nowy
Nowy

BartosKos napisał(a):
Zdecydowałeś się na coś- podziel się jeżeli tak. Jestem bardzo ciekaw. Sam przymierzam się do zakupu kamerki, ale typowo obserwacyjnej.

Zdecydowałem się na Canon XA20. Do tego zamówiłem steady, statyw, rig, lampę, mikrofon etc. Sprzęt czeka na odbiór, umowę leasingową finalizuję w poniedziałek, więc na chwilę obecną nie mogę napisać jak wrażenia z zakupionego sprzętu.

piątek, 12 września 2014, 13:57
Nowy
Nowy

To ja myślałem o kamerze obserwacyjnej/aparacie, który robi automatycznie film ze zdjęć. Budżet jest dużo mniejszy niż Twój sprzęt >Stibons. Mogę wydać max. 1500zł. Wiem, że to jest sprzęt do całkowicie innych zadań. Czy taka kamera Brinno TLC200 wystarczy do filmików typowo obserwacyjnych: z wypraw rowerowych, podróżowania czy obserwacji ptaków na działce. Celem jest uzyskanie krótkiego nagrania z dłuższego okresu czasu, w postaci filmu poklatkowego. Może ktoś miał taki sprzęt lub inny tego producenta? Będę wdzięczny za opinie

poniedziałek, 15 września 2014, 14:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]