Teraz jest sobota, 23 czerwca 2018, 06:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 naprawa pliku MTS z kamery Panasonic HMC151 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post naprawa pliku MTS z kamery Panasonic HMC151
Panowie i Panie
Nagrywałem kiedyś komuś wesele, materiały oddałem, karty sformatowane itd.
Dostaję teraz newsa, że jeden plik ( ważny) się nie importuje do żadnego programu.
Plik jest duży 1.8 GB
https://www.dropbox.com/s/f5zhj7iyewbimvq/00034.MTS
pobrałem i rzeczywiście ni chu chu. Wygląda na jakiś zugzwang z podziałem pliku...
według jednego z koderów plik ma długość 11min 52 sek, a odtwarza się jedynie do 7 minuty z haczykiem. rzuciłem do AME i tam też pokazuje długość pliku 7 minut. Macowy ClipWrap wyrzuca error i nie koduje.
Moge prosić o namiar na narzędzie które byłoby w stanie naprawić wspomniany MTS?
Nigdy nie miałem takiego zonka... Acha ... plik jest solowy, bez struktury karty, ale w razie konieczności w ciągu kilku dni będzie struktura. Powiedzcie mi czy jak wgram całą strukturę ( private) na kartę i włoże to do kamery do dam radę sprawdzić w kamerze czy wszystko jest OK?
Mam do dyspozycji haMaca i drugi komp z Win7x64.
Jakim programem próbować?
MTSWrapper przy przekodowaniu MTS -> MTS - opcja: rewrap ( don't alter video samples) -kopiuje plik do tej 7-ej minuty i ogłasza sukces plik ma wtedy 1,13 GB zamiast 1,80GB.
No i wiem już, że można na kartę przywracać archiwalia i odtwarzają się w kamerze.
Niestety jak wspomniałem nie mam TEJ konkretnej struktury karty, a sprawa jest tak pilna, że aż się boję o tym pisać.... więc chciałbym pomęczyć tego MTS-a solo. Help

Ostatnio edytowano środa, 3 września 2014, 21:18 przez Najrad, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 2 września 2014, 19:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: naprawa pliku MTS z kamery Panasonic HMC151
Niestety muszę Cię zmartwić... od 7m14s w pliku są same "0" czyli tam nic nie ma (zerknij hexeditem)... i niestety nie da się nic odzyskać...
Pozdrówka
QB

wtorek, 2 września 2014, 22:54
Moderator
Moderator

Dziwnie zachowuje się VLC. Pokazuje długą ścieżkę, nie pokazuje minut, przerywa odtwarzanie w trakcie.
Coś tam jednak jest dalej widocznie. Poczytaj http://forum.videohelp.com/threads/307689-corrupt-mts-file-%28incorrect-length%29

wtorek, 2 września 2014, 23:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

HexEdit istotnie pokazuje od pewnego momentu same zera.
tsMuxer nie chce wczytać pliku.
Czy to oznacza że muszę wyskrobać kopię karty? W końcu ten plik nie był ostatnim na karcie, za nim są jeszcze dwa lub trzy.

środa, 3 września 2014, 00:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do pewności - jeżeli w pliku zaczynają się same zera to raczej już nic z tych "0" nie odzyskamy... tutaj dane wideo kończą się około 7m14s - takie uszkodzenie pliku powstaje zazwyczaj podczas kopiowania/przenoszenia danych, system rezerwuje potrzebną przestrzeń na nośniku na dany plik a podczas kopiowania gdy występuje błąd (tutaj mógł być błąd na karcie, przerwanie połączenia usb z czytnikiem, dyskiem na USB, przerwanie kopiowania pomiędzy dyskami na komputerze itp...) kopiowanie/przenoszenie się przerywa a wielkość pliku zostaje zgodna z oryginałem w przeciwieństwie do zawartości pliku. Jeżeli masz jeszcze kopię zapasową to sprawdź czy też występuje to uszkodzenie jeżeli: nie ( to będziesz zadowolony :) ) widocznie powstało już poza twoim sprzętem, jeżeli tak no to...
Pozdrawiam
QB

środa, 3 września 2014, 07:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Qube, kotin bardzo dziękuję za zainteresowanie i poświęcony czas ( pobranie tego klocka pewnie też trwało). Wysłałem gościowi mailem programik Panasonica AVCAMRestorer do naprawy plików wideo z kamer tejże firmy, jeśli on nie ogarnie i nie znajdzie błędów, a przede wszystkim ich nie usunie, to jeszcze spróbuje skopiować na kartę zawartość folderu private i wrzucić do kamery. Jeśli wtedy plik się nie odtworzy, to jesteśmy w czarnej dziurze. Jakoś nigdy do głowy mi nie przyszło, że takie błędy mogą powstać podczas kopiowania z karty na dysk. A w moim przypadku, tego kopiowania było trochę... karta->HDD->drugiHDD->trzeciHDD i to czym dysponujemy teraz to właśnie obraz karty z trzeciego HDD. Wygląda na to, że muszę wszystkie "zrzuty" kart skanować AVCAMRestrore, żeby mieć pewność iż są bez błędów. Dzięki raz jeszcze za poświęcony czas i zapraszam na Podhale na piwko. Jakby ktoś jeszcze miał jakiś pomysł... będę wdzięczny za sugestie.

środa, 3 września 2014, 10:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jaka to karta była ?

środa, 3 września 2014, 10:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Napisałeś "karty sformatowane", ale jeśli nie zostały nadpisane, to jest szansa na odzyskanie plików. Tylko pełne formatowanie niszczy fizycznie pliki, a szybkie zapisuje jedynie informację o ilości wolnego miejsca do zapisu. Spróbuj pójść tym tropem.

środa, 3 września 2014, 10:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Deg
To była.... na 95% karta Pretec 16GB Class10 ale pracowała jeszcze kilka razy od tamtej pory bezproblemowo.
Starr
Wiem o tym, ale ten plik jest z początku lipca, karta była nadpisana już z 5-6 razy i to prawie do końca - zawsze kończę 5-6 minut przed zapełnieniem karty. No i zawsze przed imprezą formatuję karty w kamerze.

środa, 3 września 2014, 11:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najrad napisał(a):
Panowie i Panie
Nagrywałem kiedyś komuś wesele, materiały oddałem, karty sformatowane itd.
Dostaję teraz newsa, że jeden plik ( ważny) się nie importuje do żadnego programu.

Użycie AVCAMRestorer'a (v3.06 pod osx) dla tego pliku odtwarza strukture karty i da się zaimportować bezproblemowo do AP CS6 i FCP10.1.1 tylko, że TC kończy się na 2:53:52:08 !!! do tego momentu nie ma problemu!
QB

środa, 3 września 2014, 11:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zgoda, ale można spróbować na całej strukturze karty. Jak wspominałem wysłałem programik ( wersja Win) w miejsce gdzie aktualnie "struktura przebywa". Kto ich tam wie jak te pliki kamera dzieli i gdzie co jest porozrzucane. Kiedyś miałem jeszcze programos z DVXUser- o ile pamiętam - do scalania MTS-ów w jeden plik. W każdym razie chyba bezcelowe jest dalsze molestowanie tego pliku bez całej reszty plików z tej karty.

środa, 3 września 2014, 12:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Podział plików (dla jednego ujęcia) następuje po przekroczeniu 2 GB (FAT32), 1,8 GB to jeden plik w całości!
Pozostałe pliki ze struktury to zapewne będą następne ujęcia...
Ale życzę powodzonka w poprawnym odzyskaniu danych...
QB

środa, 3 września 2014, 12:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzięki :? . A tak na przyszłość, jest jakiś sofcik do porównania plików? Chodzi o to, żeby sprawdzić czy kopia równa się oryginałowi.

środa, 3 września 2014, 15:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Używam do tego Winmerge, bo ładnie się w menu kontekstowym wrzucił. Ale pewnie są lepsze managery kopiowania plików ze sprawdzaniem - ale taka forma mi bardziej odpowiada, ponieważ pliki importuję programem, który je łączy bezstratnie.
I potem bezpośrednio po imporcie ZAWSZE od razu wciągam je do edycji - co prawda Vegas i tak to robi od razu. Jeżeli któryś plik byłby uszkodzony po imporcie Vegas by go najprawdopodobniej nie zaimportował w ogóle.

Inna sprawa, że parę pikseli przepuścił.

środa, 3 września 2014, 16:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak robię ze swoimi filmami. Ale robię też zlecenia dla innych firm i dotychczas nigdy nic podobnego nie miało miejsca. Zawsze oddawałem folderki na HDD i było OK. Widać problem jest poza moją jurysdykcją, ale czuję się zobowiązany pomóc na ile dam radę.

środa, 3 września 2014, 17:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona