Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 11:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 co do win2000 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post co do win2000
witam !
wczoraj otrzymałem porade co do zmiany systemu z win98 do 2000 i przyznam sie szczerze, że nie miałem jeszcze kontaktu z tym systemem i mam pare pytań, gdyby ktoś był na tyle cierpliwy i w jasny sposób odpowiedzial na moje pytania bede dozgonnie wdzięczny:

1. jak zdobyć win2000 gdyż nikt z moich znajomych nie posiada instalki
2. w win98 używałem czesto ghosta - system czasem sie sypie a odtworzenie go zajmuje tylko 4 minuty a jak bedzie pod 2000 przeciez nie ma dosa
3. moje parametry komputera s a chyba niewystarczające nie znam się za bardzo wiec podam troche danych moze mi coś doradzicie
1000mghz Pentium Model 7 Stepping 0 duron, 128 sdram, 40 gb hd seagate, geaforceII 32ram MM200
z góry dziekuje za info!

piątek, 10 października 2003, 12:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
dodam jeszcze, że nie posiadam jeszcze karty FW i mam zapytanie jaki najlepiej model wybrac za niewysoka cene

piątek, 10 października 2003, 12:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 10 października 2003, 13:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jedyny pożytek z WIN 2000 to mozliwość założenia partycji NTFS.
I tyle.
Jeżeli bawisz się w edycję wideo i korzystasz z programów nie dostarczonych razem z kartą do przechwytywania video to nie polecam win 2000.
A zjajdziesz go pewnie na emule

piątek, 10 października 2003, 13:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
dzięki , wiec jaki system jest najbardziej optymalny? Bo faktycznie chce korzystac z ulead media, pinnacle albo ulead video

piątek, 10 października 2003, 13:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
bo jesli moge zostac przy 98 to OK tylko jakim programem scalę później film jesli podziele go na kilka cześci

piątek, 10 października 2003, 13:40
Stały bywalec
Stały bywalec

2. Win2k to nie 98... on sie nie sypie sam z siebie, win2k jest na jadrze z win nt ktore jest stabilniejsze. Wiec nie bedziesz potrzebowac ghosta. Dos jest w kazdym systemie win, win to tylko nakladka na dosa;-)
3. Co to za procesor "1000mghz Pentium Model 7 Stepping 0 duron"? W win2k(xp rowniez) najwazniejsza jest pamiec im wiecej tym lepiej, 256 to minimum do wygodnej pracy, choc mi 512 czesto nie wystarcza, dysk tez jak najwiekszy bo material wideo zajmuje duzo gb.

Pozdrawiam Piotr

piątek, 10 października 2003, 13:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a processor duron 1000

piątek, 10 października 2003, 14:05
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Masz troche malo RAMu, ale bedzie to i tak chodziło o niebo lepiej od 98. Pierwsza i najważniejsza zaleta 2000 to brak BlueScreen'ów i tylko dla takiej różnicy warto się na niego przesiąść. Do tego zaimplementowany NTFS i brak konieczności ciągłego restartowania komputera z byle przyczyny.

Ciekawy jestem tylko jak byś poradził sobie ze scalaniem filmów po zgraniu na 98. Przecież system nie ogranicza tylko wielkości pliku zgrywanego, ale pliku jako takiego. No chyba że będziesz łączył ze sobą kawałki skompresowanego filmu.

I staraj się nie pisać o pirackicm pochodzeniu programów. Każdy kto jepotrzebuje wie gdzie jch szukać, a są na forum osoby które nie lubią tego tematu więc nie naprzykrzajmy im się.

Pozdrawiam i powodzenia przy instalacji 2000

piątek, 10 października 2003, 14:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post porada ...
... mam wrażenie, że sobie jajca stroisz ? :idea:

piątek, 10 października 2003, 14:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
nie robie żadnych jaj, jesli kogos uraziłem sorry, po prostu nie znam sie na tyle.
co do w2k to jakoś sobie poradze ale nadal mało wiem na jego temat, bo przeciez nie odnosi sie to tylko do samej obróbki cyfrowej choć czuje, że powinienem i tak coś wiecej wiedzieć.. To jest nadal nowy system dla mnie może jakieś wstepne porady jak sobie z nim radzić?

piątek, 10 października 2003, 15:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
co to BlueScreeny głupio brzmi ale nie wiem naprawde??? :):):)

piątek, 10 października 2003, 15:12
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jak win98 sie porządnie zawiesi to widać nibieski ekran, a na nim napis że wystąpił krytyczny wyjątek (żaden to wyjątek bo i tak nic się nie da zrobić).

piątek, 10 października 2003, 16:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Win 2000
Długi czas uzywałem Win 98 SE i byłem z niego zadowolony. Lecz kiedy kupiłem kamerę cyfrową wystapił problem z limitem nagrywania materiału przez firewire. Około 18 minut i system pokazywał błąd. Wszystko sie skończyło gdy przesiadłem się na win 2000. Teraz nagrywam do bólu a system jest o wiele stabilniejszy. Więc jeśli zamierzasz wykorzystywać komputer razem z kamerka cyfrową to od razu wgrywaj win 2000 i partycje NTFS. :)

piątek, 10 października 2003, 20:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]