Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 16:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Sony EA50 vs. NX5 vs. NX3 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony EA50 vs. NX5 vs. NX3
Witam,
Zastanawiam się nad zakupem kamery gdyż poprzednia odmówiła posłuszeństwa i nie opłaca się naprawiać. Co polecacie w cenie do ok. 14 tyś. Zastanawiam się nad kamerami Sony EA50 lub NX3 lub NX5. Wybrałem Sony ponieważ poprzednia też była Sony i jestem z niej bardzo zadowolony.
Pytanie kieruję głównie to użytkowników tych kamer. A może jest ktoś kto pracował na tych kamerach i podzieli się swoimi praktycznymi spostrzeżeniami na ich temat. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

Pozdrawiam.

czwartek, 30 października 2014, 19:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sony EA50 vs. NX5 vs. NX3
Moim zdaniem nie ma sensu w obecnych czasach kupować kamer z tak małymi przetwornikami i z takimi ograniczeniami jakimi są niewątpliwie - brak wymiennej optyki i kiepski kodek AVCHD. Tym bardziej, że w tych pieniądzach są o wiele lepsze rozwiązania jak np. Sony A7s za ok. 9500 pln za body :mrgreen:

A7s Lowlight 1
A7s Lowlight 2
Sony A7s Review Part 2 and Conclusion

czwartek, 30 października 2014, 21:07
Nowy
Nowy

Może jest to sprzęt godny zainteresowania ale na filmowanie lustrzanką nie jestem jeszcze gotowy i osprzęt jest inny niż do kamery. Niestety budżet mnie trochę ogranicza a coś muszę kupić. A co powiecie na temat Sony EA50? Ma wymienna optykę i przetwornik APSC. Może praktyczni użytkownicy coś powiedzą o tym sprzęcie?

czwartek, 30 października 2014, 22:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bogusław Spala napisał(a):
Moim zdaniem nie ma sensu w obecnych czasach kupować kamer z tak małymi przetwornikami i z takimi ograniczeniami jakimi są niewątpliwie - brak wymiennej optyki i kiepski kodek AVCHD. Tym bardziej, że w tych pieniądzach są o wiele lepsze rozwiązania jak np. Sony A7s za ok. 9500 pln za body :mrgreen:

A7s Lowlight 1
A7s Lowlight 2

Panie Bogusławie, jak można proponować gościowi sprzęt nie znając odpowiedzi na pytania typu?:
- co chcesz kręcić
- czy filmujesz na jedną kamerę
- czym kręciłeś wcześniej (ewentualne akcesoria, obiektywy)
- czy bierzesz pod uwagę lustrzankę wiedząc o niedogodnościach związanych z kręceniem lustrzanką?

piątek, 31 października 2014, 01:40
Bywalec
Bywalec

Kup NX5 - ode mnie - za połowę ceny którą podałeś.
W stanie idealnym.
Pisz na priv

piątek, 31 października 2014, 02:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dwa lata używania tej kamery wykazały że ma więcej zalet niż wad. Jeśli chodzi o typowe zastosowanie to trzeba jak do każdego sprzętu się przyzwyczaić. Wbrew wyglądowi nie jest to na pewno kamera naramienna. Ze standardowym PowerZoomem oraz jakimś szerokim kątem ewentualnie jasna stałką stanowi ciekawe i kreatywne narzędzie. Nie sugeruj się opiniami ludzi, którzy nie mieli z nią do czynienia.

piątek, 31 października 2014, 10:06
Nowy
Nowy

Właśnie chodzi mi o realne informacje od osób które użytkują te kamery a nie od osob osób które oceniają sprzęt po wyglądzie.

piątek, 31 października 2014, 14:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Miałem NX5, miałem możliwość pobawienia się na jednej robocie EA50 (zresztą pożyczoną od videostudio:) i zdecydowanie polecam... FS100 :)
jedyne co "tracisz" w stosunku do EA50 to zdalne sterowanie power zoomem wpinanym przez LANC - suwak na obiektywie działa, gdybyś go potrzebował, bodajże rozpoznawanie twarzy i cyfrowy zoom 2x (ale ze względu na jakość i fakt, że zoom jest stratny, to raczej mało użyteczne).
Za to zyskujesz o wiele lepszy obrazek i przynajmniej o jedną działkę przesłony światła.

piątek, 31 października 2014, 16:03
Nowy
Nowy

FS100 jakoś mi nie leży i przekracza mój budżet. A co powiecie o NX3? Czy ktoś ma praktyczne porównanie tych dwóch kamer?

piątek, 31 października 2014, 17:59
Bywalec
Bywalec

Bogusław Spala napisał(a):

A7s Lowlight 1
A7s Lowlight 2

Co teraz to wciskasz...nie słuchajcie człowiek bez pojęcia... :lol:

piątek, 31 października 2014, 20:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja również także dzięki tobie polecam FS100.
Jednak zainteresowany pyta wyraźnie o wybór pomiędzy trzema konkretnymi modelami. NX5 to najstarszy z nich a NX3 wyglądami na budżetowa kontynuację tej pierwszej. EA50 to juz nowe otwarcie na wymienna optykę i większy przetwornik. Dla mnie obrazek z 50tki z ustawionym presetem jest wystarczający. No i nie trzeba manewrów migawką przy ostrym nasłonecznieniu jak to ma miejsce w FS100. Wiem, wiem - FS700 i filtry ND. Gdzieś jednak jest ta granica inwestowania. Inaczej będziemy zasuwać non stop na nowsze i lepsze a nie każdemu to pasuje.

sobota, 1 listopada 2014, 00:27
Nowy
Nowy

Poprzednio używałem FX1 oraz FX1000 i z tej drugiej byłem bardzo zadowolony szczególnie tor audio spisywał się doskonale ale niestety mechanizm kasety i głowica się wysłużyły i czas pomyśleć o nowszym sprzęcie. Kamera ma służyć do tradycyjnego filmowania wesel i podobnych uroczystości.
Filmy reklamowe które przedstawił pan Bogusław są moim zdaniem cyfrowo "podkręcone" i nie oddają rzeczywistego obrazu który daje sprzęt, wszelkie inne filmiki reklamowe które można znaleść w necie też są zapewne "podkręcone" przez producentów sprzętu. Wiem że są lepsze kamery które dają zdecydowanie lepszy obraz od tych w temacie oraz filmowanie lustrzankami ale to jest trochę inna technika a w chwili obecnej są jeszcze filmowcy którzy filmują sprzętem klasy VX2100 i też mają wzięcie więc myślę sprzęt którym jestem zainteresowany (przede wszystkim ze względów finansowych) nie jest taki zły i przestarzały i mi posłuży kilka lat i zarobi na siebie z nawiązką. Problem tylko w tym co wybrać.

sobota, 1 listopada 2014, 13:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jesli takie masz wymagania, odpuscil bym calkowicie sprzety z wymienna optyka i kupil NX3, bo jest nowsza od NX5 i ma zapis symultaniczny (zapis na 2 kartach jednoczesnie) czego nie posiada 5 (trzeba dokupic drogi dysk), obrazek zapewne bedzie bardzo podobny. Nx3 nie posiada np gniazda SDI, co przy filmowaniu wesel nie bedzie problemem, posiada natomiast sterowanie z tableta/smartfona, ktore tez pewnie sie nie przyda, jak dla mnie zapis na 2 kartach jednoczesnie to najwieksza zaleta i chocby ze wzgl na to wybral bym NX3.

sobota, 1 listopada 2014, 14:12
Nowy
Nowy

EA50 też ma zapis symultaniczny po dołożeniu pamięci flash która jest tańsza niż kiedyś.

sobota, 1 listopada 2014, 15:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

FS100 też 8)

sobota, 1 listopada 2014, 15:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona